Kimdir

Ümit Kocasakal Kimdir, Nerelidir? Ümit Kocasakal Hayatı ve Biyografisi

Ümit Kocasakal Kimdir, Nerelidir? Ümit Kocasakal Hayatı ve Biyografisi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık.

Ümit Kocasakal Kimdir?

11 Mayıs 1966 tarihinde Köln’de dünyaya gelen Ümit Kocasakal, Sinoplu bir baba ve Gümülcine göçmeni bir annenin çocuğudur. ailesinin işçi olarak çalışmak için gittiği Almanya’nın Köln şehrinde doğan Kocasakal‘ ın çocukluğu ve gençliği Sarıyer Büyükdere’de geçti. 1986’da Galatasaray Lisesi’ni ve 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Bir dönem avukatlık yapmasının ardından 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanı oldu. 2000 yılında “Karapara Aklama Suçu” konulu adlı bir tez yazarak doktor ve 2005’te de AB Ceza Hukukunun Esasları adlı bir çalışmayla da doçent oldu.

İstanbul Barosu seçimlerinde başkanlığa Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubu adayı Doç. Dr. Ümit Kocasakal seçildi. Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Barosu Genel Kurulu kapsamında gerçekleştirilen seçimlerde, 26 bin 97 avukattan 19 bin 816’sı oy kullandı.

Önce İlke Çağdaş Avukatlar Grubunun iki adayla katıldığı seçimlerde oy verme işleminin tamamlanmasının ardından sayıma geçildi. Sonuçların salonda bulunan ekranlarda yansıtıldığı seçimlerde, Ümit Kocasakal 6 bin 80 oyla yeni Baro Başkanı oldu.

👉 Sedat Kılınç Kimdir, Nerelidir? 


Ümit Kocasakal Hayatı ve Biyografisi

Sinoplu bir baba ve Gümülcine göçmeni bir annenin çocuğu olan Kocasakal, ailesinin işçi olarak çalışmaya gittiği Almanya’nın Köln şehrinde doğdu. Çocukluğu ve gençliği Sarıyer Büyükdere’de geçti. 1986’da Galatasaray Lisesi’ni ve 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Bir dönem avukatlık yapmasının ardından 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi Ceza ve Ceza Usul Hukuku asistanı oldu. 2000 yılında “Karapara Aklama Suçu” adlı bir tez yazarak doktor ve 2005’te de “AB Ceza Hukukunun Esasları” adlı bir çalışmayla da doçent oldu. Bazı üniversitelerde dersler verdi.

Twitter 👉 Ümit Kocasakal

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu