Öğrenci Gazetesi

Üniversite Eğitimi Gerektirmeyen Geleceğin En Önemli 10 Mesleği

 Üniversite mezunu olmayan ve para kazanmak isteyenler için süper bir haberimiz var. ABD’de kamu  yeni bir araştırmaya daha imza attı. Dört yıllık bir üniversiteden mezun olmayan kişiler için önemli  iş alanları tespit edildi. Yapılan araştırmaya göre, önümüzdeki 10 yıl içerisinde yüksek talep görmesi beklenen en iyi 10 meslek olacağı öngörülen işler açıklandı. Bizlerde Üniversite Eğitimi Gerektirmeyen Geleceğin En Önemli 10 Mesleği sizler için makalemizde yayınladık.

Üniversite Eğitimi Gerektirmeyen Geleceğin En Önemli 10 Mesleği

 Üniversite mezunlarının dahi iş bulma sorunu yaşadığı bu günlerde ilaç gibi bir açıklama geldi. Önümüzde ki 10 yıl içerisinde popüler olacağı söylenen meslekler oldukça talep göreceğe benziyor. Dünya çapında üniversite eğitimi alan kişi sayısı her geçen gün artarken, üniversite mezunu olmayan kişiler için bu durum daha da vahim idi. Ama artık üniversite mezunu olmasanız da artık sıralayacağımız mesleklere yönelirseniz önünüz oldukça açık gibi görünüyor. Tabi bir yandan da bu mesleklerin gayet güzel maaşları olduğu düşünülecek olursa, Üniversite okumadan da güzel gelir elde edebilirsiniz.


İşte Geleceğin 10 Önemli Mesleği

Konuyla ilgili ABD’de İşçi İstatistikleri Bürosu tarafından yapılan yeni bir çalışmada ise, dört yıllık lisans eğitimi gerektirmeyen ve önümüzdeki 10 yıl içerisinde yüksek talep görmesi beklenen meslekler açıklandı.


İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu