Öğrenci Gazetesi

ÜNİVERSİTE HAYATINDA KARŞINIZ ÇIKACAK ZORLUKLAR

Sanıyorsunuz ki üniversiteyi kazandınız ve artık hayatınızda asla o sınav kadar büyük bir dert olmayacak, bundan sonra tüm adımları tıkır tıkır atıp mükemmel, kusursuz bir hayat yaşayacaksınız.

Biz sizi önden hazırlayalım istedik, her üniversitede yaşanan zorluklar bunlar, korkup kaçacak bir şey yok ama hayal dünyasında da yaşamayın artık, silkinip kendinize gel!

Kendimi arıyorken olmaktan korktuğum yerdeyim yurttayım…

“Biraz dağınık olabilirim ama aradığımı bulabiliyorum” iddasındaki 6 kişi aynı odada buluşunca aradıklarını bulamadı. Bulanlar da arayanlar değildi. Öyle karışıktı yani.


Uzakta konumlanmayı tercih eden üniversiteler

Merkezi konumlu üniveristelerde okuyan yaşıtların arkadaşlarıyla bilumum mekanlara akıp sosyal medyayı inletirken, sen okulun türlü köşelerinde çekildiğin fotoğraflarla yetineceksin.


Nöbetleşe nefes alınan amfiler

Hocanın sorularına sadece önde oturan öğrencilerin cevap vermesi çalışkanlıklarından ötürü değildir. Amfinin arkasına ses 3 dakikada geldiği için en arkadaki öğrenciler soruyu duyduğunda cevap çoktan verilmiştir.


Yardımsevmeyen Öğrenci İşleri personeli

Üniversitenin bürokratik yüzü bu kişiler, yanına uğramaktansa insanı sahte öğrenci belgesi temin etme piyasasına yönlendirebilir. Senin evladın yok mu yardımsevmeyen görevli? Bir transkript istedik diye insanın bütün hayat enerjisi sömürülür mü yardımsevmeyen görevli? .


Neye hizmet ettikleri tam belli olmayan öğrenci kulüpleri

Üniversitede amatör ruhu destekleyen ilk kişinin kararını gözden geçirtebilecek oluşumlardır. Cidden, bu kulüp isimleri üzerinde çok düşünmüş müydünüz?


Yoklukta bile gideri olmayan kantin çayı

Çay neydi? Çay bu değildi… Güzel bir şeydi heralde… Artık hatırlayamıyoruz.


Sabah saatine koyulan yoklamalı dersler sorunsalı

Sınıfta öyle insanlar vardır ki aslında yokturlar, onlar yardımsever arkadaşlarının imzalarında yaşıyorlar. Kimilerininse bedenleri sınıfta olabilir ama ruhları asla.


İngiliz aksanı hayaliyle girilip Fatih Terim çıkılan hazırlık sınıfı

Ne tam üniversiteli olabildiğiniz ne liseli etiketini üstünden atabildiğiniz ve kayda değer hiçbir gelişme gösteremeyeceğiniz bir yıla hepiniz hoşgeldiniz. Ama üzülmeyin… 4 yıl boyunca sağda solda konuşup prim yapacağınız film kültürünüz bu yılda oluşacak.


Tahtanın 0.02 m2’sini dahi israf etmemeyi kendine görev edinmiş öğretim görevliler

Bu karşımdaki öğrenciler robot mu? Bunların hepsini yazabilir mi? Hadi yazdılar anlayabilirler mi diye düşünmeden, ders çıkışında “Hocam bugün de vallahi çok güzel doldurdunuz tahtayı hayran kaldık” övgüsünü bekler gibi davranan kişilerdir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu