Öğrenci Gazetesi

Üniversite Hayatında Karşınıza Çıkacak Zorluklar

Üniversite Hayatında Karşınıza Çıkacak Zorluklar. Sanıyorsunuz ki üniversiteyi kazandınız ve artık hayatınızda asla o sınav kadar büyük bir dert olmayacak, bundan sonra tüm adımları tıkır tıkır atıp mükemmel, kusursuz bir hayat yaşayacaksınız.

Üniversite Hayatında Karşınıza Çıkacak Zorluklar

  • Merkezi konumlu üniveristelerde okuyan yaşıtların arkadaşlarıyla bilumum mekanlara akıp sosyal medyayı inletirken, sen okulun türlü köşelerinde çekildiğin fotoğraflarla yetineceksin.
  • Hocanın sorularına sadece önde oturan öğrencilerin cevap vermesi çalışkanlıklarından ötürü değildir. Amfinin arkasına ses 3 dakikada geldiği için en arkadaki öğrenciler soruyu duyduğunda cevap çoktan verilmiştir.
  • Üniversitenin bürokratik yüzü bu kişiler, yanına uğramaktansa insanı sahte öğrenci belgesi temin etme piyasasına yönlendirebilir. Senin evladın yok mu yardım sevmeyen görevli? Bir transkript istedik diye insanın bütün hayat enerjisi sömürülür mü yardım sevmeyen görevli? .
  • Üniversitede amatör ruhu destekleyen ilk kişinin kararını gözden geçirtebilecek oluşumlardır. Cidden, bu kulüp isimleri üzerinde çok düşünmüş müydünüz?
  • Çay neydi? Çay bu değildi… Güzel bir şeydi heralde… Artık hatırlayamıyoruz.
  • Sınıfta öyle insanlar vardır ki aslında yokturlar, onlar yardımsever arkadaşlarının imzalarında yaşıyorlar. Kimilerininse bedenleri sınıfta olabilir ama ruhları asla.
  • Ne tam üniversiteli olabildiğiniz ne liseli etiketini üstünden atabildiğiniz ve kayda değer hiçbir gelişme gösteremeyeceğiniz bir yıla hepiniz hoşgeldiniz. Ama üzülmeyin… 4 yıl boyunca sağda solda konuşup prim yapacağınız film kültürünüz bu yılda oluşacak.

Bu karşımdaki öğrenciler robot mu? Bunların hepsini yazabilir mi? Hadi yazdılar anlayabilirler mi diye düşünmeden, ders çıkışında “Hocam bugün de vallahi çok güzel doldurdunuz tahtayı hayran kaldık” övgüsünü bekler gibi davranan kişilerdir.


👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu