Blog

Üniversite Topluluklarına Katılmanız İçin 5 Neden

Yani şimdi üniversitedesin ve özgeçmişini geliştirmek için kulüplere katılmayı unutabilirsin, değil mi? Yanlış!  Belki de lisede o kadar çok organizasyonda yer aldın ki, kendini yaktın ya da belki de ilk etapta nasıl katılacağını asla bilemezsin ama üniversitede yer almak herkese yarar sağlayabilir. Kampüste kulüplere katılmanızın en iyi beş nedeni.

1. Yeni Arkadaşlar Bul

Üniversite birçok öğrenci için zor olabilir, çünkü aniden onlar için tamamen yeni olan bir ortama atılırlar ve uyum sağlamak zorundadırlar. Ayrıca kimseyi tanımadıklarını ve tekrar yeni arkadaşlar edinmeleri gerektiğini söylemeye gerek yok. Kulüpler, bu alandaki öğrencilere, benzer ilgileri olan diğer öğrencilere bağlayarak yardımcı olabilir. Ayrıca, yalnızca daha fazla kişiyle tanışarak, öğrenciler okullarında kendilerini daha mutlu ve uzun vadede mutlu edeceklerini daha geniş bir topluluk duygusu hissederler.


2. Stresi Azaltır

Çok mantıklı görünmese de, kulüplere katılmak öğrencilerin stres düzeylerini hafifletmeye yardımcı olacaktır. Kulüpler, sınıflar ve okul çalışmaları üzerine yapılacak başka bir şey olsa da, stresi azaltırlar, çünkü çoğu zaman insanların yapmaktan zevk aldıkları eğlenceli aktivitelerdir, bu yüzden bir zorunluluk gibi hissetmezler.


3. Daha Odaklı Ol

Üniversitede, pek çok öğrencinin ne kadar boş zamanları olduğunu, bununla ne yapacaklarını bilemeyeceklerini biliyorlar. Bu nedenle, üretken olmak ve işlerini yapmak yerine, daha fazla zaman geçireceklerini düşündükleri için onu zorlayabileceklerini düşünüyorlar. Ancak, öğrenciler kulüplere katıldıklarında daha yapılandırılmış bir programa sahip olurlar, böylece belirli bir yerde, belli bir zamanda olmaları gerektiğini bilirler ve boş zamanlarında çalıştıkları işlere odaklanmalarına yardımcı olurlar çünkü başka sorumlulukları vardır. daha sonra çalışmalısınız. .


4. İnsanlarla ve Ağla Tanışın

Daha önce de söylediğim gibi, kulüpler yeni arkadaşlar edinmek için harika bir yer. Ayrıca gelecekteki mesleğinizdeki insanlarla tanışmak ve ağ bağlantıları kurmak için harika bir yer. Kulüp danışmanları veya diğer mezunlar her zaman kolej kulübü gibi ortak bir grup aracılığıyla tanıştığı birine yardım etmekle ilgilenirler. Bu bağlantılar, üniversiteden sonra staj veya iş almaya çalışırken öğrencilere büyük ölçüde fayda sağlayabilir.


5. Bir Özgeçmiş Üzerinde İyi Görünüyor

İşlerin çoğu, mesleki deneyiminizle daha fazla ilgilenecek olsa da, gelecekteki mesleğinizle ilgili bir kulüp deneyimine sahip olmak asla zarar vermez. Örneğin, fotoğrafçılığa girmeyi planlıyorsanız, muhtemelen fotoğraf kulübünde olmanız iyi olur, böylece deneyiminizle ilgili övünmek için. Kampüste bir kulübün lideri iseniz, bu iki kat olur. İşverenler tecrübeli ve yetenekli insanlara sahip olmak istiyor ve bir grubun lideri olmak onlara tam olarak bunu gösteriyor.


Kampüsteki bir kulübe katılmak için beş iyi neden. Peki ne bekliyorsun? Git katıl!

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu