Gündem

Üniversitede Akademisyen Yarışmacı Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında 2. Soruda Elendi

Yatırımcı uzmanı ve vakıf üniversitesinde akademisyen olan yarışmacı kolay olan 2. soruda elendi. Üniversitede Akademisyen Yarışmacı Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında 2. Soruda Elendi Sosyal medyada kolaylığı ile gündem olan soru, ve ABD’de yatırım uzmanı olarak çalışan ve bir vakıf üniversitesinde akademisyen olarak çalışan Damla Nurcan Özkılınç‘ın elendiği ve çok konuşulan soru nedir?

Üniversitede Akademisyen Yarışmacı Kim Milyoner Olmak İster Yarışmasında 2. Soruda Elendi

Bir vakıf üniversitesinde akademisyen olan ve ABD’de yatırım uzmanı olarak çalışan  Damla Nurcan Özkılınç, Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katıldı. Özkılınç, 2. soru olan “Bir kasedeki 27 kaju fıstığının 9’u hariç hepsini yerseniz, kasede kaç kaju fıstığı kalır?” sorusuna yanlış cevap vererek erkenden elendi. Soru, sosyal medyada gündem oldu.


Yatırımcı Uzamanı Matematik Sorusunda Elendi

ABD’de bir şirkette yatırım uzmanı olarak görev yaptığını ifade eden yarışmacıya ikinci aşamada “Bir kasedeki 27 kaju fıstığının 9’u hariç hepsini yerseniz kasede kaç kaju fıstığı kalır?” sorusu soruldu.

Şıklar ise şu şekilde verildi:

A – 9

B – 18

C – 27

D – 36

Akademisyen olan Yarışmacı 18 Cevabını verdi

Doğru cevabın “9” olduğu soruya “18” cevabını vererek ikinci soruda elenen yarışmacı, yanlış cevap verdiğini fark ettikten sonra “Evet ya. Dikkatsizliğinin kurbanı oluyor insan” dedi.

Yarışmacıya sorulan soru, sosyal medyada kısa sürede gündem oldu.


➡ ‘Kim Milyoner Olmak İster?’in Bir Milyonluk 10 Final Sorusunu Çözebilir misin?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu