Gündem

Üniversitelerin Birçoğunda İnternet Kesildi!

Türkiye’deki üniversitelerin büyük bir çoğunluğunda internete erişim sağlanamıyor. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan İstanbul Üniversitesi, kesintinin Ulusal Akademik Ağ’ın hizmet aldığı servis sağlayıcısından kaynaklandığını ifade etti.

Üniversitelerin Birçoğunda İnternet Kesildi!

İnternet kullanımı her geçen gün biraz daha yaygınlaşıyor ve internete daha da bağımlı hale geliyoruz. Hatta artık internet, eğitim sektörünün de içine girmiş durumda. Üstelik eğitim seviyesi yükseldikçe internet erişimine olan ihtiyaç da artıyor çünkü özellikle üniversite öğrencileri, eğitimsüreçlerinin neredeyse tamamında interneti kullanmak durumunda kalıyor.

Türkiye’deki üniversitelerin çok büyük bir çoğunluğunda gelişmiş internet alt yapıları kullanılıyor. Bu alt yapılar okullara özel olarak kuruluyor ve bu sayede hem öğrencilere hem de üniversite bünyesinde çalışan bilim insanlarına, çok yüksek hızlarda internet imkanı sunuluyor. Ancak bugün, Türkiye genelinde birçok üniversitenin interneti kesildi. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden olan İstanbul Üniversitesi, yaşanan kesintiyle ilgili açıklamada bulundu.

Hangi üniversitelerin internet erişiminin kesildiği şu an için bilinmiyor. Ancak İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan açıklamalara göre Türkiye’deki üniversitelerin çok büyük bir bölümünde internete erişim sağlanamıyor. İstanbul Üniversitesi tarafından yapılan açıklamalarda ise kesintinin nedeni olarak “Ulusal Akademik Ağ” gösteriliyor. Kesinti, bir süre daha devam edecekmiş gibi görünüyor.

İstanbul Üniversitesi‘nin Twitter üzerinden yaklaşık bir saat önce yaptığı açıklamada, Ulusal Akademik Ağ’ın hizmet aldığı servis sağlayıcısından kaynaklanan bir sorun nedeniyle internetin kesildiği bildirildi. İnternet erişiminin ne kadar süreceğine de değinen İstanbul Üniversitesi, alınan bilgi doğrultusunda kesintinin 2 – 3 saat kadar süreceğini belirtti.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu