Blog

Üniversiteliler İçin AA Garantili Ödev Hazırlama Yöntemi

Üniversiteliler İçin AA Garantili Ödev Hazırlama Yöntemi. Üniversite ödev hazırlamak kesinlikle liseden farklı sizden beklenen akademik yazma becerilerinizi göstermeniz özellikle lisans üstü eğitime devam etmek isteyenler kesinlikle ödevlerinizi, projelerinizi ve hatta tezinizi anlatacağımız yöntemlerle hazırlayınız.

Lisede öğretmeniniz size bir kompozisyon yazın dediğinde nasıl aklınıza geleni tıkır tıkır aklınıza gelenleri yazardınız.

Üniversitede bu mümkün değil yazdıklarınızın tamamının;

1- Tamamen mantık çerçevesine oturması gerekir.

2- Doğru şekilde referans verebilmeniz gerekir

Bunları yapabilmeniz içinse öncelikle bir hazırlık aşaması ihtiyacınız var.

1. BEYİN FIRTINASI YAPMAK

Beyin fırtınası yapmadan önce ödeviniz vs ile ilgili ne kadar makale, kitap, ders notu varsa bunları oturup bir okumanız gerekir. Okurken de konu ile alakalı olanları daha sonra referans verebileceğiniz noktaların altını çizmelisiniz kenarlara konuyu size hatırlatabilecek kısa kısa notlarda alabilirsiniz. Sonrasında bu kaynaklara referans almak için döndüğünüzde vakit kaybı olmayacaktır.


2. ÖZET ÇIKARMAK

Aklımıza gelen bütün fikirleri kendimizi yargılamadan sansürlemeden yazıyoruz. Yardım almak isterseniz akademik olmayan kaynakları asla ödevinize dahil etmeyin hele hele ödevinize internetten doğrudan alınmış  bir şeyler eklemeyin çünkü hocaların elinde bunları yakalayabilecek çok fazla araç var.


3. KONUYLA İLGİLİ BAŞLIKLARI HAZIRLAMAK

Beyin fırtınası yaptık , özet çıkardık önümüzde bir sürü materyalimiz oldu. Şimdi topladığımız materyallerden hangilerini ödevimiz de bir konu başlığı yapabiliriz ve hangi konu başlıklarını birbirine nasıl bağlayabiliriz taslak hazırlıyoruz. Başlıklar tanımlar alt başlıklar tanımlarla ilgili çalışmalar olabilir. .


4. REFERANS VERMEK

İlk başta yaptığımız işaretlemelere ihtiyacımız olacak not aldığımız konulardaki araştırmacıları şablonun içine giydirmek yapılan akademik çalışmalardan aldığınız fikrin altına referansları not olarak düşmek.

Bütün bunları yaptıktan sonrada oturup düzgün bir dille ödeviniz yazmak ödevinizi bitirdikten sonra 1 gün dinlenin ve ertesi gün ödevinizi dikkatlice okuyun düzeltmeniz gereken ve tutarsızlık olan mantık içermeyen yerleri gözden geçirin.

Unutmayın AA almanın 2 önemli Kriter var

1- Fikirlerinizin tutarlı bir mantık çercevesinde olması

2- Doğru bir şekilde referans verebilmeniz.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu