Gündem

Üniversite’nin Bahçesine Mezar Kazıldı! Öğrenciler Mezarın İçine Girerek Hayatı Sorguluyor

Hollanda’da bulunan Radboud Üniversitesi’nin bahçesine kazılan arınma mezarında öğrenciler hayatı sorguluyor. Temel amaç öğrencilere dünyanın ölümlü bir yer olduğunu hatırlatmak ve fazla tüketime eğilimli olmayı engellemek.

Üniversite’nin Bahçesine Mezar Kazıldı

Üniversite’nin duvarlarında “ölümü hatırlayın” mottosuyla tanıtımı yapılan proje büyük ilgi uyandırdı. Öğrenciler arınma mezarında vakit geçirebilmek için sıraya girmek zorunda kalıyor. Burada en az 30 dakika en fazla ise 3 saat zaman geçirilebiliyor.

Hayatın anlamını daha iyi kavramak amacıyla Hollanda’da bulunan Radboud Üniversitesi’ne mezar kazıldı. Öğrenciler arınma mezarı ismi verilen bu yerde zaman geçirebilmek için sıraya girmek zorunda kalıyor. Öyle ki Nijmegen kentinde yer alan mezarda vakit geçirmek isteyen birçok gönüllü de başvuru yapmak için platform arayışına geçti.

Öte yandan öğrenciler yoga minderinin bulunduğu bu mezarda meditasyon da yapabiliyor.

Radboud Üniversitesi’nin bahçesinde yer alan mezarda arınma gerçekleştirmiş bir öğrenci tecrübe ettiklerini şu şekilde açıklıyor: “Eşsiz bir deneyimdi, Çünkü daha önce doğaya hiç bu kadar yakın olmamıştım. Burada yaşam ve ölümü düşünüyor, hayatta asıl önemli olan şeylerin farkına varıyorsunuz”.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu