Gündem

Ünlü Yazar Haydar Dümen Koronavirüs Sebebiyle Hayatını Kaybetti!

Psikiyatrist ve gazete yazarı Haydar Dümen koronavirüs nedeniyle vefat etti.

Psikiyatrist ve Posta gazetesi yazarı Haydar Dümen, dün akşam koronavirüse bağlı kalp durması nedeniyle 90 yaşında hayatını kaybetti. Dümen, bugün salgın önlemleri çerçevesinde toprağa verildi.

Haydar Dümen Koronavirüs Sebebiyle Hayatını Kaybetti!

Haydar Dümen’in vefat haberini aynı gazetede çalıştığı köşe yazarı arkadaşı Mehmet Coşkundeniz sosyal medya hesabından, ‘Gazetemiz POSTA’nın yazarı, Haydar Dümen hocamızı COVID-19 nedeniyle kaybettik. Türkiye’nin en renkli doktoruydu. Sadece cinsellik konusundaki yazılarıyla değil, hayvan sevgisiyle de tanınırdı. Nur içinde yatsın’ notuyla duyurdu.


Haydar Dümen Kimdir?

Haydar Dümen 1931 yılında Uşak‘ta dünyaya geldi. Türk psikiyatrist ve seksoloji uzmanı. Uşak’ın İkisaray köyünde doğmuştur. Lise’den 1948 yılında mezun olan Dümen, İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1955 yılında mezun olmuş, 1958’de nöropsikiyatri uzmanı olmuştur. 25 yıl kamuda çalıştıktan sonra emekli olmuş ve yazın çalışmalarına ağırlık vermiştir. Dümen Türkiye’nin Güzin Abla’dan sonra en tanınmış dert dinleyen gazete köşe yazarıdır. Özellikle cinsel yaşam konusundaki problemleri değişik bir mizah anlayışı ile kaleme alarak cevapladığından geniş bir okuyucu kitlesine sahiptir.

29 Mart 2010’da İstanbul Cihangir’deki bürosu silahlı bir saldırgan tarafından basılmış; ancak Dümen, tutukluk yapan silah ve korumaların müdahalesi sayesinde kurtulmuştur.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu