Öğrenci Gazetesi

Valilikler Uyardı: ‘Bayramda Boşuna Gelmeyin Almayacağız’

Cumhurbaşkanı Erdoğan 7 büyükşehire seyahat yasağının kalktığını duyurmasının ardından Burdur ve Antalya Valileri şehirlerine seyahat belgesi olmadan gelenleri almayacaklarını duyurdu.

Cumhurbaşkanı  Erdoğan : Antalya, Aydın, Erzurum, Hatay, Malatya, Mersin ve Muğla için seyahat yasağı kalktığını açıkladı Ancak bu illerin valileri hemen yeni seyahat kısıtlamaları getirdi. Antalya Valisi Münir Karaloğlu, seyahat kısıtlaması devam eden 24 kentten seyahat belgesi olmadan gelenlerin Antalya’ya alınmayacağını duyurdu. Burdur Valisi Hasan Şıldak da tatil için gelenlerin kente alınmayacağı açıkladı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Antalya’ya, seyahat kısıtlaması devam eden 24 kentten seyahat belgesi olmadan gelenlerin kente alınmayacağını belirterek “Kontrol noktalarında tespit edildiklerinde haklarında idari işlem yapılacak ve şehre sokulmadan geri gönderilecek” uyarısı yaptı.

BURDUR VALİSİ: KENTE GELENLERİ 14 GÜN KARANTİNADA TUTUP GERİ YOLLAYACAĞIZ

Burdur Valisi Hasan Şıldak ise kente gelenlerin 14 gün karantinada tutulacağını ve sonrasında yaşadıkları kentlere dönmelerine izin verileceğini belirtti.

Şıldak, Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Yaklaşan Ramazan Bayramı ve yaz tatili dolayısıyla Burdur’a gelmeyi planlayanların bu yönde hareket etmemeleri, bulundukları yerde kalmaları gerekmektedir. Bu uyarıyı dikkate almayarak gelecek olanlar ise ilimize girişte tespit edilerek 14 gün süreyle yurt ve pansiyonlarda karantinaya alınacaklar, ancak bu sürenin sonunda ikametlerine gitmelerine izin verilecektir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu