Oyun

Valorant Hassasiyet Ayarları: Fare Hızlandırma ve DPI Ayarları Kılavuzu

Valorant Hassasiyet Ayarları: Fare Hızlandırma ve DPI Ayarları Kılavuzu. Valorant, oyunun sonucunu etkilemek ve değiştirmek için beceri ve yeteneklerin kullanılmasını içeren, oynaması ücretsiz, rekabetçi bir birinci şahıs nişancı oyunudur. Şu anda yalnızca farenin oyunda ana denetleyici olduğu Windows platformunda mevcuttur. Fare DPI ve hassasiyet ayarları, esas olarak bir FPS oyunu olması ve hedefinizi ve performansınızı büyük ölçüde etkilemesi nedeniyle son derece önemlidir. Öyleyse, yapılandırmanızı nasıl doğru bir şekilde yapabileceğinizi inceleyelim. Valorant’ta hedefinizi ve performansınızı iyileştirmede fare DPI ve hassasiyet ayarları önemlidir. En iyi Valorant hassasiyet ayarları;

Valorant Fare Hızlandırma

Başlarken yapmanız gereken ilk şeylerden biri, ‘hedef geliştirme’ yolculuğunuzda size gerçekten yardımcı olacağından, fare hızlandırmayı kapatmaktır. Fare hızlanmasının bir sorun olmasının nedeni, sistemin siz hareket ettirirken imlecinizin hassasiyetini otomatik olarak artırmaya çalışmasıdır. Bu, hassasiyetinizi önemli ölçüde etkileyecek ve bir engele neden olacaktır.

Kapattıktan sonra, sisteminiz artık imleci kurcalamayacak, yani fare hareketleri üzerinde tam kontrole sahip olacaksınız.

Fare hızlandırmayı şu şekilde kapatabilirsiniz:

  1. Windows arama çubuğunu kullanarak “fare ayarlarını” arayın.
  2. ‘Fare ayarlarınızı değiştirin’ üzerine tıklayın.
  3. ‘Ek fare seçenekleri’ni seçin.
  4. ‘İşaretçi Seçenekleri’ sekmesine gidin ve ‘İşaretçi Hassasiyetini Geliştir’ seçeneğini devre dışı bırakın.
  5. Değişiklikleri kaydetmek için ‘Uygula’yı tıklayın ve’ Tamam’ı tıklayın.

Valorant Hassasiyet Ayarları

Fare hassasiyeti tamamen oyuncunun kişisel tercihine bağlıdır. Bununla birlikte, oyunu düşük DPI’nın altına düşen 400 ila 800 civarında oynamayı denemeniz önerilir.

Oyunu düşük DPI ayarlarıyla oynamayı denedikten sonra, sizin için en iyi olanı ve hangi ayarda daha rahat olduğunuzu görmek için biraz daha yükseğe çıkabilirsiniz.

Fareyi düşük DPI ayarlarına getirdiğinizde, her imleç hareketinde biraz daha fazla çaba sarf etmeniz gerekecektir. Öte yandan, 800’ün üzerinde daha yüksek bir DPI ayarına gittiğinizde, küçük bilek hareketleri ve ince fare hareketleri gerektirecektir.

Ayarlardaki değişikliklerdeki farklılıkları muhtemelen fark edeceksiniz ve onu mükemmelleştirmek için biraz kurcalamaya ihtiyacınız olacak. Her zaman DPI ayarlarınıza atlayabilir ve yerinde olduğunu hissedene kadar ayarlamalar yapabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 PC İçin En Güvenilir Ücretsiz Oyun İndirme Siteleri 

👉 Gerçekten Para Kazandıran Mobil Uygulamalar 

👉 İnternetten Para Kazanmak İçin 30 Fikir ve 12 Site

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu