Gündem

Vatandaşlar Yağ Almak İçin Markete Akın Etti: Satışlar Sınırlandırıldı!

Rusya’nın, Türkiye’ye gelecek yağ gemilerini Azak denizinden geçişine izin vermemesi üzerine Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği, Ticaret Bakanlığı ile iletişime geçerek gerekli tedbirleri alması yönünde talepte bulundu. Bunun üzerine Ayçiçek yağı stoklarının tükenmesi ve zam gelmesi riskine karşı vatandaşlar İstanbul’da marketlere akın etti. Birden fazla yağ alan vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu.

Yağ Satışları 1 Adet İle Sınırlandırıldı

Günlerdir süren Rusya-Ukrayna savaşı ayçiçek yağının fiyatlarını etkiledi. Stokların tükenme riskine karşı vatandaşlar marketlere akın etti.

İstanbul Beylikdüzü’de çekilen görüntülerde büyük bir zincir markette uzun kuyruklar oluştuğu, vatandaşın birden fazla ayçiçek yağı alarak sıraya girdiği görüldü.

Küçükçekmece ilçesi Mehmet Akif Mahallesi’nde ise bir marketin kapısının önünde vatandaşların uzun kuyruk oluşturduğu görüntülere yansıdı.

Esenyurt ilçesinde ise bir zincir marketin yağ alımını sınırlandırdığı, 4,5 litrelik yağların 145 TL’den satıldığı görüldü.

Zincir marketin ayçiçek yağı satış reyonlarına, “Tüm müşterilerimizin faydalanabilmesi için, yağ satışlarımız 1 adet ile sınırlıdır” yazısı asıldı.


👉 Rusya, Türkiye’ye Gelen Yağ Yüklü Gemilerin Geçişine İzin Vermiyor: Türkiye Yağsız Kalabilir


Yağ Kuyruklarından Bazı Görüntüler 👇İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu