Lise

Veli İzin Dilekçesi Örneği Word-PDF İndir

Veli İzin Dilekçesi Örneği Word-PDF İndir. Veli İzin dilekçesi gerekli durumlarda öğrencinin velisi tarafından okula verilmek üzere yazılan belgedir. Veli izin dilekçesi devamsızlık, gezi, müsabaka vb. durumlarda okula verilmek üzere öğrencinin velisi tarafından yazılır. Bu makalemizde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için veli izin dilekçesi örneği Word – PDF formatında indirebilir izin gerekçenize göre düzenleyip çıktısını alarak boş yerleri veli tarafından doldurup okula verebilirsiniz.

Veli İzin Dilekçesi Örneği Word-PDF

Veli izin dilekçesi sadece veliler tarafından yazılabilen ve yine veliler tarafından okula beyan edilen belgedir. Öğrencilerin bazı sebeplerden dolayı okula gidememesi durumlarında dilekçe yazılarak devamsızlık haklarından gitmemesi için talepte bulunulabilir. Devamsızlık hakkını kullanmamak ve mazeretli sayılmak için veli izin dilekçesi doldurulması zorunludur. Ayrıca imzalı olmayan dilekçelerin kabul olmayacağını hatırlatmakta fayda var.


Okul Gezisi İçin Veli İzin Dilekçesi Örneği Word

Okullar öğrenciler için hem şehir içi hem de şehir dışı geziler düzenleyebilir. Ücretli veya ücretsiz olarak düzenlenen hayvanat bahçesi gezileri, müze gezileri, farklı okul gezileri için velilerin okul gezisi için veli izin dilekçesi yazarak okula beyan etmesi gerekir.

Öğrencilerin gezileri, ders saatlerine denk geliyorsa öğrencilerin mazeretli sayılması ve devamsızlık haklarını kullanmaması için veli dilekçe örneği yazılarak okula verilmelidir.

Okul Gezisi İçin Veli İzin Dilekçesi Örneği Word İndir


Devamsızlık İçin Veli İzin Dilekçesi Örneği Word

Öğrencilerin devamsızlık haklarından düşme olmadan direkt velisi tarafından özel olarak istenilen izin için düzenlenen belgedir. Veli izin dilekçesi ile beraber öğrenciler devamsızlık hakkı etkilenmeden okuldan izin alabiliyorlar.

Dilekçeyi hazırlarken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta öğrenci bilgilerinin ve izin tarihlerinin hatasız yazılmasıdır. Dilekçe A4 kağıt üzerinde hazırlanmalıdır. Mavi ya da siyah tükenmez kalem ile dilekçe yazılıp imza atılmalıdır.

İşinizi kolaylaştırmak için veli izin dilekçesi devamsızlık örneği Word dosyasını indirip kendi bilgileriniz ile hatasız doldurup okula teslim edebilirsiniz.

Devamsızlık İçin Veli İzin Dilekçesi Örneği Word İndir


Müsabaka İçin Veli İzin Dilekçesi Örneği Word

Okulun spor kulübünde olan öğrencilerin bazen ders saatleri içerisinde müsabakalara katılması gerekir. Bu müsabakalar şehir içinde olabileceği gibi şehir dışında da olabilir. Bu yüzden öğrencilerin birkaç gün boyunca derslere katılamaması söz konusudur. Müsabakalar nedeniyle öğrencilerin devamsız sayılmaması ve mazeretli olarak kabul edilmeleri için müsabaka katılım veli izin belgesi alınmalıdır. İzin alabilmek için de veli izin dilekçesi doldurularak okula verilmelidir. Veli tarafından doldurulması gereken bu dilekçede öğrencinin hangi müsabakaya katılacağı belirtilmelidir.

Müsabaka Katılım Veli İzin Belgesi Word İndir

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu