Yaşam

Vermidon Plus Nedir, Ne İşe Yarar? Vermidon Plus Kullananların Yorumları

Vermidon Plus Nedir, Ne İşe Yarar? Vermidon Plus Kullananların Yorumları. Her evde bulundurulması gereken Vermidon Plus Ne İçin Kullanılır? sorusuna kısa bir cevap verecek olursak; soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara bağlı ateşlerde,  hastalık belirtileri giderilmesinde, ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak ve bununla birlikte migren, adet dönemi ağrılarında, akut kas ve iskelet sistemi ağrılarında ağrı kesici olarak kullanılan bir ilaçtır. Bu yazımızda Vermidon Plus hakkında bilinmesi gereken tüm detayları bulabilirsiniz…

Vermidon Plus Nedir, Ne İşe Yarar?

Vermidon plus, ateş düşürücü etkisi vardır. Aynı zamanda boğaz ağrısı, vücut kırgınlığı üşüme gibi belirtilerin giderilmesinde ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Bunun yanında boğaz ağrısı, diş ağrısı, diş çekimi sonrası ağrı, kas ağrıları ve kireçlenmeye bağlı ağrılarda ağrı kesici olarak kullanılmaktadır. Kullanımı 12 yaş üzeri çocuklar ve yetişkinler için uygundur.

Vermıdon plus, 30 tabletlik ambalajlarda satılmaktadır. Tabletler beyaz renklidir ve yuvarlak düz tabletlerdir. Kullanımı, orta ve hafif ağrıların giderilmesi için daha uygundur. Vermidon plus’ u kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekenler şunlardır; ilacın etken maddelerinden birine karşı herhangi bir alerjiniz varsa bu ilacı kullanmanız önerilmez. Ya da ilacı kullanmadan önce bir hekim başvurarak alerjik reaksiyonunuzu belirtmenizde fayda olacaktır.

Vermidon plus, doktor tavsiyesi olmadan üç ardışık günden daha uzun bir süre kullanılmamalıdır. Eğer ağrı şikayetiniz 5 günü aşarsa veya başka rahatsızlık belirtileriniz ortaya çıkarsa ilacı bırakıp doktorunuza başvurmalısınız. Ciddi karaciğer ya da böbrek yetmezliğiniz varsa bu ilacı kullanmamalısınız.

Karaciğer enzimlerinde yükselme veya astım da dahil olmak üzere herhangi bir akciğer hastalığınız varsa yine bu ilacı kullanmadan önce doktora durumunuz hakkında bilgi vermelisiniz. Tedaviniz sırasında kesinlikle alkol almaktan kaçınmalısınız. Alkol veya alkollü içeceklerle birlikte alındığında karaciğerinize oldukça zarar verebilir. İlacın kullanımının yan etkilerinde nadiren de olsa uyku hali veya baş dönmesi olabilir.

Ayrıca hamilelik veya emzirme gibi durumunuz varsa ilacın kullanılması önerilmemektedir. İlaç anne karnındaki bebeğe veya emzirilen bebeğe zarar verebilir. Bu ilacı doktorunuz size nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmalısınız. Tedaviniz süresince mutlaka ama mutlaka doktorunuzun söylediklerine uymalısınız. İlacı bol su ile tüketmelisiniz. Tercihen aç veya tok karnına kullanabilirsiniz.

Vermidon plus,16 yaş üstü yetişkinlerde tek seferde bir veya iki tablet kullanılabilir. Eğer gerekli görüldüğü zamanlarda ise 24 saat içerisinde 3 kez kullanılabilir. İlacın kullanımı 12 yaş altı çocuklarda ve bebeklerde uygun değildir. vermidonplus, ile oluşabilecek yan etkilerin bazıları ise şunlardır; mide bulantısı, kusma, baş dönmesi, karın ağrısı, hazımsızlık, kabızlık, uyku hali yaygın olarak görülen yan etkilerindendir.


Vermidon Plus Ne İçin Kullanılır?

vermidonplus,  her tabletinde parasetamol ve kafein içeren ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Vermidonplus, 20 ya da 30 tablet şeklinde kullanıma sunulmuştur. Vermidonplus, orta ve hafif şiddetli ağrılar için kullanılan bir ilaçtır.

Bunlar; iskelet ağrıları, baş ağrıları, ağrılı adet görme, boğaz ağrısı, diş ağrısı, kireçlenmeye bağlı ağrılar, migren gibi ağrılarda ve ateşin düşürülmesinde kullanılır.


Vermidon Plus Kullanmadan Önce Dikkat edilmesi Gereken Hususlar

 • Eğer ilacın içeriğindeki maddelere karşı hassasiyetiniz ve alerjiniz varsa
 • Şiddetli karaciğer yetmezliğiniz veya böbrek yetmezliğiniz varsa
 • Kalp atışlarınızda düzensizlik varsa ya da kan basıncınız olduğundan daha yüksekse
 • Uzun süredir devam eden alkol tedavi süreciniz varsa ve buna bağlı alkol tedavisi için dilsulfiram adı verilen ilacı kullanıyorsanız
 • Depresyon, anksiyete veya sakinleştirici ilaçlar kullanıyorsanız ya da anksiyete bozukluğunuz varsa bu ilacı kullanmamanız hekimler tarafından önerilmektedir.

Vermidon Plus Hangi Durumlarda Dikkatli Kullanılmalıdır?

 • Eğer aneminiz varsa yani kansızsanız
 • Kalp rahatsızlığınız varsa
 • Akciğer rahatsızlığınız varsa
 • Karaciğer ya da böbrek yetmezliği varsa
 • Kemik iliğinde işlevsel bozukluk varsa
 • Astım veya kronik bir rahatsızlığınız varsa bu ilacı kullanmadan önce hekiminize başvurmanız daha doğru olacaktır.

Vermidon Plus Nasıl Kullanılmalıdır?

Vermidon Plus, yetişkinlerde ve 12 yaş üstü çocuklarda kullanıma uygundur. Doktor tarafından önerilen doz 2 tablet kadardır ve gerekirse doz her 4 saatte bir tekrarlanabilir. Yalnız 24 saatte 4 dozdan fazlası kullanılmamalıdır. Belirtilen dozlar dışında kullanılmamalıdır. Eğer kullanıldıysa da hemen bir doktora başvurulmalıdır. Uygulama yolu ve metodu ağızdan alınır ve bol su ile tüketilir. Çocuklarda kullanımı ise bir doktor önerisiyle olmadığı sürece 12 yaşın altındaki çocuklara asla verilmemelidir.

Yaşlılarda kullanım ise; sağlıklı yaşlılarda ve yetişkinlerde uygulanan dozda kullanılabilir. Ancak vermidonplus, kafein içerdiği için yaşlılarda doktor önerisi olmadığı sürece kullanılmamalıdır. Vermidonplusun, özel kullanım durumları ise hafif ve orta şiddette karaciğer ve böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalarda da yine doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerekebilir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Vermidon Plus Yaygın Görülen Yan Etkileri Nelerdir?

 • Sürekli uyuma isteği
 • Baş dönmesi
 • Uyuşma ve karıncalanma
 • Karın ağrısı
 • Kabızlık
 • Mide bulantısı
 • Kusma
 • Solunum yolu enfeksiyon belirtileri
 • Mide ve bağırsaklarda gaz problemi
 • Bulantı

Vermidon Plus Kullanıcı Yorumları

Kullanıcı Yorumu: Yarım tableti bile inatçı sinüzit ağrımı geçiriyor. İşe yaramıyor diyenlere inanmayın.

Kullanıcı Yorumu: final dönemindeki en büyük dostum.

Kullanıcı Yorumu: Üst üste üç tane içildiğinde dahi ağrıyı kesmeyen uyku getirici baş döndürücü bir ilaç diyebilirim.

Kullanıcı Yorumu: benim ilacım olan(yani bana çok iyi gelen) “mucizevi hap”.

Kullanıcı Yorumu: vücuduna pek ilaç sokmamaya çalışan insanlardaki etkisi üç tane apranax’a bedel olan şahane ağrı kesicidir. Benim gibi her şeye  yüzü gözü şişen bir insanı sağ salim bütün ağrılarından arındırmaktadır kendisinden bir adet ile.

Kullanıcı Yorumu: her başım ağrıdığında bir adet attığım mucizevi bir ilaçtır.

Kullanıcı Yorumu: çok fazla ilaç kullanmayan ben adet dönemimdeki ağrıların sancısını geçiren tek ilaç diyebilirim.

Kullanıcı Yorumu: Gayet etkili fakat yan etkilerinden dolayı çok fazla kullanmaya korktuğum bir ilaç.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Floxapen Ne İçin Kullanılır?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu