Bilgi Arşivi

Work and Travel Ücretleri 2024 – Work and Travel Ne Kadara Mal Olur?

Work and Travel Ücretleri 2024 – Work and Travel Ne Kadara Mal Olur?. Birçok üniversite öğrencisinin hayali olan Work and Travel öğrenciyken yurtdışına çıkıp dil öğrenmenin ve para kazanmanın en düşük maliyetli ve en kolay yollarından biri. Work And Travel ABD hükümeti tarafından düzenlenen ve yasal çalışma iznini barındıran bir kültürel değişim programıdır.

Work and Travel Ne Kadara Mal Olur?

Work And Travel 2024 (WAT), üniversite öğrencilerinin yaz ayları boyunca Amerika’da çalışarak seyahat edebilmelerini, böylece hem kendilerini hem de başka kültürleri tanımalarını sağlayan, ABD hükümeti tarafından düzenlenen ve yasal çalışma iznini barındıran bir kültürel değişim programıdır. 1961’den beri ABD Bilgi Acentası (USIA) yetkisiyle ve J-1 vizesi ile düzenlenmekte olan Work And Travel (WAT), Türkiye’de üniversite öğrencileri tarafından büyük ilgi görmektedir. Üstelik ilgili program ile beraber yurt dışına gittiğiniz takdirde cebinizden çıkan para da birazcık az olacak.

Özellikle ABD konsolosluğunun Work and Travel 2021 programı için vize görüşmelerini açmayacağını bildirmesi üzerine  Programla ilgilenen bir çok öğrenci Meksika üzerinden  Amerika’ya gitme bir çok Türk öğrenci vizesini alıp programa katılım sağlama imkanı bulmuştur.

Work and Travel programına katılım sağlamayı planlayan bir çok öğrenci yaz aylarında Amerika’da olacaklarını planlayıp genellikle yaz aylarından 2-3 ay öncesinde programa başvuru yapıp gidebileceğini düşünmektedir ancak bu dönem work and travel’a başvuru için oldukça geç ve hatta imkansız bir tarih diyebiliriz. Programa kayıt ve başvuru için bir çok öğrenci neredeyse 8-9 ay öncesinde işlemlerini başlatmaktadır. Work and Travel programına başvuru için genellikle Temmuz – Ekim arasındaki aylar erken kayıt dönemi olarak nitelendirilebilir. Programa yasal olarak başvuru dönemi her ne kadar mart ayı sonlarına kadar yasal olarak devam edebilmekte olsa da gerek programa olan yoğun ilgi gerekse programın kotalı olması nedeniyle bir çok şirketin kontenjanı Ocak ayına kadar dolmaktadır.


Work and Travel Ücretleri 2024

Work and Travel katılımcılarının program ücreti, vize ücreti, SEVIS ücreti, uçak bileti ve cep harçlığı olmak üzere 5 farklı kalem masrafı bulunmaktadır. Aşağıda ortalama olarak bu masrafların ne kadar olduğunu sırasıyla açıklayacağız. Work and Travel programı kapsamında ayrıca çoğu şirket Self Placement, Full Placement ve Gold Placement olmak üzere 3 farklı pakette program seçeneklerini sunmaktadırlar.

Work and Travel 2024 Ücretleri sırasıyla ve ortalama olarak aşağıdaki şekildedir :

  1. Program Ücreti : Work and Travel program ücreti kayıt olunan şirket ve döneme bağlı olarak $2900-3500 aralığındadır..
  2. Vize Ücreti : $160 – Konsolosluğa ödenen vize ücretidir.
  3. SEVIS ücreti : $35 – Öğrenci takip sistemidir ve ABD Devletine ödenmektedir.
  4. Uçak Bileti : $550 – 900 – Gideceğiniz tarih ve lokasyona bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
  5. Cep Harçlığı : $600 – 1000 – Yerleştiğiniz işletme ve konaklama maliyetine göre değişiklik göstermektedir.

Work and Travel fiyatları 2024 yazı için yukarıda belirlendiği şekildedir. Şirketler en az üç farklı seçenek sunarak öğrencilerin programa katılım sağlamaları için olanak sunmaktadır.

  • Self Placement: Öğrencinin işi ve konaklamasını kendi ayarladığı program seçeneğidir.
  • Full Placement: Öğrencinin işi ve konaklaması Grand International tarafından ayarlanmakta olup vize, sevis ve bilet ücretleri hariç diğer masrafları dahildir.
  • Gold Placement: İş, konaklama, vize, sevis ve bilet de dahil olmak üzere tüm masraflar ve organizasyon Grand International tarafından yapılmaktadır. Bu paket kapsamında sınırlı sayıda öğrenci kabul edilmektedir.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu