Kimdir

Yasemin Yalçın Kimdir, Kaç Yaşında? Yasemin Yalçın Hayatı ve Biyografisi

Yasemin Yalçın Kimdir, Kaç Yaşında? Yasemin Yalçın Hayatı ve Biyografisi. Şarkılar Bizi Söyler programı konularından olan Yasemin Yalçın Nerelidir? Yasemin Yalçın Eski Eşi Halil Ateşler Kimdir? Yasemin Yalçın Ne İş Yapar? Gelin birlikte Yasemin Yalçın hakkında tüm merak edilenleri öğrenelim…

Yasemin Yalçın Kimdir?

Geçmiş dönemlerde Yasemince adlı mizah komedi programı ile birçok insanın gönlüne taht kuran komik tiplemeleri ve parodileri le akıllarda yer eden Yasemin Yalçın Kimdir? merak edilmekte. Yasemin Yalçın Eski eşi Halil Ateşler ile bir çok parodi ve komedi programlarında gördüğümüz Yasemin Yalçın Şarkılar Bizi Söyler programına konuk olması sonrasında merak edilenler isimler arasında yer aldı. 1959 yılında Malatya’da dünyaya gelen Yasemin Yalçın 2024 yılı itibari ile 65 yaşındadır ve aslen Malatyalıdır.

Oyunculuk kariyerinde 1982 yılında İstanbul Belediyesi Konservatuarı’ndan mezun olmuştur. İstanbul Belediyesi Konservatuarı’nda eğitim gördükten sonra, Kenter Tiyatrosu’nda çalıştı. Bir döneme damgasını vuran İnce İnce Yasemince programıyla milyonların beğenisini toplamıştır.

Kariyeri boyunca bir çok tiplemeye can veren Yasemin Yalçın, “Yasemince” adlı kült TV klasiğinde yıllarca değişik karakterler canlandırmıştır. En bilinenleri Sürahi Hanım, Kakılmış, Şüayip, Alican ve Başbayan’dır. Yasemin Yalçın, kocası tarafından sürekli dayak yiyen “Kakılmış” karakteriyle aile içi şiddete dikkat çekmeyi başarmıştır.


Yasemin Yalçın Hayatı ve Biyografisi

Hayatı boyunca birbirinden farklı bir çok projede yer alan ünlü tiyatrocu Yasemin Yalçın; bununla birlikte sayısız film ve tiyatro oyunları bulunan oyuncu, 2009 yılında Suzan Kardeş tarafından çıkarılan Makyaj Odası Şarkıları albümünde seslendirdiği Taht Kurmuşsun Kalbime adlı şarkı ile albümde yer almıştır. Bir dönem kızı Eda’nın şeker hastalığına yakalanması sonrasında tiyatroya ara verdi. Daha sonra Oyunun Oyunu adlı tiyatro oyunuyla tiyatroya geri döndü.

1991 yılında En İyi Komedyen ödülüne layık görülen Yasemin Yalçın, Meslektaşı İlyas İlbey’le evlidir ve 2005 yılından beri tıpta tedavisi bulunmayan bir hastalık olan Fibrominyenji (kas ve bağ dokusu hastalığı) ile mücadele ediyor. Ayrıca; Yasemin Yalçın’ın Halil Ateşler ile yaptığı birinci evliliğinden Eylül Ateşler (d.29 Eylül 1986) adında bir kız çocuğu vardır. Daha kızları doğmadan boşanmışlardır. Yasemin Yalçın, Tiyatro oyuncusu İlyas İlbey’le evlidir. Eda (d.1998) adında bir kız çocukları vardır.

Instagram 👉 Yasemin Yalçın


👉 İdil Yazar Kimdir, Kaç Yaşında?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu