Gündem

YKS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olur 2022 – YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

2022 Yüksek Kurumlar Sınavına girecek adayların en çok merak ettiği YKS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olur 2022 – YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır? soruların yanıtlarına bu makalemizden ulaşabilirsiniz. Üniversite adayları sınav için gün sayarken ÖSYM,  2022 YKS sınavının 18-19 Haziran tarihleri arasında yapılacağını açıkladı. Peki YKS sınava giriş belgesi ne zaman yayınlanacak? İşte detaylar…

2022 YKS Sınavı Ne Zaman Yapılacak?

ÖSYM tarafından uygulanacak Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2022-YKS 1. Oturum (TYT), 18 Haziran 2022 tarihinde saat 10:15’de yapılacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2022-YKS 2. Oturum (AYT), 19 Haziran 2022 tarihinde saat 10:15’de uygulanacak. Yükseköğretim Kurumları Sınavı 2022-YKS 3. Oturum (YDT), 19 Haziran 2022 tarihinde saat 15:45’de uygulanacak.

ÖSYM’nin sınav ve sonuç açıklama takvimine göre YKS sınav sonuçları 20 Temmuz 2022 tarihinde açıklanacak.


YKS Sınav Yerleri Ne Zaman Belli Olur 2022

2022 YKS sınav yerleri ne zaman açıklanacağına dair bir açıklama henüz ÖSYM’den gelmedi. ÖSYM tarafından yayınlanan kılavuza göre adaylar, sınav giriş belgelerini, T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden edinebilecekler.

Tahmini olarak 2022 YKS sınav yerleri Mayısın son haftası ya da Haziranın ilk haftası açıklanır.


YKS Sınav Giriş Belgesi Nasıl Alınır?

2022 YKS sınavına girecek adaylar, Sınava Giriş Belgelerini, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden sınav tarihinin yaklaşık 10 gün öncesinden başlamak üzere edinebileceklerdir. Belgenin üzerinde adayın sınava gireceği merkez, bina, salon bilgileri ile fotoğrafı yer alacaktır.

Hiçbir aday Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giremez. Sınava Giriş Belgesinde yazılı olan salondan başka bir yerde sınava giren adayın sınavı geçersiz sayılır.

Adayın sınava gireceği binayı, adres bilgisini teyit etmek amacı ile önceden gidip görmesi sınav günü adaya kolaylık sağlayacaktır. Sınava Giriş Belgesi adayların adreslerine gönderilmeyecektir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu