Öğrenci Gazetesi

YKS’de Kalem, Silgi Verilecek mi 2024 – YKS’de Kalem Dağıtılacak mı?

YKS’de Kalem, Silgi Verilecek mi 2024 – YKS’de Kalem Dağıtılacak mı?. YKS 2024 sınavına girecek adayların en çok merak ettiği konular arasında yer alan YKS Kalem, Silgi verilecek  mi? sorusunun yanıtını bu makalemizde yanıtladık. YKS sınavı 8-9 Haziran tarihinde yapılacak. YKS sınavına saatler kala son hazırlıklarını tamamlamak isteyen öğrenciler için YKS sınavına girerken yanımızda bulunması gerekenleri de listeledik.

YKS’de Kalem, Silgi Verilecek mi 2024

 

YKS sınav binalarına gerekli belgelerin haricinde eşya alımı yapılmayacak. YKS 2024 sınav kılavuzunda yer alan bilgilere göre, kalem, silgi, kalemtıraş ve peçete ÖSYM tarafından verilecek.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığınca düzenlenecek Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda istenilen belgeler ve kalem silgi verilip verilmeyeceği ile ilgili açıklama yapıldı. YKS 2024 sınav kılavuzunda yer alan bilgilere göre, kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçete ÖSYM tarafından sağlanacaktır. Adaylar şeffaf pet şişe içinde sularını kendileri getirebilecek. Öte yandan sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacak.


YKS’de Kalem, Silgi ve Su Dağıtılıyor mu?

YKS oturumlarında kalem, silgi, kalemtıraş, şeker ve peçete ÖSYM tarafından verilecektir. Adaylar şeffaf pet şişe içinde sularını kendileri getirebilecek. Öte yandan sınav binalarında hiçbir eşya emanete alınmayacak.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 YKS’ye Girerken Yanımızda Bulunması Gerekenler 

👉 YKS’ye Ojeyle Girilir mi? 

👉 YKS Sınavından 1 Gün Önce Ne Yapmalıyız? 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu