Gündem

YÖK Başkanı’ndan Tercih Yapacak Adaylara: “Beklentilerinin Üzerinde Yerleri Yazsınlar”

YÖK Başkanı Erol Özvar, Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda “YKS puanı hesaplanan tüm adayların, istedikleri programlardan tercih yapabileceğini, kendi beklentilerinin üzerindeki yerleri de rahatlıkla yazabileceklerini hatırlattı.”

“Beklentilerinin Üzerinde Yerleri Yazsınlar”

YÖK Başkanı Erol Özvar sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı.

Bildiğiniz gibi Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) 2022 tercih işlemleri yarın başlıyor. Sınava girip tercih yapmaya hak kazanan adaylarımız 27 Temmuz – 5 Ağustos 2022 tarihleri arasında üniversite ve program tercihlerini yapabilecekler.

Sevgili Gençler,
Geleceğiniz için karar vermede önemli olan bu sürecin sizler, aileleriniz ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum.
Puanı hesaplanan tüm adayların istedikleri programlardan tercih yapabileceğini hatırlatmak isterim. Adaylarımız, kendi beklentilerinin üzerindeki yerleri de rahatlıkla yazabilirler. Ek kontenjanları ya da gelecek seneyi bekleme gibi yolları tavsiye etmiyorum. En fazla 24 tercih hakkınız var, rahatlıkla kullanabilirsiniz. Akademik yılda tüm
üniversitelerimizle birlikte sizlere en iyi eğitimleri vermek üzere çalıştığımızı ve sizleri aramızda görmekten büyük mutluluk duyacağımızı bilmenizi isterim. Hepinize üstün başarılar diliyorum.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu