Kimdir

Yusuf Kaplan Kimdir, Kaç Yaşında? Yusuf Kaplan Hayatı ve Biyografi

Yusuf Kaplan Kimdir, Kaç Yaşında? Yusuf Kaplan Hayatı ve Biyografisi. Bu yazımızda son günlerde en çok merak edilen isimlerden olan Yusuf Kaplan Eşi Kimdir? Yusuf Kaplan Mesleği Ne? sorularının cevapları ve Yusuf Kaplan Hilal Kaplan Nesi? hakkında tüm merak edilenleri derledik.

Yusuf Kaplan Kimdir?

TVNET’ in kurucuları arasında yer alan Yusuf Kaplan, bir çok yazıları ve röportajları yayınlanmıştır. Bir süre Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlendi. 1964 yılında Şarkışla’da doğan Yusuf Kaplan, 2024 yılı itibari ile 60 yaşındadır ve aslen Sivaslıdır.  İlk, orta ve lise öğrenimini Kayseri’de tamamladı. 1986 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Sahne ve Görüntü Sanatları Bölümü, Sinema-TV Ana Sanat Dalından mezun oldu. Üniversite öğreniminden sonra İngiltere’ ye gitti.

1991 yılında East Angila Üniversitesi’nde “Story-Telling and Myth-Making Medium: Television” adlı master tezi hazırladı. 1992 yılının Nisan ayında Londra Üniversitesi ve Middlesex Polytechnic’te Dr. Roy Armes’ın danışmanlığında doktora yaptı.


Yusuf Kaplan Hayatı ve Biyografi

Yusuf Kaplan, İlim ve Sanat, Yedi İklim, Kayıtlar, Kitap Dergisi, Girişim, İslâm, Kadın ve Aile gibi dergilerle Zaman ve Milli Gazete gibi günlük gazetelerde çeşitli yazı, röportaj ve çevirileri yayımlandı. Michel Foucault, Baudrillard, Milan Kundera, Umberto Eco ve John Berger gibi yazar ve düşünürlerden çeşitli çeviriler yaptı. Bir süre Yeni Şafak gazetesinin Genel Yayın Yönetmenliği’ni üstlendi.

Ardından 3 yıl Umran Dergisi’ni yönetti. Şimdi İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi nde öğretim görevlisidir ve Yeni Şafak Gazetesi’nde yazmaktadır. 25 Şubat 2006’ya kadar TV5 Genel yayın Koordinatörlüğü yaptı, daha sonra TVNET’in kurucuları arasında yer aldı.

Twitter 👉 Yusuf Kaplan 


👉Mithat Sancar Kimdir, Kaç Yaşında? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu