2020’de Instagram’dan Para Kazanmanın En İyi Yolları

Bu yazıda, Instagram’da nasıl para kazanacağınızı göstereceğim. Instagram hesaplarıyla para kazanmanın birçok yolu vardır. Instagram’da ne kadar para kazanabilirsiniz? İyi katılım için sahip olduğunuz boyut ve kalite kitlesine bağlıdır.

Instagram büyümeleriniz, yayınlarınızın kitlelerle nasıl etkileşimde bulunduğuna bağlıdır. Instagram algoritması yayınınızı başlangıçta kitlenizin yalnızca yüzde 10’una görünür. Fotoğrafınız çok fazla etkileşime girerse, kitlenizin diğer yüzde 90’ı tarafından görülebilir.

Fotoğraflarınız daha az etkileşime girerse Instagram özet akışlarının üst kısmında görünmeyi kaybedersiniz. 

Her zaman çevrimiçi para kazanma stratejisinin, gerçek sonuçları görmeye başlamadan önce zaman ve iş gerektirdiğini unutmayın.

Sadece Instagram değil, aynı zamanda diğer sosyal medyayı kullanarak para kazanmak da trend oluyor ve birçok insan binlerce dolar kazanıyor. Bunlar, her aktif Instagram kullanıcısının çevrimiçi para kazanabileceği kanıtlanmış yöntemlerdir. 2020’de Instagram’da para kazanmanın en iyi 10 yoluna bakalım.

1. İştirak Komisyonları Kazanın

Affiliate marketing, iyi bir takip yaptıktan sonra iyi bir gelir akışı olabilir. İştirakler ürününü komisyon karşılığında paylaşabilirsiniz.

Instagram, biyo bölümünüze izlenen bağlantı eklemenizi sağlar.

Bir kerede yalnızca bir ürüne odaklanmanız gerekir. Bağlantınızı kullanarak bağlı kuruluş web sitesini ziyaret eden her müşteri için şirket size belirli bir miktar para öder.

Müşteriler bağlantınızı kullanarak bağlı kuruluş web sitesini ziyaret ettiğinde, şirket size belirli bir miktar para öder. Böylece, kullanıcı bir satın alma işlemi gerçekleştirirse kârın bir yüzdesini alırsınız.

2. Adsense

Instagram’dan web sitenize veya YouTube Kanalınıza trafik çekebilirsiniz. Blogunuza değerli içerik gönderirseniz, Adsense’den iyi para kazanırsınız.

Ayrıca, önizleme videosunu sonradan çekebilir ve “bu videonun geri kalanını YouTube Kanalımda görün” diyebilirsiniz.

3. Instagram Instagram’da daha küçük olanlara seslenin

Zaten büyük takipçileriniz varsa, diğer kullanıcıları tanıtabilir ve ödeme alabilirsiniz. Birçok kişi Fiverr’i müşteri bulmak ve para kazanmak için kullanıyor. In fiverr , Instagram bağlı duyurular fiyat 50 $, 100 $, gönderim başına bile 200 $ dan aralığıdır. Dolayısıyla, yayın başına 50 ila 200 ABD doları tutarında promosyon yaparsanız, aylık 1000 ila 5000 ABD doları kazanırsınız.

Diğer Instagramlılara ücret karşılığında bağırmalar sunmayı teklif ederek popülaritenizi paradan artırabilirsiniz. Aşağıdakiler gibi birçok şekilde bağırabilirsiniz:

  • Müşterinizin yayın paylaşılıyor.
  • Bunları yayınlarınızda etiketliyorsunuz.
  • Takipçilerinizden sayfalarına bakmalarını isteyebilirsiniz.
  • Müşterinizin sayfasının takipçisi olmak ve yayınlarını beğenmek ve düzenli olarak yorum yapmak.

4. Sponsorlu Yayınlar

Sosyal medya etkileyicisi olduktan sonra, sponsorlu ürünleri Instagram sayfanız üzerinden göndermek için para kazanabilirsiniz. Bu da şirketlerin ürün veya hizmetleriyle ilgili mesajlar göndermeniz için size ödeme yapacağı anlamına gelir.

Doğrudan şirketlerin pazarlama departmanlarına ulaşabilir veya influencer pazarlama platformlarına katılabilirsiniz. Etkili Instagram kullanıcılarını ve reklamverenlerini birbirine bağlayan birçok pazarlama web sitesi vardır.

Sponsorlu gönderilerle kazanabileceğiniz para miktarı, sahip olduğunuz takipçi sayısı, gerçek gönderiler hedef kitleye ulaşmış ve çabalarınızın gerçek satış sayısı gibi çeşitli faktörlere bağlıdır.

5. Instagram Fotoğraflarını Sat

Ünlü Instagram fotoğraflarınızı farklı çevrimiçi pazar yerlerinde satabilirsiniz.

Instagram’a yüksek kaliteli fotoğraflar yüklemelisiniz, çünkü fotoğraflarınızı kendi marka oluşturma amaçlarıyla kullanmak için ödeme yapmak isteyen şirketlere lisanslamaya başlayabilirsiniz.

Foap en iyi çevrimiçi fotoğraf pazarıdır. Ücretsiz olarak kaydolabilir, yeni bir kullanıcı profili oluşturabilir, alıcıları çekmeye başlamak için portföyünüzü oluşturabilir ve şirketlerin özellikle aradığı yüksek ücretli projeler için “Görevler” bölümüne göz atabilirsiniz.

6. E-ticaret Mağazası

Çevrimiçi fiziksel ürünler satıyorsanız, Instagram ürünlerinizi pazarlamanız için mükemmel bir platformdur. Müşterileri Instagram’dan çevrimiçi mağazanıza getirmek için ilgili etiketlerle farklı çekici ürün fotoğrafları kullanabilirsiniz.

7. Instagram Kursu Olun

Satış kursu şu anda trend oluyor. Birçok küçük işletme sahibinin Instagram’a her gün nasıl çalıştığı için çok fazla zaman harcayacak zamanı yoktur.

Yani, Instagram’da mükemmel bilgi ve pazarlama becerileriniz varsa, insanlara video veya PDF kursu ile öğretebilirsiniz.

Aboneler tarafından bir ücret karşılığında erişilebilen bilginizi kullanarak sınıflar ve sunumlar oluşturmanıza olanak tanıyan birçok yazılım türü vardır.

Kurslarınızı Teachable gibi öğretici siteye yükleyebilir ve kursu paylaş bağlantısını Instagram sayfanızdan paylaşabilirsiniz.

8. Kendi Hizmetlerinizi Tanıtın

Hangi sektörde çalışıyorsunuz? Fotoğrafçı, iş koçu, makyaj sanatçısı, hatta bir inşaat işçisi olun, Instagram herhangi bir hizmeti Facebook’tan daha hızlı ileriye taşımak için en iyi yerdir.

Bir göz atın fotoğrafçı, harika içerik yayınlayarak fotoğraf hizmetlerini Instagram’da tanıtıyor.

Kendinizi belirli bir yerel işletme hizmeti veya çevrimiçi danışmanlık için kurarsanız Instagram takipçilerinizi kolayca müşteri olarak dönüştürebilirsiniz.

9. Sosyal Medya Pazarlama Müdürü Olun

Sosyal Medya Pazarlama Müdürü, sosyal medyada marka ve hizmetleri tanıtan ve bu iş için ödeme alan bir kişidir.

Birçok şirket şu anda sosyal medya yöneticisi için pozisyon açıyor. Bulunduğunuz yere yakın serbest veya ofis tabanlı işler bulabilirsiniz. 

Hedef kitlenin verimli analizi ve pazarlama kampanyalarının oluşturulması için birçok Instagram pazarlama aracı mevcuttur. Nasıl çalıştıklarını öğrenin ve ilk müşterinizi aramaya devam edin.

10. E-posta Abonelerini Yakalayın

Kendi e-posta aboneleri listenizi oluşturmak çok iyi bir çabadır çünkü uzun vadede para kazanmanıza yardımcı olur.

Abonelerinizi, başka bir reklamcılık amacı olan bir bağlı kuruluş pazarlama teklifine veya EBM ağına tekrar tekrar hedefleyebilirsiniz.

Başlangıçta, ücretsiz e-posta listesi oluşturma hizmetini kullanabilirsiniz.

MailChimp, 2.000’e kadar e-posta abonesini ücretsiz olarak toplamanızı sağlayan en iyi e-posta listesi oluşturma hizmetidir.

Abonelerinize gönderilecek e-postaları kolayca oluşturabilir ve planlayabilirsiniz. Onları satış ortağı ürünlerine veya hatta kendi ürünlerine bağlantılar satın almak için kullanabilirsiniz. Komisyon kazanmak için satın almakla ilgilenebilirler.

Sonuç olarak

Instagram’a para kazanmak kolay bir iştir, ancak büyük ve sadık bir takip oluşturmak açıkçası o kadar kolay değildir. Takip eden sadık bir hayran kitlesi oluşturmak için zamanınıza odaklanın ve ardından farklı şekillerde kolayca para kazanabilirsiniz.

Zaten büyük bir takipçiniz varsa, bu yöntemlerden birinden para kazanmaya çalışın. Instagram özellikle shoutout oyununa girerseniz iyi bir para üreticisi olabilir.

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

2020’de Para Kazanmak İçin En İyi Online İş Fikirleri

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478