Lise

2024 LGS Çıkmış Sorular PDF İndir

2024 LGS Çıkmış Sorular PDF İndir. LGS sınavına hazırlanan adaylara kaynak olabilmesi için 2024 LGS çıkmış sorular ve cevapları PDF indirme bağlantısını paylaştık. LGS sınavı her yıl MEB tarafından genellikle Haziran ayında, sözel ve sayısal olmak üzere alanda yapılır ve toplamda 90 soru çıkar.

2024 LGS Çıkmış Sorular PDF İndir

LGS sınavına katılacak adaylar geçmiş yıllara ait çıkmış soruları çözerek soru tipleri hakkında bilgi sahibi ve MEB soru stillerini görmeleri gerekir. Geçmiş yıllara ait çıkmış soruları çözerken sınav ortamı oluşturup dakika tutarak çözmelidir ve bu sayede sınav deneyimi oluşturmalıdır. LGS sınavı bir performans sınavıdır ve belirlenen süre içerisinde belirlenen miktardaki soruları çözmeniz gerekir. Bu nedenle bol bol deneme ve çıkmış sorular çözerek sınav performansınızı arttırmanız gerekir.

Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak 2024 LGS Çıkmış Sorular PDF dosyalarına ulaşabilir ve indirebilirsiniz.

2024 LGS Sayısal Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı PDF

2024 LGS Sözel Soru Kitapçığı ve Cevap Anahtarı PDF

LGS sınavında Türkçe 20, Matematik 20, Fen Bilimleri 20, İnkılap Tarihi 10 soru, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi 10 soru, İngilizce 10 soru olmak üzere toplam 90 sorudan oluşmaktadır.  LGS sınavında sözel bölümünde 50 soru çıkar ve sınav süresi 75 dakikadır. Sayısal bölümde ise 40 soru çıkar ve sınav süresi 80 dakikadır. Çıkmış soruları çözerken bu sürelere göre çözerek, sınav performansınızı arttırabilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi Ders Anlatan LGS Youtube Kanalları 

👉 LGS Ders Çalışma Programı PDF Tüm Dersler

👉 8. Sınıf LGS Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

👉 8. Sınıf LGS Deneme Sınavları PDF

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu