Bilgi Arşivi

3 Ayda Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin 10 Yöntem

3 Ayda Düşük Kredi Notunu Yükseltmek İçin 10 Yöntem. Bankalardan kredi ve kredi kartı alabilmeniz için temel şartlardan birisi de kredi notudur. Kredi notu sizin ne kadar güvenilir olduğunuzu ifade eder. Bankalar kredi notu düşük olanların kredi başvurusunu genel olarak onaylamaz. Kredi notu yükseltme yöntemi sayesinde iyi bir kredi geçmişi oluşturabilir ve kredi notunuzu kısa vadede yükseltebilirsiniz.

3 Ayda Düşük Kredi Notunu Yükseltme Yolları

Kredi notunuzu yükseltmek için birçok neden olabilir sizde kredi kartları veya kredi başvurularınız için bankalardan onay alamıyor veya tüketici kredileri için uygun faiz oranlarından yararlanamıyorsanız bu 10 yöntemi uygulayarak kredi notunuzu 3 ayda yükseltebilirsiniz.

Kredi notu hakkında özet bilgiler:

 • Kredi notu 1 ile 1900 puan arasında değişir. 1499 puan ve altı riskli, 1500 puan üzeri iyi ve 1700 puan üzeri mükemmel kabul edilir.
 • Kredi kartı ve ihtiyaç kredisi gibi tüm kredili ürün başvurularında bu yeterlilik dikkate alınır.
 • Kredi notunu yükseltmek için kredi kartlarını aktif tutmak ve tüm borçları zamanında ödemek gibi yöntemler kullanılabilir.
 1. Kredi notu yükseltme yöntemlerinden en önemlisi bankalara olan tüm borçlarınızı zamanında ödemektir. Kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaparsanız, kredi notunuzu kolay bir şekilde yükseltebilirsiniz.

 2. Kredi kartlarınızın sadece asgari borcunu değil tüm borcunu ödeyin. Bu şekilde bankaların gözünde borçlarını düzenli ve tam olarak ödeyen müşteri imajı yaratabilirsiniz.

 3. Kısa dönemli ve düşük miktarda kredi alın ve ödeyin. Genellikle ihtiyaç kredisi altında düşük faizli ve düşük miktarlı krediler kredi notunuzu yükseltmek için oldukça faydalı olacaktır.

 4. Eğer bankacılık ürünlerinin hiçbirini kullanmıyorsanız, en azından düşük limitli bir kredi kartı çıkarın. Bankacılık ürünlerini kullanmamak, kredi notunuzun oluşmamasına neden olacaktır. Bu durumda ise bankaların değerlendirebileceği bir kredi notu olmayacaktır. 1.000TL limitli bir kart çıkararak bu kartı düzenli olarak ödemek, kredi notunuzun ve Findesk notunuzun yükselmesine yardımcı olacaktır.

 5. Kredi kartı limitlerinizi çok yüksek tutmayın. Çünkü yüksek limitin kredi notuna etkisi yoktur. Sadece düzenli bir şekilde kart ödemesi yapmak kredi notunuzu yükseltecektir.

 6. Kredi kartı ve kredi hariç elektrik faturası, su faturası gibi ödemelerinizi düzenli olarak yapın. Bu ödemelerin doğrudan bir etkisi olmasa da borçlu görünmemek bankalar açısından olumlu olarak karşılanacaktır.

 7. Vadesiz hesabınızda aktif olarak para giriş çıkışının olmasını sağlayın.

 8. Kredi çekmeden önce banka hesabınızda toplu para tutmaya çalışın.

 9. Aynı anda birden fazla bankaya kredi başvurusu yapmaktan kaçının. Bu,  bankaları gözünde imajınızı olumsuz etkileyecektir.

 10. Ne kadar sıklıkla kredi çektiğinize dikkat edin. Çok sık kredi kullanmak  sanılanın aksine kredi notunuzu olumsuz etkileyebilir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu