Lise

7. Sınıf Deneme Sınavı PDF (Cevap Anahtarlı) 2024

7. Sınıf Deneme Sınavı PDF (Cevap Anahtarlı) 2024. 7. sınıf öğrencilerine kaynak olabilmesi için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hazırlanan 7. sınıf deneme sınavı PDF (Cevap Anahtarlı) dosyaları paylaştık. Deneme sınavları güncel ve yeni nesil sorulardan oluşmaktadır. 7. sınıf deneme sınavı toplam 90 soru bulunmaktadır. Bu soruların hepsi 7. sınıf kazanımlarından oluşmaktadır. 7. sınıf öğrencileri konuları pekiştirmek için ayda en az 2 kez deneme sınavı çözmelidirler. LGS’ye hazırlanan adaylar 7. sınıfta daha düzenli çalışmaya başlamalıdırlar.

7. Sınıf Deneme Sınavı PDF (Cevap Anahtarlı)

7. sınıf deneme sınavları sözel bölüm de 20 Türkçe, 10 İnkılap, 10 Din Kültürü, 10 İngilizce sorusu bulunmaktadır. Sayısal Bölümde ise 20 Matematik, 20 Fen Bilimleri bulunmaktadır. Deneme sınavları toplam 90 dakikada çözülmelidir. Sözel bölüm soruları için 1 dakika Sayısal Bölüm soruları 1.5 dakikada çözülmelidir.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak 7. Sınıf deneme sınavı ve cevap anahtarlarını PDF formatında indirebilirsiniz. Cevap anahtarları testlerin sonunda bulunmaktadır.

7. Sınıf Türkçe


7. Sınıf Matematik 


7. Sınıf Fen Bilimleri


7. Sınıf Sosyal Bilimler


7. Sınıf İngilizce


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi


👉 7. Sınıf Online Deneme Sınavı Çöz (Türkiye Geneli)


7. Sınıf Deneme Sınavı Nasıl Çözülmeli?

7. sınıf deneme sınavını çözmek için öncelikle sınavın başlangıcından bitişine kadar olan süreyi iyi yönetmek önemlidir. Sınavın başında tüm soruları gözden geçirip hangi konularda zorluk yaşayabileceğinizi belirlemek faydalı olacaktır. Daha sonra soruları dikkatlice okuyup hangi konuyla ilgili olduklarını anlamak önemlidir. Soruları cevaplarken dikkatli olmalı ve acele etmemelisiniz.

Eğer bir soruda takılırsanız o soruyu atlayıp diğer sorulara geçebilir ve sonra tekrar dönebilirsiniz. Cevapları işaretlerken dikkatli olmalı ve yanlış cevapları önlemek için kontrol etmelisiniz. Son olarak, sınavın bitimine yakın zamanınız kaldıysa cevaplamadığınız soruları tahmin yürüterek işaretleyebilirsiniz. Bu şekilde sınavı daha verimli bir şekilde çözebilirsiniz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 7. Sınıf En İyi Ders Anlatan Youtube Kanalları

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu