Lise

7. Sınıf En İyi Ders Anlatan Youtube Kanalları 2024

7. Sınıf En İyi Ders Anlatan Youtube Kanalları 2024. Liselere Giriş Sınavına hazırlanan 7. sınıf öğrencilerinin ücretsiz olarak faydalanabileceği uzman öğretmenler tarafından hazırlanan 7. sınıf en iyi ders anlatan Youtube kanalları listesi hazırladık. Listemiz de yer alan Youtube kanallarında konu anlatımları, örnek soru çözümleri ve çıkmış soru çözümleriyle özel ders havasında ders çalışabilirsiniz.

7. Sınıf En İyi Ders Anlatan YouTube Kanalları 2024

7. sınıf öğrencileri seneye LGS sınavına girecekleri için çalışma tempolarını arttırmaları gerekir. 7. sınıf öğrencileri hem sınıf derslerine hem de LGS hazırlıklarına düzenli bir şekilde sürdürebilmeleri için iyi bir ders çalışma programı yapmalılar. LGS sorularının bir çoğu 7. sınıf konularıyla bağlantılı. Bu nedenle 7. sınıf konuları iyice öğrenilmeli örnek sorular ve çıkmış soruları çözerek iyice pekiştirmelidir. Erkenden yola çıkmalı, çalışmalara başlamak her zaman bir adım önde gitmemizi sağlar. 7.sınıfta LGS için yapacağımız en güzel şey; anlam bilgisi, paragraf içerikli sorular ve yeni nesil sorular çözmektir. İşte size 7. sınıfta faydalı olacak en iyi ders anlatan Youtube kanalları.

Aşağıdaki kanallar LGS’ye hazırlananlar için MEB’in soru tarzına uygun ve MEB’in konularına uygun uzman öğretmenler tarafından ders videoları üreten kanallardır. LGS videolarını izlediğinizde kendinizi özel ders ortamında hissedeceksiniz.

Tonguç

Türkiye’nin alanında en iyi hocalarıyla hazırlanan konu anlatımları ve soru çözüm taktikleri ile sıkılmadan öğrenmenizi sağlayan kanal öğrenciler tarafından en çok tercih edilenlerden. Tonguç LGS sınavına hazırlananların en büyük yardımcısı.


Benim Hocam

Onlarca öğretmenin tek bir platform altında hem kitap çıkardığı hem de ders videoları, soru çözüm videoları yaptığı kocaman bir aile. LGS sınavına hazırlık yapan tüm öğrencilerin mutlaka uğraması gereken kaliteli bir kanal.


Hocalara Geldik

Hocalara Geldik:  Videolar, internet sitesi, uygulamalar, dijital içerikler derken birbiriyle uyumlu, birbirini destekler yapıda güncel kitaplarla içerik üretimini de genişletiyor. LGS’de başarısız olacağınız hiç bir ders kalmayacak.


Hasan Güler ile Türkçe

Hasan GÜLER (Türkçe Öğretmeni – YAZAR) Kanalımızda konu anlatımı, soru çözümü, soru analizi yapılmakta, konuyla ilgili püf noktalara, pratik bilgilere, taktiklere ve uyarılara yer verilmektedir.


Şenol Hoca

2011 den bugüne kadar matematiği size kolay ve anlaşılır bir dille anlatabilmek için video dersler hazırlıyorum. Matematikten korkacak hiç bir şey yok, öğrenebilirsiniz. Üstelik matematiği sevmeniz de şart değil, nefret etmeyin yeter.


Fatih Olfaz

Ben Fatih OLFAZ. Türkiye’nin öğrenci ekranı olan kanalımda LGS için ortaokul matematik, yazılıya hazırlık, rehberlik, motivasyon, koçluk, sınav başarı öyküleri, ders çalışma günlüğüm videoları ve öğrencilerin eğlenerek öğrendiği turnuva ve yarışmalar şeklinde Youtube’a içerikler üretiyorum.


Partikül Matematik

Ben Melih Akgündüz. Bu kanalda LGS, TYT hazırlık “ortaokul matematik” “lise matematik” özellikle de 7.sınıf, 8.sınıf ve 9.sınıf matematik hakkında videolar bulacaksın.


Derslike

Yenilikçi anlatım tekniğiyle müfredata uygun olarak hazırlanmış Fen Bilimleri dersinde daha başarılı skorlar almak için DersLike kanalına göz at.


Sosyal Bilgiler Dersliği

Sosyal Bilgiler dersi ve T.C İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük dersini sorular çözerek, eğlenceli bir şekilde bu kanalda anlatıyoruz. 5-6-7-8-9. sınıflar ile ilgili konu anlatımları, soru çözümleri, yazılıya hazırlık dersleri, eğlenceli oyunlar ve etkinlikler ile her zaman yanınızdayız.


SosyalKale

8. Sınıf İnkılap Tarihi Dersi LGS Videoları ile 5,6 ve 7. Sınıflar İçin Sosyal Bilgiler Dersi Videoları İle Öğrenmek Çok Daha Kolay ve Zevkli.


Din Kültürüm

Merhaba Ben, Yusuf KELEŞ. Din Kültürüm Youtube kanalında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersi ile ilgili çalışmalar yapıyorum. Gerek okuldaki sınavlarda gerekse LGS,AYT TYT sınavlarında size faydalı olacak içerikler üretiyorum.


Dün Kültürü Hocam

Din Kültürü Hocam Youtube kanalımızda 4, 5, 6, 7, 8. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi ünitelerinin konu anlatımları hazırlamaktayız. LGS Din Kültürü konu anlatımı ve soru çözümü  yapmaktayız. Videolarımızın faydalı olacağına inanıyorum.


İNGİLİZCE SİL BAŞTAN – Dilek Demirel ile

İngilizce dersi çok zor, anlamıyorum mu diyorsun? Dur bir de ben sana anlatayım 🙂 Ben kim miyim? Adım, Dilek Demirel. Videolarımı izleyerek başarın artacak, kendinle gurur duyacaksın, ailen ve çevrendeki herkes de tabi ki…


İlginizi Çekebilir  👇

👉 8. Sınıf LGS Ders Çalışma Programı PDF

👉 8. Sınıf LGS Deneme Sınavları PDF 

👉 8. Sınıf LGS Konuları ve Soru Dağılımı 

👉 LGS Tüm Çıkmış Sorular ve Cevapları PDF İndir

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu