Lise

7. Sınıf Tüm Dersler Deneme Sınavı PDF 2025 Cevap Anahtarlı

7. Sınıf Tüm Dersler Deneme Sınavı PDF 2025 Cevap Anahtarlı. 7. sınıf öğrencilerine kaynak olabilmesi için MEB tarafından paylaşılan deneme sınavları PDF bağlantısını paylaştık. 7. sınıf deneme sınavları içerisinde Türkçe, Sosyal Bilgiler, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, İngilizce, Matematik ve Fen Bilimleri dersleri bulunmaktadır.

7. Sınıf Tüm Dersler Deneme Sınavı PDF 2025 Cevap Anahtarlı

7. sınıf öğrencileri derste öğrendikleri konuları pekiştirmek için bol bol soru çözmelidirler. Öğrenilen konular hakkında soru çözmek konuyu pekiştirmek için en önemli etkendir. Aynı zamanda deneme sınavı çözerek eksik olduğunuz konuları görebilir. Eksik olduğunuz konuları tekrar çalışabilirsiniz. 7. sınıf deneme sınavları sözel ve sayısal olmak üzere 2 bölümden oluşmaktadır. Sözel bölüm de 20 Türkçe, 10 İnkılap, 10 Din Kültürü, 10 İngilizce sorusu bulunmaktadır. Sayısal Bölümde ise 20 Matematik, 20 Fen Bilimleri sorusu bulunmaktadır. Denemeler 90 dakikada çözülmelidir. Sözel bölüm soruları için 1 dakika, sayısal bölüm soruları 1.5 dakikada çözülmeye çalışılmalıdır.

Aşağıdaki bağlantıları kullanarak 7. sınıf tüm dersler deneme sınavı PDF dosyalarına ulaşabilir. İster online olarak çözebilir isterseniz de çıktısını alarak çözebilirsiniz.

7. Sınıf Türkçe


7. Sınıf Matematik 


7. Sınıf Fen Bilimleri


7. Sınıf Sosyal Bilimler


7. Sınıf İngilizce


7. Sınıf Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi


👉 7. Sınıf Online Deneme Sınavı Çöz (Türkiye Geneli)


İlginizi Çekebilir  👇

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu