Teknoloji

AAE Dosya Uzantısı Nedir? Mobil Bilgisayarda Nasıl Açılır?

AAE Dosya Uzantısı Nedir? Mobil Bilgisayarda Nasıl Açılır?. AAE Dosyası , iOS veya Apple cihazlarda yapılan görüntü düzenlemeleri için XML tabanlı bir uzantıdır. AAE uzantılı dosyalar varsayılan olarak gizlidir ve bu nedenle önizleme simgesi olmadan görüntü dosyalarına benzer. Bu dosyaların işlevi, orijinal dosyaların değiştirilmeden kalmasına izin vermektir. Fotoğrafları düzenledikten sonra orijinal durumlarına döndürmeye karar vermeniz durumunda kullanılabilir.

Bu dosyalar kolayca aktarılabilir ve MAC ve iOS cihazlarda erişilebilir. Ancak Windows ve Android cihazlarda, bu tür bir dosyanın cihazınızda açılamayacağını belirten bir hata mesajı ile karşılaşırsınız.

AAE Dosya Uzantısı Nedir?

MacOS fotoğraflarınızı daha önce düzenlediyseniz, düzenleyici, resim düzenlemelerinizi orijinal görüntüden ayıracaktır. Bu ayrılmış görüntü bir .AAE uzantısı alacaktır. Bu, kullanıcı bazı fotoğraflarda ne tür değişiklikler yaparsa yapsın, orijinalin her zaman korunacağı ve macOS sistemlerinin yalnızca bu dosya uzantısını oluşturduğu anlamına gelir.

Böylece, Apple Photos tarafından düzenlenen her fotoğrafa, değişikliklerle birlikte ilgili AAE dosyası eşlik edecektir. Fotoğrafları iOS cihazlar arasında veya bilgisayarınıza aktardığınızda, .aae dosyaları .jpg dosyalarıyla birlikte kopyalanacaktır.


Windows’ta AAE Dosyaları Nasıl Açılır?

Windows cihazınızda .AAE dosya uzantısına erişmek için aşağıda listelenen yöntemleri ve adımları izleyin.

1- Dosyaları Dropbox’a yüklemeniz gerekiyor.

2- Tüm fotoğrafları başlangıç ​​boyutlarında toplamak için Dropbox hesabınıza giriş yapın.

3- Şimdi tüm bu resimleri kendinize postalayın; bu işlem orijinal boyutları silecektir.

Alternatif bir yöntem olarak, iOS cihazınızı değişiklikleri orijinal fotoğrafa uygulamaya veya değiştirilen görüntüleri posta yoluyla göndermeye zorlayabilirsiniz.


Android’de AAE Dosyalarına Nasıl Açılır?

Bu dosyalardaki veriler XML olarak kaydedildiğinden, içlerinde depolanan bilgileri görüntülemek için bir metin düzenleyici kullanabilirsiniz.

AAE’yi Görüntü Dönüştürücü Araçları ve Yazılımıyla da JPG’ye dönüştürebilirsiniz . Bu yazılımda tek yapmanız gereken AAE dosya uzantısını yüklemek, çıktı formatı olarak JPG’yi seçmek.

Dönüştür’e tıkladığınızda, .AAE dosyanız JPG formatına dönüştürülür ve cihazınıza kolayca indirebilirsiniz.

AAE dosyalarını JPEG veya PNG’ye dönüştürmeyi deneyebileceğiniz araçlar:

  • https://convertimage.net
  • https://www.nchsoftware.com
  • https://openaaefile.com

S1. AAE dosyalarını silebilir miyim?

Windows veya Android cihazınızda AAE dosyaları bulursanız, tereddüt etmeden silebilirsiniz. Ancak, Mac veya iOS cihazındaysanız, bunları saklayabilirsiniz.

S2. AAE dosyası Windows için bir virüs mü?

Hayır. AAE dosyaları, iOS cihazlarda yapılan görüntü düzenlemeleri için XML tabanlı uzantılardır.

S3. AAE Dosyaları nedir? Amacı Nedir?

AAE dosyası, bir Mac / iOS cihazındaki bir fotoğrafta yapılan düzenlemelerdir. Düzenleme verileri, Not Defteri gibi bir metin düzenleyicide kolayca görüntülenebilen bir XML biçiminde kaydedilir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Windows’ta Çift Monitör Kurulumu

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu