Gündem

ABD Üniversiteleri Hakkında Bilmeniz Gereken 7 İlginç Bilgi

Amerika’da dünyanın en başarılı üniversitelerin birçoğu nitelikli eğitimleri ile anılmıyorlar, aynı zamanda geçmişten günümüze yaratmış oldukları ilginç gelenekleri’de dikkat çekiyorlar. İşte ABD’nin üniversitelerinden derlediğimiz 9 ilginç madde!

1-MİT Öğrencileri Tam Nitelikli Korsanlar Olabilir

İyi sıralama. Okçuluk, eskrim, yelken ve tabanca (veya tüfek) derslerini tamamlayan Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’ndeki (MIT) herhangi bir öğrenci, korsan lisansını almaya hak kazanır. Size bir gemiyi yönetme, mal kaçakçılığı yapma veya tüm romu içme hakkı vermez.


2-Bir Stanford Öğrencisi 1908’den Beri Her Olimpiyatta Madalya Kazandı.

Her yıl aynı öğrenci değil, belli ki. Yine de, bu üniversite ve sporcular için oldukça etkileyici bir başarıdır.


3-Harvard’daki John Harvard’ın Heykeli Aslında Bir Başkasının

Hiç kimse John Harvard’ın neye benzediğini bilmiyor, bu yüzden Daniel Chester French’in üniversitedeki Harvard Yard’da bulunan heykeli yapmasının zamanı geldiğinde onun yerine bir arkadaşın benzerliğini kullandı.


4-Caltech’in Futbol Takımı 1993’ten Beri Yenilmez

Ancak sadece üniversitenin 1993’ten beri bir futbol takımı olmadığı için. Chicago Üniversitesi, her yıl dünyanın en büyük çöpçü avına sahiptir. Kimse nedeninden tam olarak emin değil, ancak 1987’den beri bir üniversite geleneği oldu. Bulunması gereken öğelerin yanı sıra, her yılın listesi, yapılması, yapılması, yazılması, programlanması, çizilmesi, yenilmesi, tasarlanması, boyanması veya çözülmesi gereken şeyler içeriyor. Bir kelimeyle, bu epik.


5-Princeton Mezunlarının Dörtte Üçü Princeton’a giden Biriyle Evlendi

Muhtemelen onlar da Princeton’a giden dayanılmaz derecede zeki çocuklar üretmeye devam ediyorlar. Temelde Prin-cest.


6-Esrar Cornell’in bahçelerinde 1970’lere kadar yetiştirildi.

Cornell Üniversitesi’nin Plantasyonu hem bir yabani ot bahçesine hem de zehirli bir bitki bahçesine ev sahipliği yapar, ancak bazı öğrencilerin içeriğini s 70’lerde daha eğlenceli bulmasını bekliyoruz.


7-Yale’in Nadir Bulunan Kitap Kütüphanesi Tam Anlamıyla Seni Öldürebilir

Yale Üniversitesi, Beinecke Nadir Kitaplar ve El Yazmaları Kütüphanesinde saklanan nadir kitap ve el yazmaları ile ilgilenmek için olağanüstü uzunluklara gidiyor. Herhangi bir yangın çıkarsa, kütüphane 30 saniye sonra öldürücü ve yangın söndürücü bir gazla doldurulur, böylece dışarı çıkmak için uzun zamanınız kalmaz. Hava, kütüphanenin sürecin bir parçası olarak da kaldırılması anlamına gelir; bu, alarmları yok saymaya ve çalışmaya devam etmeye karar verirseniz ölüme boğulacağınız anlamına gelir.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu