Yaşam

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? Acnelyse Krem Lekeleri Geçirir mi?

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar? Acnelyse Krem Lekeleri Geçirir mi?. Cilt hastalıkları yada cildinde sivilce olanlar Acnelyse Krem Ne İçin Kullanılır? sorusunu araştırmakta. Topikal bir krem olan Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır? Bir çeşit sivilce kremi olan Acnelyse Krem cildi soyar mı? diye merak edenler de oldukça fazla. Bunun yanı sıra Acnelyse Krem  Göznekleri küçültür mü? soruları da oldukça fazla. gelin birlikte Acnelyse Krem yorumları ve fiyatını öğrenelim…

Acnelyse Krem Ne İşe Yarar?

Acnelyse Krem, eczanelerde satılan ve genellikle sivilceler için kullanılan topikal bir krem olarak bilinmekte. Halk arasında sivilce tedavisiyle popüler olsa da sedef hastalığıbalık pulu hastalığı ve ciltteki deri kalınlaşması gibi birçok durum için kullanılabilir. Ayrıca, yaşlılık belirtileri olarak adlandırılan ince çizgileri gidermek için de reçetelendiği bilinmekte.

Derideki mitoz bölünmeyi arttıran ve bur atış sonucunda zarar görmüş derinin dökülerek sivilceleri iyileştiren Acnelyse Krem, bu sırada uygulanan bölgeyi soymaktadır. Jel kıvamında olan krem etkili sivilce kremleri listesinde üst sıralarda yer almaktadır. Acnelyse sadece sivilce tedavisinde kullanılmaz. Aynı zamanda sivilceleri iyileştirirken, ciltteki lekeleri ve sivilceden kalan izleri de yok eder.

Yalnızca sivilce tedavi eden değil aynı zamanda lekeleri ve akne izlerini ortadan kaldıran diğer kremlere eş değer olarak kullanılabilmektedir. Acnelyse Krem içerisinde tretinoin bulunmaktadır. Oldukça uygun fiyatlı olan Acnelyse Krem eczanelerde satılmakla beraber hem reçeteli hem de reçetesiz şekilde satılabilmektedir. Acnelyse Krem 20 gramlık tüplerin içinde yer alır.


👉 Filessi Ne İşe Yarar? 


Acnelyse Krem Ne İçin Kullanılır?

Son yılların başarılı sivilce kremleri arasında yer alan Acnelyse; cilt hücrelerini besleyerek yenilenmesine yardımcı oluyor. Sadece eczanelerde 20 gramlık tüplerde satılan bu krem, çok etkili bir sivilce ilacıdır. Kullanıldığı bölgede derinin üst tabakasını ve alt tabakasını uyararak yenilenmesini sağlayan bu ilaç, içerisinde A vitamini bulundurduğundan egzama sorunlarını da ortadan kaldırıyor.

Sedef hastalığı ve balık pulu tedavisinde aynı zamanda deri tabakasında kalınlaşması gibi cilt sorunlarının kurtarıcısı olan  Acnelyse kremi uzmana danışarak kullanabilirsiniz. İçerisinde bulunan Tretinoin sayesinde aşırı keratin oluşumunu önler ve böylelikle derinin kendi kendini onarma mekanizmasını uyarıya geçirir. Cildinizin altında yerleşim kuran yağ ve kir katmanının birleşiminden dolayı ortaya çıkan siyah noktaları ve içi iltihap dolu kabarcıklarla birlikte meydana gelen sivilcelerin tedavi edilmesinde en güçlü ürünler arasındadır.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Acnelyse Krem Nasıl Kullanılır?

Acnelyse Kremin sivilceler başta olmak üzere sedef hastalığı, balık pulu hastalığı ve deri kalınlaşması dahil birçok cilt sorununda kullanıldığından bahsettik. Hangi durumlarda kullanılması gerektiği kadar nasıl uygulanması gerektiği de önemli. Zira, tretinoin içeren herhangi bir ilacın aşırı kullanımı faydadan çok tahrişe neden olabilir.

  • Ellerinizi ve sorunlu cildi yıkayıp kurulayın.
  • Sorunlu bölgeyi ince bir tabaka halinde kapatacak şekilde (genellikle en çok bezelye büyüklüğü yeterlidir) nazikçe sürün.
  • Krem cildiniz tarafından hızla emilmelidir. Sürdükten sonra emilmeyen kalıntılar görüyorsanız, gelecek sefere biraz daha az miktarda uygulayın.
  • Akşam yatmadan önce olmak şartıyla günde 1 kez sürülmesi yeterlidir. (Tretinoin içeren ürünlerin kullanımı sonrası güneşe çıkılması tahrişe neden olabileceğinden akşam uygulanmalıdır)
  • Gözlere, burun deliklerinin içine, ağız içine ve dudakların iç kısmına sürülmez. Yanlışlıkla gözlerinizle temas ederse bol su ile yıkayın.

👉 Aldactone Ne İşe Yarar? 


Acnelyse Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Bu kremi uyguladıktan sonra geçici bir sıcaklık hissi veya hafif bir batma hissi yaşayabilirsiniz. Ayrıca, hafif kaşıntı, kuruluk veya soyulma görebilirsiniz. Bunlar için endişelenmenize gerek yoktur. Kremi kullanmaya devam ettikçe cildiniz alışarak daha iyi tolere edebilir seviyeye gelecek ve bu etkiler kaybolacaktır.

Birkaç hafta boyunca kullanmanıza rağmen söz konusu hafif etkiler azalmadan devam ediyorsa veya gözlerinizde sulanma, ciltte kabarma, kabuklanma, şişlik ve şiddetli yama hissi gibi durumları yaşıyorsanız ilacı kesin ve bu durumu doktorunuza anlatın.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Hamilelerde ve Emziren Annelerde Acnelyse Krem Kullanımı

Hamileler üzerinde yeterli klinik çalışmalar yapılmamıştır ve anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bu nedenle, hamile kadınların ve emzirme dönemindeki annelerin kullanması önerilmez. Bununla birlikte, uzman hekim fayda-risk mukayesesi yaparak gerçekten gerekli görüyorsa bu kremi reçeteleyebilir.

Ergenlik çağındaki gençlerde normal şekilde kullanılabilir ancak çocuklardaki etkileri hakkında yeterli veri bulunmamaktadır. Bu ilacı çocuğunuzun cildine sürmeden önce mutlaka doktorunuzdan onay alın.

Acnelyse Krem cildi tahriş ederek yenileyen bir krem olduğundan, kurutucu veya soyucu etkisi olan diğer ürünlerle birlikte kullanılmamalıdır. Aksi halde aşırı tahrişe neden olabilir. Söz konusu ürünlerden bazıları, benzoil peroksit, kükürt, alkol, alfa hidroksi asit ve salisilik asit içeren ürünlerdir.


Acnelyse Krem Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Acnelyse Kremin etkin maddesi olan Retin-A sivilce tedavisinde oldukça etkilidir ancak yine de düzenli olarak belirli bir süre kullanmanız gerekir. Bu kremi kullanan çoğu insan 2 ila 3 hafta içinde olumlu sonuçları görür. Fakat, herkesin cildi ilaca karşı aynı sürede etki vermeyeceğinden, bazı kişilerde olumlu sonuçların görülmesi 6 hafta veya biraz daha uzun sürebilir. 3 ay kullanmanıza rağmen bariz bir iyileşme görmediyseniz doktorunuzla konuşun. Bu durumda, Acnelyse Krem sizin için uygun bir tedavi olmayabilir.

Son olarak, bu kremi fazla miktarda veya sık aralıklarla sürmeniz, sivilcelerinizin ya da muzdarip olduğunuz diğer sorunların daha hızlı geçeceği anlamına gelmez. Günde 1 kez ve sorunlu alanı ince bir tabaka şeklinde kapatacak kadar uygulamanız gerektiğini unutmayın.


Acnelyse Krem Fiyatı 2024

Acnelyse Kremin fiyatı 373,80 TL’dır. Tretin Krem aynı etkiyi gösterebilen muadilidir. İlacınızı direkt güneş ışığından uzakta, çocukların ulaşamayacağı bir yerde saklayın. Beklenmeyen bir etkiyle karşılaşırsanız ilacın kullanımını durdurun ve doktorunuzla konuşun.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Flexo Jel Ne İçin Kullanılır?

👉 Aldactone Ne İşe Yarar? 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu