Teknoloji

Adobe Flash Player Yerine Kullanılabilecek Alternatifler

Adobe Flash Player Yerine Kullanılabilecek Alternatifler. Adobe Flash Player piyasadaki en iyi ve en popüler Flash Player’lardan biriydi. 31 Aralık 2020 tarihinde hayatımızdan tamamen çıkan Adobe Flash Player müzikler, oyunlar, videolar ve web siteler gibi uygulamaları bilgisayarınızda çalıştırmaya yarayan web tabanlı çalıştırıcı platformdu şimdi ise Adobe Flash Player tamamen piyasadan kalktı. Adobe Flash Player’a alternatif olabilecek uygulamalar gerçekten var mı? işte yanıtları.

Adobe Flash Player Yerine Kullanılabilecek Alternatifler

Adobe Flash Player, SWF dosyalarını çalıştırmak için kullanılan bir sanal makinedir. Bu yazılım, internet üzerinde animasyonların, reklamların, videoların görüntülemesini sağlar. Flash Player, tarayıcı eklentisi olarak çalışarak, web sitelerinde kullanılan animasyon, video, ve interaktif içeriklerin oynatılmasını ve kontrolünü sağlar. Bu makalemizde Adobe Flash Player Yerine Kullanılabilecek Alternatiflere ulaşabilirsiniz.

1- Photon Flash Player ve Tarayıcı

Photon Flash Player Flash Player destekli bir Android web tarayıcısıdır. Photon Flash Player ve Browser’ı kullanışlı yapan şey, kullanıcıların flash içeriğini oynatmak için başka bir uygulama yüklemelerine gerek olmamasıdır.

İndirmek İçin TIKLAYINIZ


2. FlashFox – Flash Tarayıcı

FlashFox en iyi Android web tarayıcıdır. Google Play Store’da bulunan en hızlı Adobe Flash Player alternatifi tarayıcıdır. FlashFox – Flash Browser ile, yerleşik flash player’a sahip olduğu için başka bir flash player uygulaması yüklemenize gerek yoktur. Bunun dışında FlashFox – Flash Browser, kullanıcılara yer imleri, geçmiş, senkronize sekmeler, son sekmeler vb. Gibi diğer web tarama özelliklerini sunar.

İndirmek İçin TIKLAYINIZ.


3. HTML5

2011’de Adobe Flash, geliştiricilere platformda çalışan uygulamalar oluşturdu. O yıllarda HTML5 bugünkü kadar iyi değildi. Ancak HTML5, içeriği web üzerinde sunarak Flash Player’ın yerini yavaş yavaş aldı. Adobe Animate CC Artık basit Flash içeriğini HTML5 canvas’a yayınlama yeteneği sağlar. HTL5 Adobe Flash Player Yerine Kullanılabilecek Alternatifler birisidir.

Şu anda kullanabileceğiniz en iyi 3 Adobe Flash Player alternatifi bunlar. Başka bir Adobe Flash Player Alternatifi biliyorsanız, aşağıdaki yorum kutusuna bize bildirin…


İlginizi Çekebilir 👇

👉 En İyi Ücretsiz 10 Antivirüs Program Önerisi 

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu