Burs Başvuruları

Ahbap Derneği 2023 Burs Başvuruları Başladı

Haluk Levent tarafından kurulan Ahbap derneği 2022-2023 eğitim öğretim döneminde ön lisans, lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi gören Devlet ve Vakıf Üniversitelerindeki 300 öğrenciye 9 ay boyunca 1.200 TL geri ödemesiz burs verecek. Son başvuru tarihi 21 Eylül 2022’dir.

 Ahbap Derneği Burs Başvuru Şartları 2023

Ahbap derneği burs başvurusunda:

Türkiye genelinde ön lisans, lisans, Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi gören Devlet ve Vakıf Üniversitelerinde okuyor olmak şartıyla herkes başvuruda bulunabiliyor.

Son başvuru tarihinden sonra başvurulan başvurular değerlendirilmeye alınmayacaktır.

Başvurular 14 Ekim 2022 İle 21 Ekim 2022 Tarihleri Arasında Alınacak.
Burs Toplam 300 Öğrenciye 9 Ay Süre İle Verilecek
Burs Miktarı: 1.200 Türk Lirası


 Ahbap Derneği Burs Başvuru Nasıl Yapılır?

Ahbap derneği burs başvurular ahbap.org adresi üzerinden online olarak yapılmaktadır.

  • AHBAP’ın resmi web sitesinden üye olunur.
  • AHBAP burs başvurusu kısmından form doldurulur.
  • İstenilen belgelerin eksiksiz olarak sisteme yüklenir.

Burs başvurusu için ahbap.org adresine giderek başvuru için gerekli tüm soruları cevapladıktan sonra profilinizde yer alan Belge Yönetimi sekmesi üzerinden ilgili başvurunuza tıklayarak istenilen tüm belgeleri doğru ve eksiksiz şekilde yüklemeniz gerekmektedir. Başvurunuz, belge yüklemeleri yaptıktan sonra tamamlanır.

Talebiniz incelendikten sonra, tüm değerlendirme süreçlerinin tamamlanmasının ardından, onaylandığı veya reddedildiğine yönelik bilgi tarafınıza sms veya mail yoluyla bildirilir. Başvurunuzun onaylanması durumunda sizinle irtibat kurulur ve yardımın yapılmasıyla ilgili süreç başlatılır.

Bu başvuruyu tamamlamanız halinde, ilgili Ahbap ekibi tarafından maddi durumunuz ve talepte bulunduğunuz ihtiyaçla ilgili tüm detaylar incelenerek ihtiyacınızın Ahbap yardım kriterlerine uygunluğu değerlendirmeye alınacaktır. Başvurunuz olumlu ya da olumsuz sonuçlanabilir.

Bu durumda değerlendirme sürecinin tamamlanmasının ardından başvurunuzun durumu ile ilgili tarafınıza mail veya sms iletilir. Başvurunuzla ilgili soruları cevaplandırdıktan sonra profilinizde yer alan belge yönetimi kısmından gerekli tüm belgeleri eksiksiz ve doğru yüklemeyi unutmayınız.

2022-2023 Dönemi Burs Başvuruları 14 Ekim 2022 İle 21 Ekim 2022 Tarihleri Arasında Alınacak.

Burs Başvurusu İçin Tıklayın.


👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu