Yaşam

Aklovir Krem Ne İşe Yarar? Aklovir Krem Kullananların Yorumları

Aklovir Krem Ne İşe Yarar? Aklovir Krem Kullananların Yorumları. Kış aylarının gelmesi ile birlikte bir çok hastalık baş göstermeye başladı. Özellikle uçuk problemi hemen hemen herkesin başına gelmiştir. Tam da bu sırada imdada yetişen Aklovir Krem merak edilmekte. Aklovir Krem vajinaya sürülür mü? Aklovir Krem dudağa sürülür mü? Aklovir Krem Ne İçin Kullanılır? Gelin birlikte Aklovir Krem 2024 fiyatı ve Aklovir Krem prospektüs hakkında tüm bilgileri öğrenelim.

Aklovir Krem Ne İşe Yarar?.

Hemen hemen her insan bir kez de olsa uçuk rahatsızlığı ile mücadele etmiştir. Böyle durumlarda imdada yetişen kremlerden biri de Aklovir Kremdir. Aklovir krem aslında uçuk tedavisi için uzmanlar tarafından reçete edilen bir kremdir. Asiviral krem uçuk sorunun ortadan kaldırılmasında kullanılan etkili bir cilt ürünüdür. Vücutta uçuk, zona ve ağır iltihaplı yaraların tedavisinde kullanılır. Ciltteki yaraların kolay tedavisi için kullanılan Aklovir kremi, kullanmak isteyen herkesin kolay ulaşacağı bir kremdir. Aklovir kremi uzun süre kullanılmadan yaraya hemen etki eden bir yapısı vardır..

Aklovir kremin içeriğinde bulunan maddeler, asiklovir, poloksamer 407, sodyum lauril sülfat, setostearil alkol, mineral yağ, beyaz petrolatum ve propilen glikoldür. Uçuklar başkalarına kolayca bulaşarak yayılabilir. Aklovir krem uçuk tedavisinde etkili olsa da uçukların yayılmasını engellemez. Uçuğunuz varsa ve bu ilacı kullanıyor olsanız bile tamamen iyileşene kadar başkalarıyla yakın fiziksel temastan (öpüşmek gibi) kaçının..

Aklovir Krem kullananların etkileri şunlardır:

 • Yüz, ağız ve çenede oluşan uçukların tedavisi için kullanılır..
 • Genital bölgede oluşan koyu derinin iyileşmesine yardımcı olur..
 • Genital bölgedeki cinsel yolla bulaşan hastalıklardan dolayı oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olur.
 • Genital bölgedeki kılların alımı sonucu oluşan yararın iyileşmesinde işe yarar..
 • Bağışıklık sisteminin çökmesinden dolayı oluşan yaraların iyileşmesinde işe yarar.
 • Zona hastalığının çabuk iyileşmesinde işe yarar..
 • Deri tabakasında bakteri oluşumundan dolayı oluşan yaraların iyileşmesine yardımcı olur.
 • Genellikle çocuklarda olan suçiçeği hastalığının tedavisinde kullanılır..
 • Derideki kabuk bağlamış bölgeye sürüldüğünde kabuk bağlamış bölgeyi yumuşatır..

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Aklovir Krem Ne İçin Kullanılır?.

Etken Maddesi Asiklovir olan Asiviral krem, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını engelleyen antiviral bir kremdir. ASIVIRAL, herpes simpleks (uçuk) virüsünün sebep olduğu yüz bölgesinde genellikle dudakların dış kısımlarında ve burun kenarında oluşan uçuklar ile genital bölgedeki (üreme organlarındaki) uçukların tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde kullanılmaktadır..

Topikal antiviral ajanlar olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Beyaz-mavi kutusu ve tüpü vardır ve kortizon içermemektedir. Normal reçeteli bir ilaçtır ve reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden alınabilmektedir. Bu ilacın ruhsat sahibi Terra İlaç ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.ş’dir. Üreticisi ise Toprak İlaç ve Kimyevi maddeler sanayi ve ticaret a.ş’dir..

Aklovir Kreminin kullanılması ve kullanılmaması gereken birtakım durumlar vardır. Aklovir krem kullanım talimatları şunlardır:

  • Aklovir krem günde beş kez dört saat aralıklarla kullanılır.
  • Aklovir kremi gece kullanılmaz.
  • Aklovir kremi kuru ve temiz cilde uygulanır..
  • Krem oda sıcaklığında muhafaza edilir..
  • Krem uçuk olan bölgeye sürüldükten sonra eller yıkanır..
  • Aklovir kremi akışkan bir yapıya sahip olduğu için kolay sürülür..
  • Tedavi için uygulanan krem yaralı bölgeye sürülür emilimi için beklenir..
  • Krem günde birkaç defa kullanıldığı için her kullanımda krem sürülecek bölge temizlenir.
  • Aklovir kullanımı en fazla beş gün kullanılır..
  • Vücudun krem tedavisine olumlu yanıt vermediğinde krem doktor kontrolünde on güne kadar kullanılır.
  • Çocukların ağız uçuklarında kremin yutulmaması için uçuk olan bölgeye kulak çöpü yardımıyla ince bir tabaka halinde sürülür..
  • Ciltteki uçuk, yara veya diğer hastalıkların tekrarlaması durumunda krem tekrar kullanıma uygundur.
  • Krem tedavisi süresinde ışıklı alanlarda kullanılmaz.
  • Kremi sürdükten sonra banyo yapılmaz..
  • Kuru cilt tiplerinde uygulanması doğru değildir.
  • Aklovir krem açık yaraların tedavisinde uygulanmaz.
  • Deride estetik izinin iyileşmesine etki etmez..
  • Aklovir kremi evcil hayvanların yaralarının iyileşmesi için kullanmayın.
  • Aklovir kremi başka krem, ilaç ve temizleme jeli ile kullanılmaz..
  • Aklovir krem kullanımını başkası ile paylaşmayın.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Aklovir Krem Nasıl Kullanılır?.

Aklovir krem yalnızca uçuk olan veya uçuk çıkması muhtemel görünen cilt üzerine uygulanan topikal bir ilaçtır. Ağız içine, gözlere ve burun deliklerine sürülmez. Herhangi bir şekilde yenmez veya bir sıvıya karıştırılarak içilmez!

 • İlacı sürmeden önce ve sürdükten sonra ellerinizi yıkayın.
 • Uçuk olan bölgeyi kapatacak miktarda krem uygulayın ve parmağınızın ucuyla nazikçe sürün.
 • Doktorunuz aksini belirtmedikçe krem uyguladığınız bölgeyi bandajla kapatmayın veya pansuman yapmayın.
 • Kremi sürdükten sonra, banyo yapmak, duş almak veya yüzmek gibi ilacı cildinizden uzaklaştırabilecek şeylerden kaçının.
 • Gün içinde kullanmayı unutursanız, hatırladığınız anda kremi sürün ancak diğer dozun saati yaklaşmışsa bekleyin ve zamanı geldiğinde normal kullanıma devam edin.
 • Yanlışlıkla gözünüzle temas ederse musluk altında bol su ile yıkayın.
 • En iyi sonucu almak için tedavi bitene kadar düzenli kullanmaya özen gösterin.

Aklovir Krem Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


Aklovir Kremin Yan Etkileri Nelerdir?.

Aklovir kremin ciddi olmayan yan etkilerinden bazıları, ciltte kuruluk, çatlama, hafif yanma veya batma hissidir. Bunların dışında deri döküntüleri, kurdeşen, yüzde, dudaklarda veya dilde şişme gibi alerjik reaksiyonlar, nadir görülen ancak ciddi yan etkilerdir.

İlaç kullanımından doğan ciddi bir yan etki gözlemliyorsanız en kısa sürede bu durumu doktorunuza bildirmeniz gerekir. Bununla birlikte, Aklovir krem kullanan çoğu kişi ciddi yan etkilerle karşılaşmaz.


Bu Kremi Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyim?.

Aklovir kremi düzenli olarak kullanmanıza rağmen herhangi bir iyileşme gözlemlemediyseniz bu durumu doktorunuzla konuşun. Bu ilaç enfeksiyonun ilk belirtileri görüldüğünde kullanılmaya başlanırsa en iyi sonucu verir. Bu nedenle, tedaviye erken başlamak önemlidir.

Aklovir krem uçuk tedavisinde etkili olmasına rağmen yayılmasını önlemez. Enfeksiyon tamamiyle iyileşmeden (ilacı kullanıyor olsanız dahi) bir başkasıyla fiziksel temastan kaçının. Kremi, genital uçuk için kullanıyorsanız, eşinize bulaşmasını önlemek için cinsel birleşmeden bir süreliğine uzak durun.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Hamilelik ve Emzirme Döneminde Aklovir Krem Kullanımı.

Hamileyseniz veya hamilelik şüpheniz varsa öncelikle bu durumu doktorunuza söyleyin. Aklovir kremin gebelikte kullanımı önerilmez ancak yine de doktor tarafından fayda-risk değerlendirilmesi yapılarak gerçekten kullanılması gerekiyorsa reçetelenebilir.

Aklovir kremin etken maddesi olan asiklovir küçük miktarda anne sütüne geçebilir. Ancak bu düşük miktarın bebeğe zarar vermesi olası değildir. Bununla birlikte, en güvenli seçenek için kullanım öncesi doktorunuzun onayını alın. Ek olarak, göğsünüzde uçuk varsa bebeğinizi emzirmeyin.

Asiklovir içeren Aklovir kremAsiviral krem ve Acyl krem gibi antiviral ilaçların genellikle 12 yaş altı küçük çocuklarda ve bebeklerde kullanımı önerilmez. Çocuklarda ve bebeklerde herhangi bir uçuk kremini kullanmadan önce mutlaka doktor onayı alın veya eczacınıza danışın.

İlacınızı oda sıcaklığında ve direkt güneş ışığından uzakta saklayın, dondurmayın. Çocukların ve evcil hayvanların erişemeyeceği bir yerde ağzı kapalı şekilde muhafaza edin.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Aklovir Krem 2024 Fiyatı Nedir?.

Akrevil Krem 2024 fiyatı 83,64 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Bu fiyat 10 gramlık krem içindir ayrıca fiyatlara zaman zaman zamlar gelebilmektedir. Normal reçete ile satılmaktadır. Doktorunuz reçete etse dahi devlet tarafından ödenmemektedir. Reçetesiz satışı da vardır. Aile hekimine de bu ilacı reçete ettirebilirsiniz. Satın alırken son kullanma tarihine ve ürünün ambalajının zarar görmemiş olmasına dikkat edin


Aklovir Krem Kullanmadan Önce Bilinmesi Gerekenler

 • Asiklovir, valasiklovir (Valtrex), diğer ilaçlar veya Aklovir Kremin ​​veya merhem içindeki bileşenlerden herhangi birine alerjiniz varsa doktorunuza ve eczacınıza söyleyin.
 • Doktorunuza ve eczacınıza hangi reçeteli ve reçetesiz ilaçları, vitaminleri, besin takviyelerini aldığınızı ya da almayı planladığınız bitkisel ürünleri söyleyin. Doktorunuzun ilaçlarınızın dozlarını değiştirmesi veya yan etkiler için sizi dikkatle izlemesi gerekebilir.
 • İnsan immün yetmezlik virüsü (HIV) veya edinilmiş immün yetmezlik sendromu (AIDS) gibi bağışıklık sisteminizi etkileyen herhangi bir durumunuz olup olmadığını doktorunuza söyleyin.
 • Hamile iseniz, hamile kalmayı planlıyorsanız veya emziriyorsanız doktorunuza söyleyin. Aklovir Krem kullanırken hamile kalırsanız, doktorunuz ile iletişime geçin.

Aklovir Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: piyasadaki en ucuz ve bence en etkili uçuk kremidir muadili ve çok daha pahalı olan zovirax tanda kat kat etkilidir.

Kullanıcı Yorumu: kurtarıcım. uçuk daha çıkmadan hissettirirken bile sürseniz zonklama da gidiyor. onla tanışana kadar cidden çok üzgündüm… ama sapık gibi tüm dudağıma dağıtıp yalamayayım derken salyalarımın akması iğrenç oluor. ne kadar sürsem yetmezmiş gibi geliyor.

Kullanıcı Yorumu: boyutuna göre ucuz sayılabilecek bi krem. bende sık olarak uçuk çıktığından ilk zamanlarda oldukça işe yarıyordu 2-3 güne geçiriyodu uçuğu falan sonradan bağışıklık kazandım sanırım hiç işlememeye başladı. eğer sık uçuk çıkarıyorsanız 3 uçukta 1 uçuk kreminizi değiştirin derim

Kullanıcı Yorumu: zona tedavisi için 800 mg lık tablet formunun günde 5 kere alındığı ilaç. acayip mide bulantısı yapar. zona tedavisi dozu çok yüksek olduğu için kullanırken çok bol miktarda su içilmesi gerekir.

Kullanıcı Yorumu: yirmi dört yıldır vücudumda uçuk denen illetin mikrobunu taşıdığımdan dolayı düzenli olarak üç-dört ayda bir dudağım mutlaka uçuklar…önce dudağımın kenarından böyle usulca, sinsice başlar sonrasında alt dudak üst dudak allah ne verdiyse yayılır da yayılır…en az üç gün en fazla da bir hafta boyunca hayatım zehir olur…o günlerde ne yapsam ne etsem hiç bir şeyden asla keyif alamam…altılıyı tuttursam yine de sevinemem herhalde çünkü ağzımı açınca bile o uçuklar acır asdfg…işte bu sebeple yıllardır denemediğim yöntem kullanmadığım uçuk kremi kalmadı…bu konuda bir reprezanttan daha çok bilgiye sahibim bile diyebilirim…hatta bir defasında eczanede birisine tavsiyelerde bulunmuştum…neyse, sadede gelirsem aklovir denen bu ilaç en etkili uçuk kremi…bi kesim amway ürünlerine nasıl güveniyorsa ben de bu kreme o kadar güveniyorum…ama tek sorunu dudakları fazlasıyla kurutması…sürdüğün yeri kurutuyor ve tahriş ediyor…botoks yaptırmış gibi dolgun hissettiriyor dudakları…bugün de dudağımın sol tarafında bir şişlik hissettim, uçuk başlangıcı olabilir teşhisi koydum kendime ve hemen aklovir’i kullandım…salak gibi sadece şiş yerin üstüne değil, gittim tüm dudağıma sürdüm…ve şu an dudaklarım acayip kurudu…dudaklarım alev alev çağırıyor yangınlara sdsdfs…yangınım çok büyük oooo kıvamındayım neredeyse…kısaca özet geçmem gerekirse bu kremi kullanın ama uçuk olmayan yere sürmeyin…sırf bunu demek için neden bu kadar şey yazdım hiç bilmiyorum ama benim amacım küçük bir tavsiyede bulunmaktı yalnızca…anlayışınıza sağlık…

Kullanıcı Yorumu: üst dudağımdaki hayvan gibi çıkan uçuktan sonra 34.75 tl’ye aldım. sürdükten 5 dk sonra uçuktaki kaşıntı yüzünden oynama hissiyatı ve azıcık olan acı geçti.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 Terbisil Krem Ne İşe Yarar? 

👉 Travogen Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu