Almanya’daki En İyi Üniversiteler

Almanya’daki üniversiteler, Münih, Berlin ve diğer 40 şehirde eğitim seçenekleri ile birlikte ülke genelinde dağılmıştır.

 

En iyi Alman üniversitelerinde 500’den fazla derece (lisans ve yüksek lisans programları) İngilizce olarak verilmektedir. İlgilendiğiniz konu ne olursa olsun, Almanya’da bu derece İngilizce öğrenebilirsiniz.

1. LMU Münih

Almanya’daki herhangi bir üniversitenin ikinci büyük öğrenci nüfusu ile Münih’in Ludwig Maximilian Üniversitesi – tam adını kullanmak için – toplam öğrenci vücudunun yaklaşık yüzde 13’ü olan çok sayıda uluslararası öğrenciyi çekmektedir.

LMU Münih, 1472’de kuruldu ve onu ülkenin en eski üniversitelerinden biri haline getirdi. Otto Hahn, Max Planck ve Werner Heisenberg gibi ünlü bilim adamları da dahil olmak üzere 42 Nobel ödüllü ile bağlantılıdır.18. yüzyılın sonundan bu yana, üniversite doğa bilimlerine güçlü bir şekilde odaklandı ve 19. yüzyılın ortalarından bu yana dünya lideri araştırma, keşifler ve yenilikler üretti.2005 yılında başlatılan Alman Üniversiteleri Mükemmellik Girişimi, ülkenin önde gelen üniversitelerinin yanı sıra LMU Münih’e fon sağladı.  

2. Münih Teknik Üniversitesi

19. yüzyılda kurulan TUM, bilim ve teknolojiye adanmış tek devlet üniversitesidir.

Üniversite aslen mühendisliğe odaklanmış, ancak doğal bilimler, sosyal bilimler, tarım, bira ve gıda teknolojisi ve ilaçları içerecek şekilde yıllar içinde genişlemiştir. Üç bölüm boyunca mühendislik ve bilgi teknolojisindeki birçok uzmanlık sunulmaktadır.

“Girişimci üniversite” üzerine kapsamlı bir felsefe, şu anda Münih ve çevresindeki üç kampüste 15 bölümden oluşan kurumun gelişimine rehberlik ediyor.

1927’den beri, üniversiteye bağlı bulunan akademisyenlere fizik, kimya ve tıp dallarında 17 Nobel ödülü verilmiştir.

2001 yılında, TUM, Singapur’daki TUM Asya’da, Asya’daki öğrencilere uluslararası eğitim veren bir yan kuruluş kurdu.

3. Heidelberg Üniversitesi

 

1386’da kurulan Heidelberg Üniversitesi , Almanya’daki en eski üniversitedir.

Üniversite 160 çalışma programında lisans ve lisansüstü derece sunmaktadır. Heidelberg’deki akademisyenler, psikiyatrik genetik, modern sosyoloji ve çevre fiziği gibi alt disiplinlerin kurulmasından sorumlu olmuştur.

Öğrenci kitlesinin yüzde 20’sine yakını uluslararası, 130 ülkeyi temsil ediyor. Doktora öğrencilerinin üçte birinden fazlası uluslararasıdır.

Üniversite, özellikle bir dizi konuda yenilikçi araştırması ve entelektüel katkıları için mükemmeldir. Bazı 27 Nobel ödülü, dokuz kişiyi orada görevlendirirken ödülü kazanan Heidelberg Üniversitesi ile ilişkilendirildi.

Birçok etkili politikacı, filozof ve bilim insanı, modern sosyolojinin kurucusu Max Weber ve filozof Hannah Arendt dahil olmak üzere üniversitenin mezunları veya üyeleridir.

Heidelberg, Alman romantizminin evi olarak bilinir ve Eski Şehir ve kale, Almanya’nın en çok ziyaret edilen turistik yerlerinden bazılarıdır.

4. Humboldt Berlin Üniversitesi

Berlin Humboldt Üniversitesi, 19. yüzyıldan bu yana diğer Avrupa ve Batı üniversiteleri tarafından benimsenen bir eğitim ahlakı ve üniversite modelinin doğduğu yerdir.

Üniversitenin ilkesi, her ikisi de önde gelen bilim adamları tarafından yapılan öğretim ve araştırma arasında bir birlikteliktir. Almanya’nın en etkili figürlerinden bazıları, Karl Marx, Friedrich Engels, Walter Benjamin, Albert Einstein ve Max Planck gibi üniversitede çalıştı ya da çalıştı.

Toplamda 55 Nobel priz kazananı, fizik, kimya veya tıp için çoğunluk olan Humboldt Üniversitesi ile ilişkilidir.

Her alanda tanınmış ve saygı duyulmuş olmasına rağmen, üniversite özellikle sanat ve beşeri bilimlerde üstündür.

1874 yılında açılan üniversite kütüphanesi ülkedeki en kapsamlı kitaplardan biridir. Yaklaşık 6.5 milyon kitap ve binlerce dergi ve dergi içermektedir.

Yaklaşık 33.000 öğrenciden, yaklaşık yüzde 16’sı uluslararasıdır.

 

0 0 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

İngiltere’deki En İyi Üniversiteler

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478