Burs Başvuruları

Anadolu Vakfı 2021 Burs Başvuruları Başladı

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı, 2021-2022 eğitim öğretim yılında başarılı ve yetenekli aynı zamanda maddi imkanı yetersiz üniversite lisans öğrencilerine karşılıksız burs verecektir. Son başvuru tarihi 30 Eylül 2021‘dir.

Anadolu Vakfı Burs Başvuru Şartları 2021

Anadolu Vakfına 2021 yılında burs başvurusunda bulunabilmek için aşağıdaki şartları taşıyor olmak gereklidir.

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak
  • Devlet üniversitelerini kazanmış olmak (Açık Öğretim ve Uzaktan Öğretim programları kapsam dışındadır.
  • Farklı kurumlara başvuru yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak burs başvuruları sonuçlandıktan sonra her iki kurumdan da burs kazanılması durumunda iki kurumdan biri tercih edilmeli ve beyan en kısa sürede tarafımıza bildirilmelidir. (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi hariç)

Anadolu Vakfı bursu TC Vatandaşı olup, maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencileri kapsamaktadır. Yurt içindeki devlet okullarına ya da %100 burslu olarak vakıf üniversitelerinin lisans programlarına kayıtlı olmak gerekmektedir. Açık öğretim, ön lisans ve uzaktan öğretim programları kapsam dışındadır.


Anadolu Vakfı Bursu Hakkında En Çok Sorulanlar

1. Anadolu Vakfı Burs başvuruları ne zaman ve nereye yapılıyor?

Burs başvuruları her yıl 01 Eylül – 30 Eylül tarihleri arasında tarihler arasında web sitemiz üzerinden (www.anadoluvakfi.org.tr) alınmaktadır. Duyurular, Anadolu Vakfı web sitesi ve sosyal medya hesapları aracılığıyla yapılmaktadır.


2. Anadolu Vakfı Burs başvurusunda bulunabilme koşulları nelerdir?

Anadolu Vakfı bursu TC Vatandaşı olup, maddi desteğe ihtiyaç duyan öğrencileri kapsamaktadır. Yurt içindeki devlet okullarına ya da %100 burslu olarak vakıf üniversitelerinin lisans programlarına kayıtlı olmak gerekmektedir. Açık öğretim, ön lisans ve uzaktan öğretim programları kapsam dışındadır.


3. Hazırlık veya ara sınıfta okuyan öğrenciler burs başvurusunda bulunabilir mi?

Evet, üniversite lisans programlarında okuyan tüm sınıf seviyesindeki adaylar başvuru yapabilir. Öncelik hazırlık ve birinci sınıf öğrencilerine verilir.


4. Anadolu Vakfı bursuna başvururken diğer kurum burslarına da başvuru yapılabilir mi?

Evet, diğer kurumlara başvuru yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak burs başvuruları sonuçlandıktan sonra her iki kurumdan da burs kazanılması durumunda iki kurumdan biri tercih edilmeli ve beyan en kısa sürede tarafımıza bildirilmelidir. (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi hariç)


5. Anadolu Vakfı bursuna başvururken Kredi ve Yurtlar Kurumu Kredisi/Bursu başvurusu yapılabilir mi?

Evet, başvuru yapılmasında bir sakınca bulunmamaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumu Kredisi alınmasında da bir engel bulunmamaktadır. Eğer Kredi ve Yurtlar Kurumu Bursu kazanıldı ise iki kurumdan biri tercih edilmeli ve beyan en kısa sürede tarafımıza bildirilmelidir. Burs şartlarımızdan biri de başka bir kurumdan aylık nakit yardımı şeklinde burs almamaktır.


6. Anadolu Vakfı bursunun sonradan geri ödeme veya mecburi hizmet şartı var mı?

Anadolu Vakfı bursu karşılıksız olup öğrenciye bir mecburi hizmet ya da geri ödeme yükümlülüğü getirmez. (Şartlı hemşirelik bursu hariç)


Anadolu Vakfı Burs Başvuruları Nasıl Yapılır?

Anadolu Vakfı burs başvuruları online olarak yapılmaktadır. Adaylara mail gönderilerek gerekli belgeleri vakıfa ulaştırmaları istenir.

Online Burs başvurusu için TIKLAYINIZ


[ilgiliMakale icerik_id=”25673″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu