Nerede

Ankara YDS e-Sınav Merkezi Nerede? Adresi ve Yol Tarifi

Ankara YDS e-Sınav Merkezi Nerede? Adresi ve Yol Tarifi. Ankara e-YDS Sınav Merkezine Nasıl Gidilir? Ankara e-sınav merkezinde e-YDS’ye katılacak adayların en çok araştırdığı konular arasında yer alıyor. e-YDS genellikle her ay 4 ilimizde gerçekleşmektedir. Bu illerimizden biride Ankara’dır. Gelin hep birlikte Ankara YDS e-sınav merkezi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

Ankara YDS e-Sınav Merkezi Adresi ve Yol Tarifi

Elektronik Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (E-YDS) ÖSYM tarafından belirlenen merkezlerde ÖSYM’nin geliştirmiş olduğu yazılım üzerinden bilgisayar başında yapılmaktadır. E-YDS’de 80 soru sorulmaktadır ve sınav süresi 180 dakikadır yani 3 saattir. E-YDS sınav sonuçları sınav günü açıklanmaktadır. e- YDS’de yanlış cevaplarınız doğru cevaplarınızı götürmemektedir. Bu nedenle boş soru bırakmamanız sizin faydanıza olabilir. e- YDS’de her doğru cevabınız 1.25 puan getirmektedir.

Ankara e-YDS sınav merkezi adresi:

🚩 E-YDS Sınavı Ankara’da:  Esenboğa/ Balıkhisar Mahallesi Ankara Bulvarı No:11 (Çubuk Yolu) Akyurt/ANKARA adresinde yapılmaktadır.


Ankara YDS e-Sınav Merkezi Yol Tarifi

Önemli Not:

Bu sayfa sadece bilgilendirme içindir. Herhangi bir değişiklik olduğunda sınav giriş belgenizdeki iletişim bilgileri geçerlidir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 E-YDS Nedir? E-YDS Nerede Yapılıyor?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu