Nerede

İzmir YDS e-Sınav Merkezi Nerede? Adresi ve Yol Tarifi

İzmir YDS e-Sınav Merkezi Nerede? Adresi ve Yol Tarifi. İzmir e-YDS Sınav Merkezine Nasıl Gidilir? İzmir e-sınav merkezinde e-YDS’ye katılacak adayların en çok araştırdığı konular arasında yer alıyor. e-YDS genellikle her ay 4 ilimizde gerçekleşmektedir. Bu illerimizden biride İzmir’dir. Gelin hep birlikte İzmir YDS e-sınav merkezi hakkında tüm bilinmesi gerekenleri öğrenelim.

İzmir YDS e-Sınav Merkezi Nerede?

Elektronik Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı (E-YDS) ÖSYM tarafından belirlenen merkezlerde ÖSYM’nin geliştirmiş olduğu yazılım üzerinden bilgisayar başında yapılmaktadır. E-YDS’de 80 soru sorulmaktadır ve sınav süresi 180 dakikadır yani 3 saattir. E-YDS sınav sonuçları sınav günü açıklanmaktadır. e- YDS’de yanlış cevaplarınız doğru cevaplarınızı götürmemektedir. Bu nedenle boş soru bırakmamanız sizin faydanıza olabilire- YDS’de her doğru cevabınız 1.25 puan getirmektedir.

İzmir e-YDS sınav merkezi adresi:

 🚩 E-YDS sınavı İzmir’de: ÖSYM İzmir Kuzey/Güney İl Sınav Koordinatörlüğü: Alsancak Mahallesi,1480.Sk.,No:12,KONAK/İZMİR adresinde bulunan ÖSYM e-sınav merkezlerinde yapılmaktadır.

Telefon Numarası: 0 (232) 464 40 61

Fax: 0 (232) 464 40 52


İzmir YDS e-Sınav Merkezi Yol Tarifi

Önemli Not:

Bu sayfa sadece bilgilendirme içindir. Herhangi bir değişiklik olduğunda sınav giriş belgenizdeki iletişim bilgileri geçerlidir.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 E-YDS Nedir? E-YDS Nerede Yapılıyor?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu