Öğrenci Gazetesi

AÖF Akademik Durum Sorgulama 2024: AÖF Mezun Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?

AÖF Akademik Durum Sorgulama 2024: AÖF Mezun Olduğumu Nasıl Öğrenebilirim?. Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi öğrencileri tarafında final sınavları, yaz okulu ve tek ders sonrası mezun olduklarından emin olmak için AÖF Mezuniyet Sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını araştıranlar için bu makalemizde AÖF Mezuniyet Sorgulama işlemlerinin nasıl yapılacağını anlatacağız.

AÖF Akademik Durum Sorgulama 2024

Anadolu Üniversitesi (AÖF) mezuniyet sorgulama işlemleri AÖF’ün resmi internet adresinden gerçekleşmektedir. Mezuniyeti hakkında detaylı bilgi almak isteyen AÖF öğrencileri, Öğrenci Bilgi Sistemi’ne giriş yaptıktan sonra durumlarını öğrenebiliyor.

AÖF’den mezun olabilmek için öğrencilerin programdaki bütün dersleri başarmış olması ve FF, DZ veya YZ notlarının bulunmaması gerekiyor. Programda öğrencilerin asgari 120 ECTS kredilerinin sağlanması ve genel not ortalamalarının da 4,00 üstünden en az 2,00 olması gerekiyor.

AÖF Akademik durumunuzu sorgulamak için TIKLAYINIZ.


AÖF Diploması Nasıl Alınır?

AÖF’den mezun olan öğrencilerin diplomaları sınavların açıklanmasından 20 gün içerisinde hazırlanıyor ve mezunlara verilecek şekilde mezunların bağlı oldukları AÖF bürolarına gönderiliyor. Staj yükümlülüğü olanlar ise stajı tamamladıktan sonra bunu belgeleyip diplomalarını alabiliyor.

AÖF mezunları bağlı bulundukları AÖF bürolarına gidilip özel kimlik ve öğrenci kimlik kartı ile kendilerinin ya da yasal vekillerinin başvurmasıyla imza karşılığında diplomalar alınabiliyor. Bunun dışında herhangi bir kişiye bir öğrencinin diploması verilmiyor. Aynı zamanda diplomalar, öğrencilere gönderilmiyor. Mezunlara; diploma dışında geçici mezuniyet belgesi, yazı ya da öğrenim belgesi gibi mezuniyet belirten belgeler verilmiyor. Buna ek olarak AÖF’e öğretim gideri, öğretim ücreti ya da öğrenci katkı payı borcu bulunanların da borçlarını ödemedikleri sürece diplomaları fakülte tarafından verilmiyor.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 AÖF Mezuniyet Durumu Öğrenme

👉 AÖF Diploması Nasıl Alınır?

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu