Apple Watch’da WhatsApp Nasıl Kullanılır?

Apple Watch’u rakiplerinden ayıran ve orada en iyi akıllı saatler söz konusu olduğunda çizginin en üstünde yer alan şeylerden biri, harika üçüncü taraf uygulamalarının ekosistemidir . Ancak, Apple Watch’u kullanmaya başladığımda beni en çok şaşırtan şey, WhatsApp’ın resmi bir watchOS uygulaması olmamasıydı. Aynı sorunla karşı karşıyaysanız, Apple Watch’unuzda WhatsApp’ı nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Uygulama, WhatsApp Web için bir tür sarmalayıcıdır ; bu, uygulamayı WhatsApp hesabınıza bağlamak için bir QR kodunu taramanız gerekeceği anlamına gelir, ancak bundan sonra düzgün yelken açar. Anlaşılır olması için, Apple Watch’unuzda WatchChat 2’yi kurmak için izlemeniz gereken adımları izleyeyim.

  • İPhone’unuzda ve Apple Watch’unuzda WatchChat 2 satın alın ve yükleyin .
  • Uygulamayı Apple Watch’unuzda başlatın. İzleme ekranınızda bir QR kodu görmelisiniz. Görmüyorsanız, 10-20 saniye bekleyin ve ardından ‘Yeniden Dene’ye dokunun.
  • İPhone’unuzda WhatsApp’ı başlatın ve ‘ Ayarlar -> WhatsApp Web / Masaüstü -> QR Kodunu Tara ‘ seçeneğine gidin . Şimdi saatinizdeki QR kodunu tarayın.

Artık tüm WhatsApp Sohbetleri saatinizde göreceksiniz.

WatchChat 2 Özellikleri

Apple Watch’unuzda WhatsApp’ı kullanmak istediğiniz için, kullanım durumunuzun sadece mesajları okumakla sınırlı olmadığından eminim. Neyse ki, WatchChat 2, Apple Watch’taki WhatsApp’a bir dizi özellik getiriyor ve bu da kullanımını oldukça harika kılıyor. Burada en iyilerden bazıları var.

1. Mesajları Oku ve Yanıtla

WatchChat 2 ile mesajları doğrudan Apple Watch’unuzdan da yanıtlayabilirsiniz. Bir mesaj yazmak için ‘Klavye’ simgesine dokunmanız yeterlidir. Emoji seçim ekranını açmak ve mesajınıza emoji eklemek için bile sertçe basabilirsiniz.

Ayrıca, kesinlikle indirmenizi tavsiye ederim bir uygulama olan FlickType klavye için destek var ve elbette, uygulamanın içinden kullanabileceğiniz hızlı cevaplar var.

2. Yeni Sohbetler Başlat

WatchChat 2, isterseniz yeni sohbetler başlatmanıza da olanak tanır. Mesaj göndermek istediğiniz kişiyi veya grubu aramak ve bir konuşma başlatmak için ekrana sertçe basabilir ve ‘Kişiler’e dokunabilirsiniz. Örneğin, aşağıdaki ekran görüntüsü, meslektaşlarımdan Karantina grubumuzda bir PUBG oyunu için bana katılmalarını istediğimi gösteriyor.

3. Görüntüleri ve Videoları Görüntüleme

WatchChat 2 hakkında en çok sevdiğim şeylerden biri, WhatsApp’ta aldığınız görüntüleri ve videoları izlemenizi ve yüksek çözünürlükte olmasını sağlamasıdır.

0 1 0 0 0 0
  • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki içerik:

Netflix Profilinizi PIN Kodu Kullanarak Kilitleme

Makale gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 478