Yaşam

Arnica Krem Ne İşe Yarar? Arnica Krem Morluğa ve Ödeme İyi Gelir mi? Kullananların Yorumları

Arnica Krem Ne İşe Yarar? Arnica Krem Morluğa ve Ödeme İyi Gelir mi? Kullananların Yorumları. Son zamanlarda oldukça popüler olan Arnica Krem morluk kremi olarak da bilinmekte. Göz altı morluklarının giderilmesinde ve ödem kremi olarak da kullanılan ve çok etkili olan bu kremi, göz altı morlukları problemi yaşıyorsanız  denemenizde fayda var diyoruz.

Arnica Krem Ne İşe Yarar?

Etken maddesi montana bitkisi olan Arnica krem içerisinde birçok bitkisel karışım bulunmaktadır. Özellikle cildi güneşten koruma özelliği bulunan bu krem aynı zamanda her türlü morluğu, ödem ve şişliği tedavi etmekte etkilidir. Arnica Arnica bitkisi Kuzey – Orta Sibirya, Avrupa ve batı Amerika’da yetişir. Bu bitki çok eski zamanlardan bu yana morlukların tedavisinde halk arasında kullanılan bitkilerden biridir. Türkiye’de ise bu bitki öküzgözü, yara otu, morluk otu olarak bilinmektedir. Darbe, çarpma ya da kaza sonucu oluşan morlukların hızlı bir şekilde yok eder kısa süre içerisinde görünümünü azaltır.

Genellikle çarpma ve kaza sonucu vücutta oluşan morluklar için buz tedavisi kullanılır. Bu bölgede morluk oluşmaması ya da en az şekilde oluşması için alınacak önlemlerden biridir. Ancak Arnica krem buz uygulamasından hemen ardından kullanılırsa morluk oluşsa bile kısa süre içerisinde ortadan kalkar. Gözaltı morlukları için de kullanılan Arnica krem birkaç gün içerisinde gözaltı morluklarını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Ancak burada karıştırılmaması gereken nokta bu krem gözaltı torbaları için değil sadece Gözaltındaki morluklar içindir. Yorgunluk, stres ya da yoğunluk nedeniyle oluşan gözaltı halkalarına bu kremi ile kullanabilirsiniz.


Arnica Krem Morluğa ve Ödeme İyi Gelir mi?

Başta gözaltı morlukları olmak üzere Arnica krem bir darbeye bağlı ya da başka sebeplerle oluşan morlukların tedavisinde rahatlıkla kullanılabilir. Arnica krem ne işe yarar sorusunun en basit yanıtı morluk tedavisidir. Antioksidan etkiler gösteren bu krem ödem nedeniyle oluşan vücuttaki birikmelere de iyi gelir. Aynı zamanda kremin güneş koruyucu etkisi vardır ve rahatlıkla güneş koruma kremi olarak da kullanılabilir. Morluk tedavisinde düzenli olarak kullanılması halinde birkaç gün içerisinde gözle görülür bir iyileşme olduğu bilinmektedir. Kremin herhangi bir yan etkisi bulunmadığı için sadece yetişkinlerde değil çocuklarda ve yaşlılarda da rahatlıkla kullanılabildiği bilinmektedir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Arnica Krem Nasıl Kullanılır?

Etkileri oldukça güçlü olan ve özellikle gözaltı morlukları konusunda son derece popüler bir krem haline gelen Arnica krem nasıl kullanılır sorusunun yanıtı da araştırılıyor. Mor moraran ya da ödemli bölgeye için kremi kullanmayı düşünüyorsanız günde 3 defa kullanabilirsiniz. Bir miktar kremi parmak ucunuza alarak, gözaltınızdaki morluklara dairesel hareketlerle masaj yaparak iyice yedirebilirsiniz. Kremi sürdükten sonra tamamen nüfuz ettiğinden emin olmanız gerekir. Rahatlıkla yüz bölgesine de tercih edebileceğiniz bir kremdir,  herhangi bir yan etkisi bulunmaz. Ancak iyileşme sürecini hızlandıracağını düşünerek kremi bol miktarda kullanmak yerine tavsiye edilen dozda kullanmaya özen göstermek gerekir.

Arnica kremin yan etkileri konusunda kayıtlara geçmiş herhangi bir vaka bulunmamaktadır. Ancak doğal ya da kimyasal olması fark etmeden bütün ilaçların doğru dozda ve doktor tavsiyesinde kullanılması önemlidir. Bu nedenle Arnica krem kullanırken doz aşımını geçmemeye dikkat etmenizde fayda vardır. Nadir de olsa kremin gösterdiği yan etkiler, şu şekildedir;

  • Kas Güçsüzlüğü
  • Ciltte tahriş
  • Egzama
  • Pul pul dökülme
  • Mide bulantısı
  • Mide Rahatsızlıkları
  • Baş Dönmesi
  • Bulantı ve kusma

Yukarıda belirttiğimiz yan etkiler çok nadir görülen yan etkilerdir ve bugüne kadar çok ciddi sonuçlar olmamıştır. Yine de kremi doktor tavsiyesinde kullanmanızı rüyada eczaneden alırken eczacının tavsiyelerini istemeniz de fayda vardır.


Arnica Kremi Kimler Kullanabilir?

Arnica krem sağlıklı yetişkinler çocuklar ve yaşlılar tarafından kullanılabilir. Ancak Gebelik döneminde Arnica krem kullanımı sakıncalıdır. Deri altına nüfuz eden bu krem yan etkileri nedeniyle hamilelik döneminde ve emziren annelerde tavsiye edilmez. Morluk için çocuklarda kullanılması durumunda mutlaka doğru dozda kullanılmalı ve aşırıya kaçırılmamalıdır. Arnica krem içerisinde bulunan etken madde oldukça toksiktir ve bu nedenle dikkatli olunması gerekir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Arnica Krem Kullananların Yorumları

Popüler bir krem olan Arnica krem kullananlar genellikle morluklar konusunda hızlı ve etkili çözüm sağladığını söylüyorlar. Kaza ya da çarpma sonucu oluşan morlukların üzerine hemen uygulanması durumunda kısa süre içerisinde sonuç verdiğini söyleyenler var. Özellikle uyku problemi nedeniyle Gözaltında morluk oluşanlar kısa vadede bu soruna çözüm bulmak için Arnica krem tercih edebilirler. Bu konuda yorum yapan birçok kişi zaten kremi bu amaçla kullandığını söylemiştir.

Hayatındaki yoğunluk yorgunluk ve stres nedeniyle arnica krem tercih edenlerin sayısı bir hayli fazla. Bazı kullanıcılar gönül rahatlığı ile yüze kullanabileceğinizi ve herhangi bir sakıncası olmadığını söylüyor. Arnica krem konusunda yapılan başka bir yorum ise morluğu geçirme süresi hakkında. Arnica krem kullananlar genellikle morluğun derecesine ve şiddetine bağlı olarak 7 ile 15 gün arasında bir sürede iyileştiğini söylüyor.Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Gözaltı Kırışıklıklardan Kurtulmak İçin Doğal Çözümler

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu