Yaşam

Arveles Ne İçin Kullanılır? Arveles Diş Ağrısına İyi Gelir mi?

Arveles Ne İçin Kullanılır? Arveles Diş Ağrısına İyi Gelir mi?. Halk arasında sık kullanılan ağrı kesici olarak da bilinen ilaçlardan biri olan Arveles Ne İşe Yarar? Uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen Arveles Kas gevşetici mi, eczanelerde satılan Arveles baş ağrısı için kullanılır mı, ateş düşürür mü, soğuk algınlığına ve kulak ağrısına iyi gelir mi? Arveles yan etkileri nelerdir? Gelin birlikte Arveles Kullananların Yorumları ve Arveles fiyatı 2024 ne kadar? öğrenelim…

Arveles Ne İçin Kullanılır?

Günlük hayatta aslında ismini çokça duyduğumuz ilaç isimlerinden biridir Avreles. Ağrı kesici olarak uzman hekimler tarafından sıklıkla reçete edilen Avreles Ne İşe Yarar? sorusunun cevabını ve Avreles hakkında tüm merak edilenleri bu yazımızda bulabilirsiniz. Ağrılar için en çok tercih edilen Arveles baş ve eklem ağrılarını gidermede en başarılı seçeneklerden birisi olarak kullanılmaktadır. Uzun süre kullanılması tavsiye olunmamakla birlikte mutlaka doktor kontrolünde alınması gerekir.

Avreles Steroid olmayan antiinflamatuvar ilaçlar (NSAİİ) olarak adlandırılan ilaç grubunda yer alan bir ağrı kesicidir. Arveles uzun süreli kullanıma uygun bir ilaç değildir. Yan etkilerini en aza indirebilmek için etkili olduğu en düşük dozda kullanılmalı ve ağrı azaldığında kullanımı sonlandırılmalıdır. Avreles özellikle kas ağrıları eklem ağrıları baş ağrısı gibi hemen hemen her ağrılarda kullanılan etkili bir ağrı kesicidir. Tablet formu, osteoartrit, romatoid artrit ve ankilozan spondilit gibi kas-iskelet sistemi ağrıları, adet ağrısı, diş ağrısı gibi kısa süreli ağrıların tedavisinde kullanılır.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Arveles Ne İşe Yarar?

Arveles aşağıdaki durumlarda kullanılabilmektedir.

 • Arveles erişkin kişilerde kas ve kemik ağrıları için kullanılmaktadır.
 • Arveles doz belirlemesi uzman yönlendirmesi ile olur. İlaç propektüsünde de gerekli yönlendirmeler bulunmaktadır.
 • Arveles adet kanamasını keser mi diye soracak olursanız; kanamayı değil sadece ağrıyı kesecektir. Ağrılı regl dönemleri için doktorların tavsiye ettiği bir ağrı kesicidir.
 • Arveles adet keser mi diye şüpheleniyorsanız adetinizin kesilmesinin yaşadığınız hastalık, rahatsızlık ile birlikte gelişebileceğini de göz önünde bulundurmalısınız.
 • Diş ağrılarının tedavisinde de Arveles’i tercih edebilirsiniz.
 • Arveles migren tedavisinde kullanır mı diye düşünebilirsiniz. İlaç prospektüsü incelendiğinde kullanım alanları için böyle bir ibare görülmez. Fakat kimi doktorlar hafif ağrıları dindirmesi amacıyla tavsiye ediyor. Bu konuda da doktor onayı şart olacaktır!
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Arveles Yan Etkileri Nelerdir?

Arveles Yan etkilerini ise şöyle listeleyebiliriz:

 • Klinik araştırmalarda yan etkileri kusma ve bulantı olarak tespit edilmiştir.
 • En sık görülen yan etkileri mide bulantısı, karın ağrısı, ishal ve sindirim sorunlarıdır.
 • Nadir de olsa baş dönmesi, halsizlik, uyku düzensizliği, kalp çarpıntısı, kızarma, kabızlık, mide sorunları, ağız kuruluğu, yorgunluk ve ateş, keyifsizlik ve titreme de görülebilir.
 • Çok seyrek olarak; alerji, ciltte görülen yaralar, yüz ve boğazda şişme, hava yolunun daralması ile nefes almada zorlanma, düşük kan basıncı, hızlı kalp atışı, karaciğer hücre hasarı, kulaklarda çınlama, deride hassasiyet, kaşınma ve böbrek sorunları, vücut ağrısı, sık sık idrara çıkma ve ışığa karşı duyarlılık çok nadir görülebilir.
 • Ayrıca Arveles alkol ile beraber alındığında mide kanaması riski oluşturabilir. Sindirim sistemini de yavaşlatarak, yan etkilerini daha da şiddetlendirecektir.

Arveles’i kullandığı zaman zararını görecek kişiler bulunmaktadır. Bu durum yaşa ve çeşitli hastalıklara bağlıdır.


Arveles Nasıl Kullanılır?

Arveles kaç saatte bir içilir sorusunu yanıtlayarak, aşağıda sayılacak olan faydalarından nasıl yararlanılacağından bahsedilmelidir. Günde en fazla 3 kez alınması tavsiye edilen tablet, kimi hekimlerce ağrının şiddetine göre günde 1 ya da 2 kez da reçete edilebilmektedir. 8 saat uyuduğu varsayılan bir yetişkinin uyanık olduğu 16 saat içerisinde en fazla 3 doz alabileceği ağrı kesici tableti 4 ila 6 saat aralıklarla kullanmalıdır.


Arveles Kullanma Talimatı İçin TIKLAYINIZ


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Arveles Kimler Kullanamaz

 • Deksketoprofene, diğer NSA’lara veya üründeki herhangi bir yardımcı maddeye karşı daha önce duyarlılığı olan hastalar,
 • Benzer etkili (örn. aspirin veya diğer NSA’lar) bilesiklerin astım, bronkospazm, akut rinit krizlerine yol açtığı veya nazal polipler, ürtiker veya anjiyonörotik ödeme neden olduğu hastalar,
 • Aktif veya şüpheli gastrointestinal ülseri olan veya gastrointestinal ülser veya kronik dispepsi hikayesi olan hastalar,
 • Aktif kanamaları veya kanama bozukluğu olan hastalar,
 • Crohn hastalığı veya ülseratif koliti olan hastalar,
 • Şiddetli kalp yetersizliği olan hastalar,
 • Orta veya şiddetli böbrek fonksiyon bozukluğu olan hastalar,
 • Şiddetli karaciğer fonksiyon bozukluğu olan hastalar,
 • Hemorajik diatezi veya diğer pıhtılaşma bozukluğu olan hastalar,
 • Gebelik ve laktasyon dönemlerinde.

Arveles Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 • 18 yaşın altındaki çocuklarda Arveles kullanılmaz.
 • İlacı her zaman doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Doktorunuza danışmadan dozu arttırmayın, azaltmayın ya da ilacı bırakmayın.
 • Enjeksiyon tedavisini akut ağrı tedavisinde tercih edin. 2 günden uzun süre kullanmayın. Sonrasında ilacın tablet formuyla devam edin.
 • Her Arveles ampulü 200 mg etanol içerir. Bu da 5 ml biraya veya 2.08 ml şaraba eş değerdir. Bu nedenle alkol bağımlılığı olanlar, hamile veya emziren kadınlar, karaciğer hastalığı olanlar ya da epilepsi hastaları kullanmadan önce doktorlarına danışmalıdırlar.
 • İlacın yan etkisi olarak baş dönmesi veya uyuşukluk hissi yaşarsanız, etkiler geçene kadar araç veya makine kullanmayın.
 • Eğer ilacın etkisinin çok güçlü veya çok zayıf olduğunu hissediyorsanız doz değişikliği yapmadan önce eczacınıza ya da doktorunuza danışın.
 • Eğer bir doz atlarsanız unuttuğunuz dozu dengelemek için çift doz almayın. Zamanı geldiğinde bir sonraki dozu alın.
 • Mide veya bağırsak rahatsızlıklarını engellemek için tabletleri yeterli miktarda su ile ve tok karna alın. Ancak akut ağrı durumunda ilacı yemeklerden 30 dk. önce aç karna alabilirsiniz. Böylece ilacın etkisini daha hızlı görürsünüz
Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Arveles Hakkında Sık Sorulan Sorular

Arveles baş ağrısına iyi gelir mi?

Evet arveles baş ağrısını geçirmek için kullanılabilir.

Arveles diş ağrısına iyi gelir mi?

Diş ağrısı yada iltihaplı diş ağrısını kısa süreliğine geçirmek için etkili bir ilaçtır.

Arveles ağrı kesici hamilelikte kullanılır mı?

Arveles hamilelik döneminde kullanılması kesinlikle sakıncalıdır. Hamile iseniz arveles kullanmayın.

Arveles ağrı kesici adet keser mi?

Genelde arveles aldım adetim kesildi sorusu sadece arveles değil ağrı kesici alan bütün bayanlarda görülme ihtimali vardır. Arveles adet dönemimde alınan bir ilaçtır. Şiddetli adet ağrıları geçirmek için almanız mümkün ama yan etkileri nadirde olsa görülmektedir.

Arveles ağrı kesici emziren anneler

Emziren anneler kesinlikle arveles ağrı kesici kullanmazlar. Zaten sadece arveles değil emzir me döneminde hiç bir ağrı kesiciyi almamaya özen göstermelisiniz. Anne sütüne geçtiği bilinmektedir.

Arleves ateş düşürür mü?

Arveles ağrı kesici ve ateş düşürücü özelliği olan bir ilaçtır.

Arveles çocuklar kullanabilir mi?

Kesinlikle 18 yaşından küçüklerin kullanması tavsiye edilmez. Arveles yaşlılarda ise günlük 2 tabletten fazlası önerilmez.

Arveles 2 tane alınır mı?

Arveles tek seferde 2 yada daha fazla almak yan etkilerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Tek seferde 1 tane tablet alınması gerekmektedir.

Arveles kaç saate bir alınır?

Günlük önerilen doz sayısı 3 tablettir. Arveles 8 saat ara ile 1 tablet yani 25 mg almak yeterlidir.

Arveles ağrı kesici alırken alkol kullanımı

Ağrı kesici ilaç aldıktan sonra kesinlikle alkol almayın alkol arveles ağrı kesicinin yan etkilerinin ortaya çıkmasına neden olabilir. Alkol mide kanaması riskini artırmaktadır.


Arveles Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: regl dönemlerinin kahramanı.

Kullanıcı Yorumu: şiddetli baş ağrılarında etkili olan ilaç. rahatça apranaxdan terfi edilebilir zira 500 mg almak yerine 25 mg ilaç alıyorsunuz şaaak diye kesiliyor ağrı.

Kullanıcı Yorumu: diş ağrısı için kullanıldığı da görülmüştür.

Kullanıcı Yorumu: bazı bünyelere hiçbir şekilde işlemeyen ilaç (ben de dahilim bu güruha; bana mısın demedi) bence denemek istiyorsanız bir de çantanızda plan b analjezik de bulunsun; sürünmeyin.

Kullanıcı Yorumu: migren atağını en hızlı savuşturan ağrı kesici. majezik, avmigran, dolorex vs. hepsi toplansa bir arveles etmez.

Kullanıcı Yorumu: mide delici ilaç. bu kadar güçlü ağrı kesicileri zorunda olmadıkça kullanmamak lazım.


Arveles 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Ağrı kesici ilaç olarak sıklıkla reçete edilen ve sıklıkla kullanılan Arveles 2024 fiyatı 73,84 TL’dir


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Betaserc Tablet Ne İşe Yarar, Nasıl Kullanılır? 

👉 Cetaflu Forte Ne İşe Yarar? 

👉 Rantudil Fort Ne İşe Yarar? 

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu