Yaşam

Asiviral Krem Ne İşe Yarar? Asiviral Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?

Asiviral Krem Ne İşe Yarar? Asiviral Krem Sivilce İçin Kullanılır mı?. Farklı cilt rahatsızlıkları için kullanılan Asiviral Krem Ne İçin Kullanılır? Cilt hastalıkları tedavisi ve önleyici olarak da bilinen Asiviral Krem hangi cilt hastalıklarına kullanılır?  En yaygın olarak uçuk ve kızarıklık için kullanılan  Asiviral Krem 2024 fiyatı ne kadar? Vajinaya sürülür mü? Gelin birlikte Asiviral Krem Nasıl Kullanılır? ve Kullanıcı yorumları öğrenelim…  

Asiviral Krem Ne İşe Yarar?

En yaygın kullanım alanı uçuk tedavisi olarak bilinen Asiviral Krem aslında bir çok cilt rahatsızlığı içinde kullanılmakta. Etken Maddesi Asiklovir olan Asiviral krem, uçuk virüsünün gelişimini ve yayılımını engelleyen antiviral bir kremdir.  Asiviral, herpes simpleks (uçuk) virüsünün sebep olduğu yüz bölgesinde genellikle dudakların dış kısımlarında ve burun kenarında oluşan uçuklar ile genital bölgedeki (üreme organlarındaki) uçukların tedavisinde ve tekrarının önlenmesinde kullanılmaktadır.

Bu krem genel olarak bağışıklığı yetkin yetişkinlerde ve on iki yaş ve üstündeki ergenlerde tekrarlayan herpes labialis (uçuk) tedavisinde endike herpes simpleks virüsü (HSV) nükleosid analog DNA polimeraz inhibitörüdür.Topikal antiviral ajanlar olarak isimlendirilen ilaç grubu içerisinde bulunmaktadır. Beyaz-mavi kutusu ve tüpü vardır ve kortizon içermemektedir. Normal reçeteli bir ilaçtır ve reçeteli ya da reçetesiz olarak eczaneden alınabilmektedir. Bu ilacın ruhsat sahibi Terra İlaç ve Kimya Sanayi ve Ticaret A.ş’dir. Üreticisi ise Toprak İlaç ve Kimyevi maddeler sanayi ve ticaret a.ş’dir.

Bu kremin etken maddesi asiklovir adlı bir maddedir. Yardımcı maddeleri ise tween 80, setostearil alkol, sodyum lauril sülfat, vazelin beyaz, vazelin likit, propilen glikol ve deiyonize sudur.


Asiviral Krem Ne İçin Kullanılır?

Bu ilaç genel olarak uçuk ve ateş kabarcıklarını (herpes labialis) tedavi etmek için kullanılır. Yaraların iyileşmesini hızlandırabilir ve karıncalanma, ağrı, yanma, kaşıntı gibi semptomları azaltabilir. Bu krem, antiviraller olarak bilinen bir ilaç sınıfına aittir. Virüsün büyümesini ve oluşumunu durdurarak çalışır. Bu ilaç herpes’i tedavi etmez ve enfeksiyonun başka birine geçmesini engellemez. 

  • Uçuk virüsünün gelişimini ve yayılmasını önler.
  • Uçuğun bulaşarak yayılmasının önüne geçer.
  • Herpes simpleks virüsünü etkisiz hale getirir.
  • Yüz, dudak, dudak kenarı, burun çevresi, genital organlardaki uçuk tedavisinde de kullanılabilir.

Asiviral Krem Nasıl Kullanılır?

Doktorunuz bu ilacı nasıl reçete ettiyse o şekilde kullanmanız gerekmektedir. Tedavi süresince mutlaka doktorunuzun direktiflerine uyunuz. Yanlış kullanım ve talimat dışı uygulamalar hastalığın seyrini olumsuz etkiler, sağlığınıza zarar verir.

Kremi uçuk yaralarının üstüne yarayı tamamen örtecek şekilde sürünüz ve hafifçe yediriniz. Günde 5 defa yaklaşık 4 er saat ara ile uygulanabilir.  Dudak kenarlarında ve burun etrafındaki uçuklarda normal tedavi süresi en az 4 gün, genital uçuklarda en az 5 gündür. Eğer iyileşme olmazsa tedaviye toplam 10 gün (5+5) devam edilebilir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.


Asiviral Krem 2024 Fiyatı Ne Kadar?

Bu kremin fiyatı 134,36 TL‘den eczanelerde satılmaktadır. Bu fiyat 10 gramlık krem içindir ayrıca fiyatlara zaman zaman zamlar gelebilmektedir. Normal reçete ile satılmaktadır. Doktorunuz reçete etse dahi devlet tarafından ödenmemektedir. Reçetesiz satışı da vardır. Aile hekimine de bu ilacı reçete ettirebilirsiniz. Satın alırken son kullanma tarihine ve ürünün ambalajının zarar görmemiş olmasına dikkat edin.

Asiviral Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • İlaca karşı belirlenmiş bir alerjiniz var ise kullanıma başlamayın.
  • Kremin kullanımında yaş sınırı vardır bundan ötürü 12 yaş ve üzerindeki kişilerin kullanımına uygundur.
  • Uçuk bulaşıcı bir cilt hastalığı olduğundan dolayı hijyen kurallarına dikkat edilmelidir.
  • Yardımcı maddelerinden biri propilen glikoldur bu madde ciltte tahriş yapabilir bu duruma karşı dikkatli olun.
  • Sürülen bölgenin üzeri herhangi bir bandaj ile kapatılmamalıdır.
  • Göz ve çevresinde bu krem kullanılmaz.

Asiviral Krem Faydaları

Bu krem bir antiviral ajandır. İki tipi olan herpes simpleks virüsüne saldırarak çalışır. Tip 1 herpes simpleks virüsü, ağız çevresindeki uçukların olağan nedenidir. Ayrıca genital herpes vakalarının yarısına kadar neden olur. Tip 2 herpes simpleks virüsü ise genellikle sadece genital herpes’e neden olur. Bazen uçuklara da neden olabilir.

Bu krem herpes simpleks virüsünü öldürmez ancak çoğalmasını önler. Bu, mevcut kabarcıklar üzerinde çok az etkisi olsa da, daha da kötüleşmesini önleyebileceği anlamına gelir. Belirtileriniz başlar başlamaz bu kremi ​​kullanıyorsanız, semptomların şiddetini ve süresini azaltacaktır. Uçuklar ve genital herpes enfeksiyonlarının tedavisi için reçete ile bu krem ​​mevcuttur. Uçukları tedavi etmek için reçetesiz bazı markalar da satın alabilirsiniz. Bu ilaç broşüründe ele alınmayan başka ilaç preparatları da vardır. 


👉 Travocort Krem Ne İşe Yarar?


Asiviral Krem Yan Etkileri

Bu kremi kullanırken kuru dudaklar, çatlamış dudaklar, yanma hissi, batma hissi veya ciltte pul pul dökülme oluşabilir. Bu yan etkilerden herhangi biri devam ederse veya kötüleşirse, derhal doktorunuza veya eczacınıza bildirin.

Doktorunuzun bu ilacı reçete ettiğini unutmayın, çünkü size olan yararın yan etki riskinden daha fazla olduğuna karar vermiştir. Bu ilacı kullanan birçok insanın ciddi yan etkileri yoktur.

Bu ilaca çok ciddi bir alerjik reaksiyon nadirdir. Fakat yine de ciltte döküntü, kaşıntı, yüz, dil, ağız, dudak ve boğaz bölgesinde şişlik, şiddetli baş dönmesi ve nefes darlığı da dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtisi fark ederseniz derhal tıbbi yardım alın.

Bu olası yan etkilerin tam bir listesi değildir. Yukarıda listelenmeyen diğer etkileri fark ederseniz, doktorunuza veya eczacınıza başvurun.


Asiviral Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı Yorumu: 2-3 ayda bir uçuk çıkaran bir insan olarak vectavir sürdüğümde bana mısın demeyen uçuk, asiviral sayesinde sadece 1 günde kabuk tutup, söndü. ya kişiye göre değişiyor ya da uçuğa göre demek. neyse, canımsın.

Kullanıcı Yorumu: zovirax kadar etkili olmasa da uçuk henüz yeni yeni kendini hissettirmeye (hafif kızarıklık ve kaşıntı) başladığı zaman sürülürse gerçekten faydalı olan, uçuğun büyümesini ve hatta çıkmasını engelleyen krem. uçuk iyice belirginleştikten sonra pek işe yaramıyor, mümkün olduğu kadar erken sürmek lazım.

Kullanıcı Yorumu: uçuğu geçirmek bir yana, iyice iltihaplanmasına sebep olan ilaç. ciddi iltihaplı uçuklarda kullanmak sadece eziyeti arttıracaktır.

Kullanıcı Yorumu: herpes virus-1e karşı tedavi edici olan krem olanini evden hic eksik etmem. dudak uçuğum belirmeye başladığı anda ilk doz kullanımda bile hemen söndürüyor. eczanelerde 3 ya da 4 lira gibi bir fiyata satılıyor. kesinlikle dudak uçuğu icin en hızlı çözüm

Kullanıcı Yorumu: dudağında çıkan ve tüm dudağımın şişmesine sebep olan uçuğu daha ilk günden yarı yarıya iyileştirmiş olan kremdir. i̇lk günden şişlik indi, iltihap gitti. bu hızla ikinci güne iyi olurum diye umuyorum.

Kullanıcı Yorumu: valla hakkında neredeyse herkes kötü konuşmuş ama göz kapağımı bir gecede sarıp sanki diken çıkarıyormuşça bir hale sokan uçuk sürüsünü bir gecede kurutup üç günde de yok ederek çok hayır duamı almıştır. belki de keramet dudakta değil göz kapağındaki virüstedir, bünyeden bünyeye değişiklik gösterme olasılığı daha yüksek tabii.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu