Yaşam

Travocort Krem Ne İşe Yarar? Travocort Krem Kullananların Yorumları

Travocort Krem Ne İşe Yarar? Travocort Krem Kullananların Yorumları. Son günlerde en çok merak edilen kremlerden biri de Travocort Krem Vajinaya Sürülür mü? Cilt üzerindeki bakteri ve mantarların tedavisinde kullanılan Travocort Krem Fiyatı 2024 araştırılıyor. Travocort Krem Nasıl Kullanılır? ve Travocort Krem Vajinaya Nasıl Sürülür? merak ediliyor. İşte tüm merak edilenler…

Travocort Krem Ne İşe Yarar?

Farklı cilt rahatsızlıklarını ve dermatolojik hastalıkları tedavi eden bir ilaç olan Travocort Krem, egzama, kızarıklık, kaşıntı ve ağrılı iltihap gibi durumlarda kullanılan bir tür medikal kremdir. Yalnızca eczanelerde satılan bu krem, ciltte oluşan mantar ve bakteri rahatsızlıklarında kullanılmaktadır. Ciltte kızarıklık, kaşıntı ve iltihaplanmaya neden olabilecek kimyasalların etkilerini azaltan ve mantarların cilde yayılmasını engelleyen bir kremdir.

Travocort Krem, Sporcunun ayağı (Sporcunun ayağı), El mantarı (Sporcunun ayağı), Tırnak mantarı (Sporcunun ayağı), halka şeklindeki iltihaplanma, kaşıntı, kızarıklık ve kabarma lezyonları, en sık boyun, vücut, kollar ve bacaklarda, ilginç vücut mantarı Erkek veya kadın dış üreme organlarında, testislerde, koltuk altlarında, özellikle göğüs altlarında, kahverengi veya açık pembe, koyu renkli, ince deri şeklinde görülmektedir. Deri hastalıkları; dış çevre ile temas sonucu oluşan iltihaplı deri mantarlardır.

Bu kapsamlı olmayan bir listedir ve bu kremin başka kullanımları ve faydaları da olabilir. Lütfen bu ilacı, benzer semptomları olan biriyle karşılaştırarak tüketmeyin. Bu ilacı kullanmadan önce lütfen bir doktora veya bir uzmana danışın.


Travocort Krem Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • İzokonazol nitrat veya diflukortolon-valerat veya bu ilacın diğer bileşenlerinden herhangi birine alerjik (aşırı duyarlı) olanlar bu kremi kullanmamalıdır.
 • Tedavi edilecek bölgede tüberküloz veya sifiliz enfeksiyonu ile ilişkili cilt lezyonları varsa bu kremi kullanmayın.
 • Uçuk, zona veya su çiçeği viral bir enfeksiyonunuz varsa bu kremi kullanmayın.
 • Yüzde kronik bir cilt iltihabı (rosacea), ağız çevresindeki deri iltihabı (perioral dermatit) veya tedavi edilecek bölgedeki aşılamadan sonra cilt reaksiyonu varsa bu kremi kullanmayın.
 • Bu kremi kullanmadan önce doktorunuzla, eczacınızla veya hemşirenizle konuşun. Bu kremi kullanırken cildinizde bakteriyel bir enfeksiyonunuz varsa, doktorunuz bu enfeksiyonu tedavi etmek için bu kreme ek olarak başka bir ilaç reçete edecektir.
 • Bu kremi yüzünüze uygularken gözlerle temas etmesine izin vermeyin. Glukokortikoid içeren topikal ilaçların vücudun geniş bölgelerine veya özellikle oklüzyon altında uzun süre uygulanması yan etki riskini artırır.
 • Uzun bir süre boyunca bir pansumanla kaplı bu kremi uygularsanız veya bu krem göz çevresi bölgesine uygulanırsa glokom adı verilen bir göz hastalığının oluşma riski vardır.
 • Bu krem genital bölgelere uygulanırsa, bazı bileşenleri prezervatif veya diyafram gibi lateks ürünlerine zarar verebilir. Bu nedenle, bunlar artık HIV enfeksiyonu gibi cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı kontrasepsiyon veya koruma olarak etkili olmayabilir. Daha fazla bilgiye ihtiyaç duyarsanız doktorunuzla veya eczacınızla konuşun.
 • Başarılı Travocort tedavisi için düzenli hijyen önlemleri gereklidir. Yenilenen enfeksiyonlardan kaçınmak için kişisel çamaşırlarınızı (havlu, iç çamaşırı, yatak örtüsü) günlük olarak değiştirmeli ve kaynatılmalıdır. Ayrıca ayakları yıkadıktan sonra ayak parmakları arasındaki alanı iyice kurutmalısınız, günlük çorap değiştirmelisiniz ve pamuklu çoraplar giymelisiniz.
 • Semptomlar düzelmezse, doktora tekrar danışın. Bulanık görme veya diğer görme bozuklukları yaşıyorsanız doktorunuza danışın.
 • Reçetesiz alınan ilaçlar da dahil olmak üzere başka ilaçlar alıyorsanız veya yakın zamanda aldıysanız lütfen doktorunuza veya eczacınıza söyleyin. Bu kremin diğer ilaçlarla etkileşimleri şu ana kadar bilinmemektedir.
 • Hamileyseniz veya emziriyorsanız, hamile olabileceğinizi düşünüyorsanız veya bir bebek sahibi olmayı planlıyorsanız, bu ilacı kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışın. Doktorunuz Travocort kullanımı ile bağlantılı risklere karşı faydaları dikkatlice tartacaktır. Glukokortikoidler, gebeliğin gelişmesi için herhangi bir riskten kaçınmak için gebeliğin ilk üç ayında uygulanmamalıdır.
 • Hamileyseniz, özellikle bir pansumanla kaplı Travocort’u vücudun geniş bölgelerine uygulamaktan veya kremayı daha uzun süre kullanmaktan kaçınmalısınız. Bu kremin aktif bileşenlerinin anne sütüne geçip geçmediği bilinmemektedir. Bebek için bir risk göz ardı edilemez.

👉 Belogent Krem Ne İçin Kullanılır? 


Travocort Krem Nasıl Kullanılır?

Travocort krem nasıl kullanılır sorusunun cevabı şu şekil verilmektedir. Bu kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Kremi kullanmadan önce ve sonra ellerinizi yıkayın. Ardından uygulama yapılacak bölgeye ince bir tabaka krem ​​sürün ve nazikçe silin. Enfekte bölge iyileştikten sonra son iki hafta içinde bu kremi kullanmayı bırakmalısınız. Bu kremi günde iki kez kullanın.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Travocort Krem Yan Etkileri

Tüm ilaçlar gibi, bu krem de herkeste görülmemesine rağmen bazı yan etkilere neden olabilir. Klinik çalışmalarda aşağıdaki yan etkiler meydana gelmiştir, sıklıklarına göre listelenmiştir.

Bu kremin yaygın yan etkileri arasında uygulama bölgesinde cilt tahrişi veya yanma hissi vardır.

Bu kremin nadir yan etkileri arasında uygulama bölgesinde kızarıklık (eritem) veya kuruluk, çatlak izleri, uygulama bölgesinde kaşıntı veya kabarcıklar (veziküller), bulanık görme vardır.

Cilde uygulanan Travocort gibi diğer glukokortikoidlerde olduğu gibi, cildin incelmesi (cilt atrofisi), saç foliküllerinin iltihabı (folikülit), artmış vücut kılı büyümesi (hipertrikoz), derideki küçük yüzeysel kan damarlarının genişlemesi (telanjiektazi), ağız çevresindeki cilt iltihabı (perioral dermatit), bu kremin herhangi bir bileşenine karşı duyarlılık, cilt rengi değişikliği, akne ve alerjik cilt reaksiyonları lokal yan etkiler de görülebilir. Bu yan etkilerden herhangi birisi meydana gelirse acil olarak doktorunuza başvurun.

Bu kremin bileşenleri vücut tarafından cilt yoluyla emildiğinden, vücudun diğer kısımlarına başka yan etkiler de (sistemik etkiler) ortaya çıkabilir.

Anneleri yoğun bir şekilde tedavi edilen yenidoğanlarda veya hamilelik sırasında veya emzirme döneminde uzun süre yan etkiler göz ardı edilemez. Örneğin, bebeğin adrenal bezlerinin aktivitesi azalabilir (adrenokortikal fonksiyonun azalması) ve böylece bebeğin hastalığa direnci azalabilir.

Kullanıcı yorumu: Kortizonlu bir mantar kremi son derecede etkili. Egzama durumunda da iyi sonuçlar veriyor. bana göre travazol ve travocort bu alanda en iyileri. Size önerim kullanın çok faydasını göreceksiniz. Kullanım önerilerine dikkat edin derim.


Travocort Krem Kullananların Yorumları

Kullanıcı yorumu: Son derece başarılı bir ilaç kesinlikle. Ayak mantarımı ne yaptıysam geçirememiştim ama bu krem sayesinde geçti şuan çok rahatım. Bir bakın araştırın ona göre kullanın derim.

Kullanıcı yorumu: Yan etki görmedim doktorumun önerisi ile kullandım ve de iyi sonuçlar aldım. Size de mantar sorunlarında kullanın derim. Benim tırnak mantarım bu sayede geçti.

Kullanıcı yorumu: Vajinal mantar sorunu ve kaşıntı da kullandım çok şükür rahatlattı. Vajinal mantar sorunu çekenlere öneririm bir deneyin.

Kullanıcı yorumu: Kullandım ama istediğim sonuçları alamadım bazı kişilerde tam sonuç vermeyebiliyor bunu dikkate alarak kullanın.

Kullanıcı yorumu: Süper etkileri olan bir ilaç. Sorunlu bölgeye düzenli kullanın ama uzun süre kullanmayın. Geniş cilt yüzeylerine bu kremi sürmeyin


Travocort Krem Fiyatı 2024

Travocort Krem 2024 Eczane satış fiyatı 134,71 TL‘dir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu