Gündem

Atanamadığı İçin İnşaatta Çalışırken Elektrik Akımına Kapılan Fedai Öğretmen’in Kahreden Paylaşımları

Malatya’da yaşayan KPSS’den 83 puan almasına rağmen atanamayan Beden eğitimi öğretmenliği mezunu 23 yaşındaki Fedai Altun geçimini sağlamak için inşaatta çalışırken elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. 

Atama Bekleyen Öğretmen, İnşaata çalışırken elektrik akımına kapılarak vefat etti

Malatya’da yaşayan ve beden eğitimi öğretmenliği için atama beklerken inşaat işçiliği yapan Fedai Altun, çalıştığı inşaatta elektrik akımına kapılıp hayatını kaybetti.

Ataması yapılmayan Beden Öğretmeni Fedai Altun..23 yaşında.. Atanmadığı için çalıştığı inşaat işinde elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetti. Vefat eden Fedai öğretmenin twitter hesabında yaptığı paylaşımlar ise gerçekten atama bekleyen tüm öğretmenlerin feryadını anlatırken umarız ki bu son olur…

Malatya’nın Yeşilyurt ilçesi Dilek mahallesinde bulunan trafonun dış cephe boyasını yapan Fedai Altun (23) kapıldığı yüksek gerilim nedeniyle hayatını kaybetti. Altun’un atanamayan öğretmen olduğu ve maddi zorluklar yüzünden inşaat işlerinde çalıştığı öğrenildi.

Geçimini sağlamak için memleketi Van’dan taşeron bir firma aracılığıyla Malatya’ya boya yapmak için gelen 23 yaşındaki atanamayan Beden Eğitimi öğretmeni Fedai Altun, Yeşilyurt ilçesi Dilek mahallesinde bulunan bir trafoda tadilat ve boya çalışması sırasında elektrik çarpması sonucu hayatını kaybetti. Olay yerine hemen intikal eden sağlık ekipleri Altun’un hayata dönmesi için ilk müdahaleyi yapsa da Altun hayata tutunamadı.

Fedai Öğretmenin daha önce atanamayan diğer meslektaşlarıyla birlikte eyleme katıldığı da ortaya çıktı.

Daha iç acıtan detaylar ise Fedai’nin Twitter hesabından yaptığı bu paylaşımlar.


Fedai Altun’un ölümünden sonra sosyal medyada tepkiler yükselmeye başladı. Onlardan bazıları şöyle 👇


https://twitter.com/EmreTekinoz/status/1458771604650004485?s=20
https://twitter.com/SArln6262/status/1458771175060946949?s=20


https://twitter.com/_EA04/status/1458770985201635331?s=20

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu