KYK

KYK Yurt Giriş Çıkış Saatleri 2024 – KYK Yurt Hafta Sonu Giriş Saati Kaç?

KYK Yurt Giriş Çıkış Saatleri 2024 – KYK Yurt Hafta Sonu Giriş Saati Kaç?. Üniversiteye yerleşen veya halen üniversiteli olup da ara sınıf için KYK yurt başvurusu yapan adaylar tarafından KYK Yurt Giriş Çıkış Saatleri kaç olduğu merak edilmekte. KYK yurtlarında barınan öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumu Müdürlüğü tarafından belirlenen kurallara uymak zorundadır. Bu kurallardan bir tanesi de KYK yurt müdürlüğü tarafından belirlenen KYK yurt giriş çıkış saatleri uymaktır.

KYK Yurt Giriş Çıkış Saatleri 2024

KYK yurtları öğrencilere barınma, yemek, temizlik ve güvenlik gibi çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler sunulurken belirlenen şartlara öğrencilerin uyması şart koşulur. Şartlar uymayan öğrencilere çeşitli yaptırımlar ve en son yurttan çıkarılma işlemleri uygulanır.

KYK yurtlarından giriş-çıkış saatleri öğrenciler tarafından çoğu zaman sorun yaratan bir uygulama olmuştur. KYK yurtlarında giriş-çıkış saatlerine uymayan öğrencilere ilk olarak uyarı verilir. Uyarıyı dikkate almayıp tekrar edersiniz yurttan atılırsınız. Bu gibi yaptırımlarla karşı karşıya gelmemek için yurt giriş-çıkış saatlerine uymayan işiniz olduğunda yurt yetkililerinden izin alınız.

KYK yurtlara istenilen saatte girip çıkmak mümkün değildir. Mazereti olan öğrenciler mazeret bildirip giriş çıkış saatlerini belirtebilir. Yurtlara sabah en erken 06.00, gece en geç 23.00’da girebilirsiniz. Yurt giriş çıkışlarına uymayan öğrenciler önce uyarı alır ardından yurttan atılabilir.

⇒ KYK Yurt çıkış saati : 06: 00 (Sabah)

⇒ KYK Yurt giriş saati : 23: 00 (Gece)


KYK Yurt İzin Hakkı Kaç Gün?

KYK yurdunda kalan üniversite öğrencileri hafta sonları dışında bir öğretim yılında 75 gün evci izni alabiliyorlar.


KYK Yurt Kuralları

KYK Yurt kuralları aşağıdaki gibidir. Kurallara uymayan öğrencilere çeşitli yaptırımlar ve en son yurttan çıkarılma işlemleri uygulanır.

1. Kapalı alanlarda sigara içmek yasaktır.

2. Odanızı terk etmeden önce yatağınızı ve odanızı düzenleyiniz.

3. Oda ve koridorlarda gürültü yapmayınız, yüksek sesle konuşmayınız, ders çalışan ve dinlenen arkadaşlarınızın olduğunu unutmayınız.

4. Odalarda her türlü yemek, kahvaltı yapmak, çay kahve hazırlamak yasaktır.

5. Odalarda ısıtıcı kullanmak ve elektrik kullanarak radyo teyp vb. aletlerle müzik dinlemek yasaktır.

6. Odalarda kokuşmaya ve bozulmaya elverişli yiyecek-içecek bulundurmak yasaktır.

7. Odalarda iskambil kağıdı, tavla, okey vb. oyunları oynamak ve müzik aleti çalmak yasaktır.

8. Ders çalışmak için okuma salonunu kullanınız. Okuma salonlarındaki masa ve sandalyelerin yerlerini keyfiyetinize göre değiştirmeyiniz. Masa üzerinde kitap ve doküman bırakmayınız. Diğer arkadaşlarınızın ders çalışma ihtiyaçlarını da düşününüz.

9. Yurt eşya ve malzemelerinin yerlerini değiştirmeyiniz.

10. Yatağınızı idarenin belirlediği şekilde düzeltiniz.

11. Yatakhanelerde yanıcı, parlayıcı ve patlayıcı maddeler ile ısıtıcı araç ve gereçleri bulundurmayınız.

20. Yurt giriş ve çıkışlarında parmak izi sistemini kullanınız.

21. Yurt öğrencisi olmayanların yurda veya yatakhaneye girmesine izin vermeyiniz.

22. Kişilerle olan ilişkilerinizde kaba ve saygısız olmayınız, tartışmalardan kaçınınız, çevrenizi temiz tutunuz ve gürültü yapmayınız.

24. Yurdun malzemesini izinsiz olarak dışarı çıkarmayınız, yurt eşya ve malzemelerinin yerlerini idareden izin almadan değiştirmeyiniz, yurt eşyasının temizliğine ve korunmasına özen gösteriniz.

25. Para karşılığı oyun oynamayınız, kumar oynamakta kullanılan araç ve gereçleri bulundurmayınız.

26. Alkollü içecek, uyuşturucu ve uyarıcı madde kullanmayınız ve bulundurmayınız.

28. Milli birlik ve beraberliğimizi bozacak yayın ile genel ahlâka aykırı resim ve afişleri yurda getirmeyiniz, asmayınız ve odanızda bulundurmayınız.

29. Yurt binalarında duvarlara, kapılara, demirbaş eşya üzerlerine yazı yazmayınız, işaret ve benzeri şekiller çizmeyiniz, fotoğraf yapıştırmayınız.

30. Yurdun içinde ve dışında genel ahlâk kurallarına aykırı harekette bulunmayınız. Her ne sebeple olursa olsun, idareci ve görevlilerin görevlerini yapmalarına engel olmayınız.

31. Rencide edici davranışta ve fiili saldırıda bulunmayınız, tehdit etmeyiniz.

32. Yurt idaresinden izin almadan yurt içinde yasal olmayan toplantılar düzenlemeyiniz, eylemlerde bulunmayınız, idare ve idareciyi protesto maksadıyla gösteri düzenlemeyiniz, gösteriye katılmayınız.

33. Yurt içinde kesici delici alet veya silah bulundurmayınız. Her ne şekilde olursa olsun, yasadışı örgütlere katılmayınız

veya faaliyette bulunmayınız.

34. Daimi ikametgâh adresinizde değişiklik olduğunda 30 gün içerisinde yurt idaresine bildiriniz.

35. Yurt İdaresinden prosedüre uygun izin almadan geceyi dışarıda, ailenizin, arkadaşlarınızın vb. yanında geçirmeyiniz.

36. İdare tarafından verilen oda ve yatakta yatınız.


İlginizi Çekebilir  👇

👉 KYK İzin Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

👉 KYK Yemek Saatleri 2024

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu