Yaşam

Avil Merhem Ne İşe Yarar? Avil Merhem Kullananların Yorumları

 Birçok farklı cilt problemi için yaygın olarak kullanılan Avil Krem Ne İçin Kullanılır? tüm detaylar makalemizde...

Avil Merhem Ne İşe Yarar? Avil Merhem Kullananların Yorumları. Ciltte meydana gelen alerjik durumlar, çeşitli böcek sokmaları, kaşıntı, kızarıklık, gibi birçok durumda işe yarayan bir ürün olan Avil Merhem Vajinaya Sürülür mü? merak edilenler arasında. Bunu  yanı sıra Avil Merhem Fiyatı 2024 de merak edilmekte. O halde gelin birlikte Avil Merhem Günde Kaç Kez Kullanılır? ve Avil Kaç Saat Etki Eder? sorularının cevaplarını birlikte öğrenelim….

Avil Merhem Ne İşe Yarar?

Cilt için haricen kullanılan beyaz homojen pürüzsüz görünümlü olan Avil Merhem, 25 gramlık alüminyum tüplerde eczanelerde satılmaktadır. Genel olarak ürtiker halk arasındaki adı ile kurdeşen hastalığı, güneş yanıkları, birinci derece yanıklar, bir egzama çeşidi olan nörodermatit, böcek ısırıkları, alerjik deri lezyonları, ciltteki kaşıntı, şişlik ve kızarıklık gibi sorunların tedavi edilmesi için kullanılır.

Uzmanların genellikle kaşıntı , kızarıklık , güneş yanığı sonrası döküntülerden sonra önerdiği Avil, Böcek sokması sonrası oluşan kaşıntı , batma hissi , güneş yanıklarından sonra oluşan yanma için tavsiye edilen Avil merhemin etken maddesi Feniramindir. Şişkinliğe sebep olan kimyasal maddelerin etkilerini azaltan ve kaşıntıyı , kızarıklığı azaltıcı bir kremdir.

Birinci derece yanık tedavisinde gayet başarılı sonuçlar gösteren Avil merhem , alerjik deri reaksiyonlarında da aynı başarıyı gösteriyor. Ancak ilacın etken maddesine alerjiniz varsa uzmanlar asla bu ilacı kullanmanızı önermezler. Doktora danışmadan çocuklara veya kendi cildinize uygulama yapmamanız en doğru seçenek olacaktır. Cildinize uygulama yaptığınızda üzerini kapatmayın ve hava almasını sağlayın kremin iyice emilmesini sağlayın.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Avil Merhem Nasıl Kullanılır?

Kullanımı doğru bir şekilde ve düzenli olmalıdır. Kullanım şeklini adım adım anlattık bunları es geçmeden doğru bir şekilde devam edin.

  • Hekiminiz size önerdiği bir kullanım şekli var ise o şekilde kullanın, yok ise aşağıdaki gibi kullanmanız önerilir.
  • Topikal olarak uygulanır. İlk olarak kullanılacak bölgenin temiz olmasına özen gösteriyoruz.
  • İnce bir tabaka halinde sorunlu bölgeye parmak darbeleriyle hafif uyguluyoruz.
  • Sorunun büyüklüğüne göre günde 2-3 kere uygulanabilir.
  • Cilt üzerinde en az 2 saat kaldıktan sonra su ile temizlenebilir.
  • 1 ay ile 12 aylık bebeklerde çok az miktarda günde bir kere olmak şartıyla kullanılabilir.
  • Böbrek ve karaciğer yetmezliği olan hastalarda herhangi bir durum söz konusu değildir, bu iki hasta grubu bu ilacı kullanabilir.

Avil Merhemin Yan Etkileri Nelerdir?

Avil merhemin bazı yan etkileri bulunmaktadır. Özellikle herkesin birbirinden farklı bünyesi olduğu için avil merhemin etkileri de farklı olabilir. Özellikle karın ağrısı, nefes almada güçlük, kurdeşen ve boğazda şişlik oluşabilir. Kişinin bünyesine bağlı olarak avil merhem kullanıldıktan sonra kurdeşen de dökülebilir. Bazı kişilerde dilde ve boğaz kısmında çeşitli şişlikler oluşur. İlaç geniş vücut yüzeyine uygulanabilir. Geniş vücut yüzeyine uygulanmasının ardından uyku hali ve sistemik yan etkiler de oluşur. İlacın uygulanması ve kişinin bünyesine bağlı olarak bazı aşamalarda yüksek ateş ile titreme de görülmektedir.


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

👉 Muscoflex Duo Jel Nedir, Ne İşe Yarar? 


Avil Merhem Fiyatı 2024 Ne Kadar?

Avil Merhem Fiyatı 2020 Güncel Fiyatı 16.87 TL’ dir.


Avil Merhem Göze Sürülür mü?

Hayır, kesinlikle bu kremin göz ile temasından kaçının.


Avil Merhem Gebelikte Kullanımı Nasıldır?

Bu kremi kesinlikle hamileliğin ilk üç ayında kullanmamalısınız. Üçüncü aydan sonra ise doktor kontrolünde kullanmanız önerilir.

Avil Merhem Güneş Yanığı İçin Kullanılır mı?

Avil merhem, güneş yanığı tedavisinde kullanılır ve çok başarılı sonuçlar verir.


Avil Merhem Hamilelikte Kullanılır mı?

Hamileliğin ilk üç ayında bu krem kesinlikle kullanılmaz. Üçüncü aydan sonra doktor reçete etti ise belirtilen miktarlarda ve belirtilen sürelerde kullanılabilir.


Avil Krem Kortizonlu mu?

İçeriğinde kortizon mevcut değildir, antihistaminik yani alerji önleyici bir üründür.

NOT: Bu ilaçlar her zaman belirttiğimiz gibi doktor reçetesi ve doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Bu yazı sadece bilgilendirme amaçlıdır. Bu yazının sahibi yazar ya da site sahibi herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz.


Avil Krem Kullananların Yorumları

“bünye olarak tam bir yan etki süzgeciyim. hangi ilacı kullanırsam kullanayım (merhemler de dahil) bir yan etkisi bende görülür. antihistaminikler malum uyku getirirler. avil de bunların başını çekiyor diyebiliriz. o sebeptendir ki bu yan etkiyi avantaja dönüştürüyorum. sabah erken kalkacağım ama uykum gelmedi ya da uyuyamadım mı hemen yarım tablet avil alıyorum ve mutlu son. sinüs açıcı, kaşıntı giderici iyi ilaç.”

“sadece alerjik rinitlerde değil, urtiker ve benzeri alerjik reaksiyonlarda da kullanılan feniramin maleat içeren preparat. tüm klasik antihistaminikler gibi sedasyon yapar. beraberinde araç ve makine kullanımı açışından dikkatli olmak icap eder.”

“avil antihistaminik grubundandır ampul, hap birde şurup form u var yani kaşındın mı kullanacaksın.”

“benimde sivrisineğe karşı alerjim var. birde camım her zaman acıktır ve şortla dururum namussuz her zaman sokuyor ben başlıyorum kaşınmaya. kortikosteroidli kremim var çok şükür geçiriyor ama alerji konusunda en iyisi avil/sistral dir. hastanede oldgm vakitler arkadaşa rica ederim kalçamdan bir avil yaptırırım hiç birşeyim kalmaz”


Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Stafine Krem sivilceye Sürülür mü?

👉 Sivilce Şişliği Nasıl Geçer? 

👉 Sivilce İzleri Nasıl Geçer?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu