KYK

Aylık Diğer Gelir Nedir? KYK Yurt Başvurusunda Sorulan Aylık Diğer Gelir Ne Demek?

Aylık Diğer Gelir Nedir? KYK Yurt Başvurusunda Sorulan Aylık Diğer Gelir Ne Demek? KYK Yurt başvuru yapan adayların en çok merak ettiği sorular arasında yer alıyor. Aylık gelir kısmında Babanızın, Annenizin ve aylık diğer gelir miktarları sorulmaktadır. Gelin hep birlikte Aylık diğer gelir nedir? öğrenelim.

Aylık Diğer Gelir Nedir?

KYK yurt başvurusu yapan öğrencilere Anne, Baba ve aylık diğer gelir bilgileri sorulmaktadır. Bu bilgilere verilen cevaplar 12 farklı kurum tarafından teyit edilmektedir. Bu nedenle KYK yurt başvurusunda istenilen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıtlamaya dikkat ediniz.

KYK yurt başvurusu yaparken Anne ve Babanızın gelirini belirttikten sonra ‘Aylık diğer geliriniz‘ sorusu gelir. ‘Aylık diğer gelir’ normal gelirlerin yani anne ve babanızın maaşı dışında harici gelir var mı? anlamına gelmektedir.

Aylık diğer gelire örnek olarak kira geliriniz varsa bunu gösterebiliriz. Ancak aynı evde yaşadığını abiniz veya ablanız çalışıyorsa size maddi bir katkısı yoksa bu durumu belirtmekte zorunlu değilsiniz.


KYK Yurt Başvurusunda Sorulan Aylık Diğer Gelir Ne Demek?

KYK yurt başvurusunda yer alan ‘Aylık diğer gelir‘ ailenizin maaş geliri haricinde giren ek gelir var mı? anlamına gelmektedir. Kira gelirini aylık diğer gelire örnek gösterebiliriz.


İlginizi Çekebilir 👇

👉 KYK Yurdu Kimlere Çıkar?

👉 KYK Yurt Giriş Çıkış Saatleri 2024

👉 KYK Yurtları Hakkında Tüm Bilinmesi Gerekenler

👉 Öğrenci Gündemi’ni Instagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu