Gündem

Baba Vanga Kehanetleri 2023! Baba Vanga 2023 Yılı İçin Türkiye Kehanetleri

Baba Vanga Kehanetleri 2023! Baba Vanga 2023 Yılı İçin Türkiye Kehanetleri. Bulgar asıllı olan Baba Vanga Kimdir? Şimdiye kadar bir çok kehaneti doğru çıkan Baba Vanga, 2022 ve 2023 hakkında söylediği kehanetler merak edilmeye başladı. Ölmeden önce söylediği kehanetlerin çoğu doğru çıkan Baba Vanga 2023 Kehanetleri de merak edilmeye başlandı.

Kehanetleri Çıkan Baba Vanga Kimdir?

Şimdiye kadar ki kehanetlerinin neredeyse çoğu bir bir tutan Baba Vanga Kimdir? Baba Vanga Kehanetlerine geçmeden önce Baba Vanga hakkında bilgi edinelim. Asıl adı Vangelia PanDeva Dimitova olan Baba Vanga, 31 Ocak 1911 tarihinde dönemin Osmanlı İmparatorluğu hakimiyetinde olan Bulgaristan’da (şimdiki Makedonya) Strumitza köyünde dünyaya geldi.

Beklenenden 2 ay evvel dünyaya gelen bebeğe, iyi haber getiren anlamında Vangelia adı verildi. Vanga’ nın babası Pande Surtcev’in, belli bir dönem çete kurma suçundan Yedi Kule zindanlarında hapis yattığı bilinir. Annesi Paraskeva; henüz Vanga 3 yaşındayken, ikinci çocuğunun doğumu sırasında vefat etti.

Çocukluğunda Vangelia sıradan bir kızdı. 13 yaşında yağmur seline kapılıp toprak altında kaldı ve iki gözü de iltihaplanıp kör oldu. 1925 yılında Belgrad’a yakın Zemun’ da ki körler okuluna yatılı olarak gitti. Körler okulunda 3 sene süreyle kalan Vanga, diğer derslerin yanında: temizlik, aşçılık, örme ve diğer ev işlerini de kendi kendine yeterli olacak şekilde yapmayı öğrendi. Üvey annesi dördüncü çocuğunu doğururken ölünce eve dönmek zorunda kaldı.

Bir gün babası, güttüğü koyunlardan tekini kaybedip öfkeli bir şekilde eve döner. Kara kara bunun hesabını, sürü sahibine nasıl vereceğini düşünüp dururken; kızı: ”Kızma, koyunun, Monospitovo köyündeki Atanas’tadır.” diyerek teselli etmeye çalışır. Babası, öyle birini tanımadığından dolayı şaşırıp, köyün dışına bile çıkmayan kızına: bunu nereden bildiğini sorar.


Baba Vanga İlk Kehanetleri

Vanga, babasına: bunu rüyasında gördüğü şekilde açıklamaya çalışır. Babası, sonradan o köye gittiğinde, koyununu söz konusu adamın sürüsünün içinde bulur. Bu olay, Vanga’ nın ilk kehanetidir; diyebiliriz. Bu tarihten sonra Orta Çağın ünlü kahini Nostradamus gibi, sonradan gerçek olan kehanetlerde bulunarak, uluslararası şöhrete ulaştı.

Yaşarken kehanetleri Bulgarlar tarafından kaleme alınarak saklanan Baba Vanga’ nın söylediklerinin büyük bölümü gerçekleşti. Baba Vanga, Bulgaristan’da 1989 yılında devrilen eski komünist diktatör Todor Jivkov dahil çok sayıda devlet adamını kehanetleri ile etkilemeyi başardı.

Baba Vanga, çocukluğundan beri yaptığı kehanetlerle çevresinde tanınınca devletin gerçek bir kurumu olan Sofya parapsisizm ve telkin bilim kurumun da çalıştırılmıştır. Kahinliği, 1967’de devlet tarafından meşrulaştırılır ve kendisi, belediye hizmetine alınır. Kalabalıkla başa çıkması ve de rahatsız edilmemesi için, özel görevliler tayin edilir. Belediyece, her gün görüşmek isteyene sıra verilir. Sorulan sorular, yapılan açıklamalar ve kehanetler dosyalanmıştır. Görümse ücretleri toplanarak parapsikolojik araştırmaları destekleyen devlet bütçesine aktarılmıştır.


Baba Vanga Kehanetleri Doğru

Kazancın bir bölümüyle, Vanga’ nın özel olarak seçtiği yerde, ayrı bir ev inşa edilir. Petrich’ te ki evinden 15 km mesafede, Rupi denen bölgede inşa edilen bu villa, bundan sonra ziyaretçilerin kabul yeri haline gelir. 1974 yılında, Baba Vanga’ ya ”araştırma görevlisi” olarak resmi unvan verilir. Baba Vanga’ ya da devletten aylık maaş bağlanmıştır. 1974 yılından bu yana resmi bir devlet memuru olarak kehanetlerde bulunan Baba Vanga’ nın kehanetlerinin yüzde 80’i doğru çıktığı saptanmıştır.

İkinci Dünya Savaşı sırasında Nazi lideri Adolf Hitler tarafından bizzat ziyaret edilen, Rus gizli servisi KGB bile tavsiyeler aldı. 1989 yılında bir Rus kanalında yaptığı konuşmada; “iki çelik kuş, kulelere çarpacak gökyüzü aydınlanacak” (11 eylül 2001 saldırısını) ve “Kursk su altında kalacak ve bütün dünya arkasından ağlayacaktır” (1995’de yapılan ve 2000 yılında batarak 118 Rus askerine mezar olan denizaltı) diye kehanetlerde bulunmuştur.

Baba Vanga, 10 Mayıs 1942 tarihinde Dimitar Gushterov ile evlendi. Kendi çocukları olmayan aile, 3 yaşındaki Veneta adında bir kız çocuğunu evlat edinir. Eşinin ölümünden sonra Vanga, Dimitar Valtcev adında bir erkek çocuğunu daha, himayesi altında büyütmeye başlar. Baba Vanga, 11 Ağustos 1996 tarihinde meme kanseri nedeniyle 85 yaşında hayatını kaybetti.


Baba Vanga Kehanetleri 2023

Ünlü kahin olarak bilinen Baba Vanga ölmeden önce dünya hakkındaki kehanetleri de tek tek kaleme alındı. Günümüze kadar söylediği neredeyse çoğu kehaneti tutan Vanga, 2023 yılı için neler dedi merak edilmeye başlandı. Gelin birlikte Baba Vanga 2023 kehanetlerini öğrenelim…

 1. Dünyanın yörüngesi rotasını değiştirecek Baba Vanga, 2023’te Dünya’nın yörüngesinde bir şekilde bir değişiklik yaşanacağını tahmin etti, ancak bunun detayları verilmedi. Ancak, bu değişiklik ne olursa olsun yıkıcı sonuçları olabilir. Çünkü, gezegenin yörüngesindeki en ufak bir değişiklik bile iklim ve deniz seviyelerinde istenmeyen ve son derece zararlı değişikliklere neden olabilir.
  Eğer, Dünya Güneş’e biraz daha yaklaşırsa, artan radyasyon ve yükselen sıcaklıklar felakete neden olabilir. Bu, buzulların hızla erimesine, deniz seviyelerinin yükselmesine ve değişimle başa çıkmak için küresel bir acil durum oluşmasına neden olacaktır.
  Diğer taraftan, Dünya Güneş’ten biraz daha uzaklaşırsa, saatlerce süren karanlığın olduğu bir buzul çağına girecek ve Dünya’daki yaşam için çok farklı bir dizi feci etkiye neden olacaktır.
 2.  Biyolojik silah tehlikesi Baba Vanga’ nın ayrıca “büyük bir ülkenin” insanlar üzerinde biyolojik silah çalışmaları yapacağını ve bunun da binlerce insanın ölümüyle sonuçlanacağını öngördüğü iddia edildi. Ancak, Birleşmiş Milletler Biyolojik Silahlar Sözleşmesi bu tür deneylerin yapılmasını yasaklıyor.
 3. Güneş tsunamisi yaşanacak Bulgar kahinin bir başka tahminini ise Dünya gezegeninde daha önce hiç görülmemiş bir ölçekte büyük bir Güneş fırtınasının yaşanacağı oluşturuyor.
  Güneş fırtınası sebebiyle, Dünya üzerindeki elektrik ve internet sistemleri zarar görebilir, ayrıca uzaydaki istasyonlar, uydular ve astronotlar da güneş fırtınasından olumsuz etkilenebilir. Ancak, Baba Vanga’ nın öngördüğü bu daha güçlü Güneş fırtınaları, tüm teknolojik sitemlere yıkıcı bir şekilde zarar verecek sistem. Bazı uzmanlar bu boyutta patlamaların dünyayı karanlık çağlara yeniden döndürebileceğini belirtiyor.
 4. Laboratuvar bebekleri doğacak Baba Vanga’ nın 2023 için son iddiasını,  yasaklanacağını tahmin ettiği doğal insan doğumlarının sona ermesini içeriyor. Buna göre, hükümet liderleri tüm insan yaşamının bir laboratuvarda gerçekleştirilmesi çağrısında bulunacak. Liderler ve tıp uzmanları kimin doğacağına karar verirken, ebeveynler de saç rengi ve göz rengi gibi özelliklerini ve görünüşlerini özelleştirebilecekler.
 5. Nükleer felaketler yaşanacak2023 için yaptığı pek çok öngörü arasında, Baba Vanga’ nın potansiyel bir nükleer santral patlaması konusunda uyardığı öne sürüldü. Bu ürkütücü tahmin, Çernobil felaketiyle ilgili diğer tahmininin ardından geldi. Bu kehanet, özellikle Rusya ve Ukrayna savaşının yaşandığı bu dönemde oldukça korku verici. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ülkenin toprak bütünlüğünü korumak için her türlü silahı kullanacağını söylemesinin ardından dünyada nükleer savaş korkusu arttı.
  Putin Dünyaya hükmedecek1979’da yazar Valentin Sidorov ile yaptığı söyleşide Vanga “Her şey buz gibi çözülecek, sadece bir tanesine dokunulmayacak. Vladimir’in ve  Rusya’nın görkemi. Çok fazla insan kurban edilecek. Rusya’yı kimse durduramaz. Her şey onun tarafından yoldan kaldırılacak ve sadece tutulmakla kalmayacak, aynı zamanda dünyanın efendisi olacak” demişti.

İlginizi Çekebilir 👇

👉 Salvador Dali En Önemli Eserleri ve Anlamları

👉 Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu