Öğrenci Gazetesi

Bekçilik Sınavında Kalem Silgi Veriliyor mu? 2024 Bekçilik Sınavına Girerken Gerekli Belgeler

Bekçilik Sınavında Kalem Silgi Veriliyor mu? 2024 Bekçilik Sınavına Girerken Gerekli Belgeler. Soruları Bekçilik sınavına girecek adaylar tarafından en çok merak edilen sorular arasında yer alıyor. Bekçilik sınavı tek oturum halinde 100 sorudan ve 5 şıktan oluşuyor.

Bekçilik Sınavında Kalem Silgi Veriliyor mu?

2022/1 Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavda gerekli belgeler ve yasak olan eşyalar ile ilgili madde şu şekildeydi:

Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklar. Ayrıca adaylar sınava bandajı çıkarılmış şeffaf şişe içinde su getirebilecekler.

Bu demek oluyor ki Bekçilik sınavında kalem silgi verilmeyecek. Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklar.


Bekçilik Sınavına Girerken Gerekli Belgeler 2023

2022/1 Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği sınavda gerekli belgeler ve yasak olan eşyalar şu şekildeydi:

  1. Adaylar sınava, sınav giriş belgesi ve üzerinde T.C. kimlik numarası yer alan geçerli kimlik belgelerinden birisi (Nüfus cüzdanı/T.C. kimlik kartı, sürücü belgesi, geçerlik süresi devam eden pasaport) ile gireceklerdir. Sınav giriş belgesi ve geçerli kimlik belgesi yanında olmayan adaylar sınava alınmayacaktır.
  2. Nüfus cüzdanlarını değiştirmek için Nüfus Müdürlüklerine başvuru yaparak, nüfus cüzdanları Nüfus Müdürlüklerince alınan adaylar, Nüfus Müdürlüklerince kendilerine verilen fotoğraflı, barkodlu-karekodlu T.C. geçici kimlik belgesi ile sınava alınabilecektir.
  3. Adaylar sınava gelirken yanlarında iki adet siyah uçlu kurşun kalem, silgi ve kalemtraş bulunduracaklar. Ayrıca adaylar sınava bandajı çıkarılmış şeffaf şişe içinde su getirebilecekler.
  4. Kullanımı doktor raporu ile belirlenen hasta veya engellilere ait cihazlar (işitme cihazı, insülin pompası, kan şekeri ölçüm cihazı ve benzeri) hariç sınava gelirken yanlarında; çanta, cüzdan, cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan cihazlar ve kulaklık, kolye, küpe, bilezik, yüzük, broş ve benzeri eşyalar ile her türlü elektronik ve/veya mekanik cihazlarla, depolama kayıt ve veri aktarma cihazları, databank, sözlük, hesap makinesi, kâğıt, kitap, defter, not defteri vb. dokümanlar, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar, ruhsatlı veya resmi amaçlı olsa bile silah ve silah yerine geçebilecek nesneleri bulunan adaylar sınav binasına alınmayacak.

İlginizi Çekebilir  👇

👉 Bekçilik Baraj Puanı 2024 I Bekçilik Yazılı Sınavı Baraj Puanı Kaç?

👉 Bekçilik Yazılı Sınavında 3 Yanlış 1 Doğruyu Götürüyor mü?

👉 Bekçilik Fiziki Yeterlilik Sınavı Nedir, Nasıl Yapılır?

👉 Bekçilik Parkur Sınavı Nedir, Nasıl Yapılır?


İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu