Yaşam

Beklazon Krem Ne İşe Yarar? Beklazon Krem Cilde Faydaları Nelerdir?

Beklazon Krem Ne İşe Yarar? Beklazon Krem Cilde Faydaları Nelerdir? Beklazon % 0.025 30 gr krem Krem Ne İçin Kullanılır? Sorularının yanıtlarını arayanlar için Beklazon Krem hakkında tüm bilinmesi gerekenleri bu makalemizde paylaştık. Beklazon krem tüpler halinde kullanıma sunulan, beyaz homejen bir kremdir. Aktif madde olarak beklametazon ve dipropiyonat içermektedir. Doktor tavsiyesi olmadan 12 yaş altı çocuklarda kullanılması önerilmez.

Beklazon Krem Ne İşe Yarar?

BEKLAZON; çocuklar ve yetişkinlerde görülen atopik ve diskoid ekzema (alerjik ve plak oluşumu ile seyreden deri hastalıkları) da dahil olmak üzere farklı ekzema (iltihaplı bir çeşit deri hastalığı) formları; primer irritan ve alerjik dermatit (ışınlama ve fiziksel etkenlere bağlı deri hastalıkları); psöriyazis (sedef hastalığı) (yaygın plak psöriyazis hariç); liken simpleks (deri, deri ekleri ve mukozaları etkileyen iyi huylu deri hastalığı) de dahil olmak üzere nörodermatozlar (bir tür deri hastalığı), intertrigo (bir tür deri hastalığı), diskoid lupus eritomatozus (genellikle yüzde plak oluşumuna yol açan deri hastalığı) tedavisinde kullanılır.

BEKLAZON’un krem formu derinin nemli ve sızıntılı lezyonlarında, losyon formu derinin nemli veya kıllı olduğu alanlarda, merhem formu ise derinin kuru, likenifıye veya pullu lezyonlarında kullanılır.


Beklazon Krem Cilde Faydaları Nelerdir?

Beklazon Krem cildi kızarık, şişmiş ve kaşıntılı hale getiren bazı kimyasal habercilerin (prostaglandinler) üretimini engelleyerek çalışır. Genel olarak enflamasyona yani iltihaba neden olan maddelerin salınmasını baskılayarak cildin şişmesini, kaşınmasını ve kızarıklığını giderir.

Beklazon krem ciltte oluşan mantar enfeksiyonları, ciltteki bakteri enfeksiyonları, maya enfeksiyonu ile ilişkili tahriş, alerjik rinit, kortikosteroid ilaçlara yanıt veren dermatozlar, dermatit, enflamasyon, sedef, astım, şişlik ve diğer cilt rahatsızlıkları için kullanılır.


Beklazon Krem Nasıl Kullanılır?

Beklazon krem Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanılır. Kremi kullanmadan önce prospektüsteki talimatları dikkatlice okuyunuz. Kremi kullanmadan önce ve sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Önce etkilenen bölgeyi temizlenir ve kurulsnır. Daha sonra krem hasta alan üstüne ince bir tabaka şeklinde yaygın olarak sürülür ve iyice ovulur.

Uyarı: Sitemizde paylaşılan reçeteli veya reçetesiz tüm krem, merhem, sabun, jel gibi ürünler bilgi amaçlı paylaşılmaktadır. Sadece doktorunuzun reçete ettiği şekilde kullanınız.

Beklazon Yan Etkileri Nelerdir?

Aşağıdakilerden biri olursa, BEKLAZON’u kullanmayı durdurunuz ve DERHAL doktorunuza bildiriniz veya size en yakın hastanenin acil bölümüne başvurunuz:

  • Anjioödem (alerji sonucu yüz ve boğazda şişme)
  • Hipersensitivite reaksiyonları (alerjik reaksiyonlar)
    Bunların hepsi çok ciddi yan etkilerdir.

Eğer bunlardan biri sizde mevcut ise, sizin BEKLAZON’a karşı ciddi alerjiniz var demektir. Acil tıbbi müdahaleye veya hastaneye yatırılmanıza gerek olabilir.

Beklazon Krem Kullanma Talimatı İçin Tıklayınız


İlginizi Çekebilir  👇

👉 Dermabel Krem Ne İşe Yarar?

👉 Madefix Krem Ne İşe Yarar?

👉Öğrenci Gündemi’ ni İnstagram’dan Takip Etmek İçin Tıklayınız

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu